Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »mencoder i transcode jsou skveli, bohuzel si ale musite pamatovat spoustu parametru a nebo si pro konkretni vec napsat script
nevite nekdo o nejakem komplexnim GUI?? (ted nemyslim jednoucelova rozhrani - video-perl-dvdrip) premyslel jsem ze bych neco takoveho mohl napsat pro transcode - proste GUI ktere by zvladalo obvykle pouziti programu - prevod audia/videa do jinych formatu (kodeky, kontejnery:)) zobrazeni informaci o souboru atd. pamatuju si jeste z casu windows na skvely program Besweet
jinak ktorrent rulezz+1
Ono se zkompilovaných KDE kdeenablefinal se není co divit, že je to pomalý, žere paměť, ale na druhou stranu se to rychleji zkompiluje....Buď žiju už pěknou dobu v omylu, nebo seš mimo. Pokud vím, tak
--enable-final
u KDE zrychluje kompilaci za cenu sežrání víc paměti při kompilaci, ne při provozu.
--enable-final: Concatenates all .cpp files into one big .all_cpp.cpp file, and compiles it in one go, instead of compiling each .cpp file on its own. This makes the whole compilation much faster, and often leads to better optimised code, but it also requires much more memory. And it often results in compilation errors when headers included by different source files clash one with the other, or when using c static functions with the same name in different source files. This is a good thing to do at packaging time, but of course not for developers, since a change in one file means recompiling everything.No říkal jsem si, že to (co píšeš) bude blbost. Nevšiml jsem si, že bych měl pomalý KDE.
a sabayon je dobrej - zatim jediny live distro kde me slo xgl konecne sem to poznal na vl. oci.
Tiskni
Sdílej: