Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
No sem se nak rozkecal ...
mpeg-4 ti stejne bez dvb-t2 bude qovnu....
LifeView LV5H-PWR externí DVB-T na USB a SENCOR SDB 3007T, do toho ještě přijde disk na nahrávání. Čili 100%.
Vypadá fajn, jiná možnost není a Mascom, sic též noname, jistě není taková megasračka jako jakýsi hong-ťing-ťong.Jistě není, je to hong-ťing-ťong megasračka s nápisem Mascom, stejně jako je Tesla hong-ťing-ťong megasračka s nápisem Tesla a nebo Sony hong-ťing-ťong megasračka s nápisem Sony…mně někdo může vyčítat, že jsem věřící(a to nemá s náboženstvím nic společného), když sám věří na takové cipoviny.
Tak pokud budu hovořit za sebe, tak jsem ještě nepřešel. Pokud bych měl hovořit za tchána, kterému jsem s přechodem pomáhal, pak spíše no problem, tedy problém na straně STB nevznikl, problém nastal na straně antén, přesněji zesilovače a úplně konkrétně jeho napájecího adaptéru, který se tvářil, jakože je OK, dodával šťávu, dokonce dostatek, ale v nějaký tak zparchantělý vlně, že to prostě rozj**alo úplně všechno. Ale jinak pohoda :). Jo, kdyby to někoho zajímalo, tak je to nějakej Gogen - kombinace DVD přehrávače s DVB-T tunerem (MPEG-2 only). Upgradoval jsem tomu firmware, protože to mělo špatný titulky při přehrávání DivXových AVIček (zmršená čeština, malý nečitelný fonty). Po upgradu titulky OK, ale DVB-T ukazuje sílu signálu 0. Kvalita zůstala a na funkci to nemá vliv, jede to stejně jako předtím, jen to blbě indikuje sílu signálu, což ale ničemu nevadí (kromě toho, že nevím, jak je ten signál silný ;). No a hlavně teda netuhne ani jinak neblbne :). Bydlím v ČB a chytíme na něj jediný ČT multiplex, co tu máme (koncem příštího měsíce přijdou další) a jako bonus dva multiplexy z Linze, oba zcela v pohodě bez kostiček.
Tiskni
Sdílej: