Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Dokument RFC 1925 je natolik zásadní, že si dovoluji zájemcům poskytnout k prostudování jeho český překlad.
Tento dokument má za cíl informovat internetovou komunitu. Dokument nedefinuje žádný internetový standard. Distribuce dokumentu je neomezená.
Tento dokument pro potřeby internetové komunity shrnuje základní síťové pravdy. Dokument nespecifikuje žádný standard vyjma toho, že všechny standardy implicitně musí vyhovovat základním pravdám.
Pravdy popisované v tomto dokumentu vycházejí z rozsáhlých studií prováděných dlouhou dobu mnoha lidmi, někteří z nich ani neměli v úmyslu k naší práci přispět. Editor pouze shromáždil existující pravdy a chtěl by internetové komunitě poděkovat za jejich původní vyjasnění.
Z tohoto RFC nevyplývají žádné bezpečnostní problémy. Nicméně bezpečností protokoly rovněž podléhají základním pravdám.
Odkazy byly odstraněny v rámci ochrany viníků a aby se předešlo dalšímu bohatnutí právníků.
Autor: Ross Callon, Internet Order of Old Farts; Překlad: Jiří Veselský
Tiskni
Sdílej:
Dobře, Rychle, Levně: Vyberte si kterékoliv dvě možnosti, všechny tři mít nelze.Do kamene tesat.
Chybí. Originál byl vydán 1.4.1996 - čili jde o jedno z těch "prvoaprílových" RFC, samozřejmě. Nicméně, vám to připadá k smíchu? Mi totiž ani příliš ne - mi to připadá k pláči. Ten dokument má hlubokou pravdu a jeho jediným problémem je, že jím nejde nikomu rozbít hlavu, nikomu ho nelze nacpat do huby (ani do jiného tělesného otvoru), a že prostě ti, kterým to něco říká, si můžou akorát tak škubat vlasy v zoufalství nad situacema, které navodili ti, kterým to nic neříká.
Pokud na věc máte jiný názor, vztahuje se na vás nejspíš bod 4.
Tedy se názorově shodujeme
Máte holt pravdu v tom, že text je příliš poučný/abstraktní/odborný. I průměrně pitomý obchodník chápe, že nejde uplést z hovna bič, přestože má na ten bič kupce za 50 kKč. Ví totiž, co to je hovno, a má jakous takous představu o tom, co to je bič. Stejný obchodník je nicméně schopen za 50,- Kč prodat jakoukoliv technickou záležitost, přestože by její realizace stála 1MKč - v tomto případě totiž nemá ani šajn o tom co prodává, ani jak je to řešeno.
Takže nám zbývá toto RFC jako útěcha, že prostě nejsme na světě sami ve stejné situaci...