Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Jenže distribuce se přece jen upgraduje častěji, než vycházejí nové verse jádra
To se ovšem rozhodně netýká všech distribucí. Nemálo distribucí vydává nové verze jednou až dvakrát ročně, nové verze (vanilla) jádra vycházejí určitě častěji.
A každé nové jádro má nějaké nové funkce, tím pádem nemá smysl odpověď 2.Ale môže mať nové funkcie, ktoré ma nezaujímajú a kvôli ktorým upgradovať nebudem
#!/bin/sh do_action() { echo "New kernel: $NEW" } mv finger_banner finger_banner.old wget --quiet http://www.kernel.org/kdist/finger_banner NEW=`cat finger_banner | awk '/latest stable/ { print $NF }'` OLD=`cat finger_banner.old | awk '/latest stable/ { print $NF }'` if [ "$NEW" != "$OLD" ]; then do_action fiKdyž si to hodíte do cronu...
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
if [ "$NEW" != "$OLD" ]; then do_action fiDělat kvůli jednomu echu funkci...
[[ "$NEW" != "$OLD" ]] && echo "New kernel: $NEW"
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
cat
sa da v pripade potreby jednoducho nahradit napr za gunzip -c
, co sa o < povedat neda
nebo hacknout kernel, aby se choval jako 2.6.16.
--- Makefile
+++ Makefile
VERSION = 2
PATCHLEVEL = 6
-SUBLEVEL = 17
+SUBLEVEL = 16
sysctl -w net.ipv4.tcp_window_scaling=0
sysctl -w net.ipv4.tcp_window_scaling=0
Vyzkoušeno, funguje. Už jsem zase "up to date"
Tiskni
Sdílej: