Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Cenzura nemá nic společného se socialismem, ta byla, je a bude. Stačí se podívat tak 30 let zpátky do USA, tak tam se cenzurovalo jak o život :) Nebo nedávno přijatý náhubkový zákon z dílny ODS, která určitě není stranou socialistickou.
Levicovost a pravicovost totiž nemá ne cenzuru a obecně nesvobodu vliv, v dějinách se vyskytovaly (a pořát vyskytují) státy, kde je tvrdá cenzura jak v levicovém režimu, tak v tom pravicovém.
Taky bych řekl. Já nevim, co na tom Fauna tak baví, pořád otáčet tou klikou flašinetu a hrát neustále stejnou písničku. Jestli je politruk z Ústředního výboru, nebo nevim :).
Lidstvo vděčí za vše dobré Ronaldu Reaganovi a lady Thatcherové, kteří porazili bolševika. Sice si už nevzpomínám kdy a v jaké bitvě to bylo, ale spíš bych řekl, že bolševika porazil Michail Gorbačov svou perestrojkou a glasností.
Mám to "štěstí", že žiju v zemi s největší koncentrací cctv na obyvatele, kde vás strčej do národní databáze DNA za dopravní přestupek a kde existuje zákon na to aby vás jako perverzního pedofila šoupli za katr za obrázky, jak ty říkáš asijské omalovánky(myslete na děti). V té zemi, kde jak jsi někde dočetl BT cenzuruje stránky s adult obsahem - musím to upřesnit - nejen BT, ale i Vodafone a 3 a brzy určitě přibudou dalši. Mimochodem o Virgin Killer jsi slyšel?
Byla to moje volba. Problém ale je, co mám dělat, pokud nejsem se současným stavem spokojen. Tady se to k lepšímu nezmění. Místním, bez historických zkušeností s totalitním systémem, je to, podle mých pozorování, celkem jedno. A když už, tak se rozčilují jen nad věcmi, které přijdou z evropské unie ve stylu: "já chci aby můj život řídil britský úředník a ne nějakej žabožrout nebo sauerkraut z belgie". Ani se jim nedivým. Tady propaganda skutečně funguje a s terorismem se bojuje o sto šest. Třeba tady nebo tady - ne to není něčí černý humor, vídávám takové i v menším vydání na autobusech. Takže nějké sledování internetu? "Pch, nakupovat na internetu budu moct dál a jinak nic nelegálního nedělám" Své děti vychovávají pod konstantním dohledem už odmala. Kamery ve školách, monitorované počítačové učebny...
Odstěhovat se zpět do čech a čekat až to dorazí i tam(a to jako že dorazí, je to jako utíkat po větru před požárem v savaně), nebo jiné země v evropě? Obávám se, že tím bych si nepomohl. Vyrazit do světa? Kam? Jediný jazyk, který ovládám a která omezuje můj výběr jen na země které kráčí stejným směrem, je angličtina :(. Už jsem vážně uvažoval, že se pustím do španělštiny ale nevím jestli by se to na konci vyplatilo.
Takže zatím jen čekám co bude dál a prohlížím si nabídky na virtuální servery a vpnky v kanadě a jižní africe jako dočasné řešení s cenzurou. Co s tím zbytkem?
Už jsem vážně uvažoval, že se pustím do španělštiny ale nevím jestli by se to na konci vyplatilo.Ja jsem uz zacal - sice nevim, zda nejaka ta spanelsky mluvici zeme z tohohle marasmu unikne, ale vzhledem k tomu, ze spanelsky mluvi v podstate cely jeden kontinent (plus par dalsich zemi vsude mozne po svete), sance tu snad nejaka je :) Navic mi spanelstina prijde vazne jednoducha, vyslovnost je trivialni (az na to rr, ale kdyz s timhle pismenem muzu mit problem ve svem rodnem jazyce, preziji to i hispanci), slovni zasoba je take velmi jednoducha (prinejmensim pro nekoho, kdo umi anglicky a navic i par slov latinsky), zaklady gramatiky se zdaji take snadne... Jsem ve treti lekci, ale v podstate rozumim i clankum o tricet lekci dal :)
vzhledem k tomu, ze spanelsky mluvi v podstate cely jeden kontinenttak to bylo presne me uvazovani a vzheldem k tebou zminovanem stupni obtiznosti(prestoze jsem na jazyky tupej) - jasna volba. Pokud by se zlepsili podminky v US(mam bujnou fantazii), tak tam by taky nebyla spanelstina k zahozeni.
Chtěl bych se zeptat, jestli bych si mohl v Anglii beze strachu stáhnout nějaký televizní seriál např. LOST. Nebo je to taky zakázany?
Už jsem vážně uvažoval, že se pustím do španělštiny ale nevím jestli by se to na konci vyplatilo.Pro člověka, který umí dobře anglicky, je španělština dost jednoduchá. Navíc aniž bych španělštinu na webu nějak vyhledával, po angličtině a češtině je to jazyk, na který narážím nejčastěji...
Tady propaganda skutečně funguje a s terorismem se bojuje o sto šest.Když jsem poprvé na letišti viděl ceduli "we take jokes about security seriously", tak jsem se musel smát, což asi mohlo být nebezpečné, když se tam smát nemá... Bohužel tu ceduli asi nikdo nemůže naživo vyfotit, protože by ho hned sebrali. Našel jsem však podobnou - ne tak vtipnou, ale srovnatelně stupidní. Viz příloha (zdroj: diarrhetoric.com).
Stejne nechapu proc jsou ty blacklisty tajne.To je tajné
Tajne jsou proto, ze by se jinak staly nejlepsim katalogem nelegalniho obsahu na Internetu ;). Stejne si myslim, ze to casem prosakne, tech lidi, co k tomu ma pristup je relativne dost.
cau, ohledne cenzury a omezovani svobod doporucuju filmy : Zeitgeis 1 a 2
Ohledne terorismu doporucuji dokument BBC Power of nightmares
vsechny filmy jsou na video.google.com is CZ titulky
dalsi zajimavy filmy: The ezoteric agenda, Endgame, Corporation
No nedávno jsem si udělal čas a na Zeitgeist jsem se podíval. Moc mě to nenadchlo, dá se říct, že tam jsou účelově vybírány jen věci, které se hodí do krámu. To samé se dá ale říci o oficiálních vysvětleních, že jsou účelovou propagandou a na mnohé věci (kterých je opravdu mnoho) do dneška neexistuje uspokojivá odpověď (teď myslím 11. září).
Podařilo se třeba najít zbytky nano-termitu z trosek WTC. Docela zajímavé, řekl bych.
Kdo ohlida hlidace?Cituji z Kingova Svědectví (které jsem právě začal číst): "V určitém bodě musíš strážce přestat střežit, jinak by na světě byli samí bachaři."
Tiskni
Sdílej: