Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Proč se musí furt něco měnit? Chybí mi v anketě odpověď "jo, fajn", něco mezi "výborný" a "nic moc". Prostě vzhled až tak nevnímám, hlavně, že je tu obsah. Nebyl-li by obsah, řešil bych vzhled. A stejně tak mi snad přijde onen vzhled jako "standardní", inteligentní a pěkný, tak proč hned superlativy.
Spokojen s vlastním polotmavým barevným podáním :)
pouze blikave reklamy mi celkem obtezuji.AdBlock
I já jako jednu z mála pages abí neblokuji.
adblock s automatickým klikaním na reklamy ...to by byl jeste horsi podvod
pouze blikave reklamy mi celkem obtezuji.No jo, to asi každého. Snažíme se inzerentům vnucovat textové reklamy a další alternativy, které zaujmou, a přitom nelezou při čtení na nervy. To však lze jen v případech, kdy je reklama dohodnuta přímo s provozovatelem portálu. Jakmile jde o reklamní kampaň, kterou chce inzerent nacpat na co nejvíce webů, tak si nechá udělat jeden banner a ten je pak všude stejný - a máme smůlu.
Jedine co bych zmenil jsem odkazy. Nechal bych jejich bervu, ale zrusil bych podtrhnutiSnažíme se odkazy podtrhávat všude, kde to jen trochu jde, protože je tak (hyper)text čitelnější pro uživatele, kteří mají potíže s rozlišováním různých barev.
V Poradně vylepšit podmínky k hledání (například - které klíčové slovo se nemá hledat).
Pro vložený dotaz do Poradny dát políčko pro klíčová slova. Možná to málo kdo bude plnit, ale zlepšilo by to hledání vzhledem k češtině, která skloňuje a časuje.
Případně v drop-down nabídnout klíčová slova - Redhat, WiFi, modem, ...
Tiskni
Sdílej: