Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
mencoder i transcode jsou skveli, bohuzel si ale musite pamatovat spoustu parametru a nebo si pro konkretni vec napsat script
nevite nekdo o nejakem komplexnim GUI?? (ted nemyslim jednoucelova rozhrani - video-perl-dvdrip) premyslel jsem ze bych neco takoveho mohl napsat pro transcode - proste GUI ktere by zvladalo obvykle pouziti programu - prevod audia/videa do jinych formatu (kodeky, kontejnery:)) zobrazeni informaci o souboru atd. pamatuju si jeste z casu windows na skvely program Besweet
jinak ktorrent rulezz+1
Ono se zkompilovaných KDE kdeenablefinal se není co divit, že je to pomalý, žere paměť, ale na druhou stranu se to rychleji zkompiluje....Buď žiju už pěknou dobu v omylu, nebo seš mimo. Pokud vím, tak
--enable-final
u KDE zrychluje kompilaci za cenu sežrání víc paměti při kompilaci, ne při provozu.
--enable-final: Concatenates all .cpp files into one big .all_cpp.cpp file, and compiles it in one go, instead of compiling each .cpp file on its own. This makes the whole compilation much faster, and often leads to better optimised code, but it also requires much more memory. And it often results in compilation errors when headers included by different source files clash one with the other, or when using c static functions with the same name in different source files. This is a good thing to do at packaging time, but of course not for developers, since a change in one file means recompiling everything.No říkal jsem si, že to (co píšeš) bude blbost. Nevšiml jsem si, že bych měl pomalý KDE.
a sabayon je dobrej - zatim jediny live distro kde me slo xgl konecne sem to poznal na vl. oci.
Tiskni
Sdílej: