Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Původně jsem chtěl dát dotaz do poradny ale asi by byl vymazán. Podotýkám se s problémem, že windows používám pro práci, a Linux pro vše ostatní. Jak ale mít poštu v obou systémech?
Vždy jsem používal pouze rozhraní Gmail, do kterého můžu ze všech systémů, ovšem archivace a nemožnost přístupu k poště spolu s tříděním do složek mne donutila nainstalovat si nějaký lokální správce pošty.
Mám Thunderbird 2.0.0.6 nainstalovaný ve windows. Perfektně nastavený a poštu (cca 4000 mailů) roztříděnou a označenou. Potřeboval bych, zda li šla aplikace nějak přenést, aby používala jak ve windows, tak v linuxu (kubuntu 7.10) stejná nastavení. To znamená když jsem v práci a stáhnu ve windows dejme tomu 3 maily a dva z nich mi zůstanou nepřečtené a pak doma se přihlásím do linuxu tak jsem vše měl tak jsem jsem to ve windows zavřel a naopak. Mám společný fat32 oddíl, ale radši bych toto řešil přes usb flas disk který neustále nosím u sebe.
Nemáte někdo zkušenosti s tímto fungováním? Našel jsem Mozilla Thunderbird, Portable Edition ale pokud jsem tomu porozumněl tak to jede jen pod win.
Díky za jakoukoli radu
Tiskni
Sdílej:
/home/user/.thunderbird
nebo jak na /media/disk/thunderbird.... a tak podobně
- tak aby thunderbird nainstalovaný v linuxu četl zprávy uložené na flashce, ale nevím, jestli to půjde
no, z emailů soustavně používám gmail (POP pokud se nepletu)Chyba. Chce to nejakej IMAP ucet. Napr. atlas.cz. Neni kvalitni email bez IMAPu.
náš firemní email který také jede na přes POP.Hmmm, tak to je holt problem ...
Ještě bych měl správně používat školní mail a z druhé firmy kde dělám ale vše řeším přeposíláním na gmail takže IMAP asi nebude ono.Osobne bych spis vsechno preposilal na nejakej IMAP. Jinak teda zkus to tou editaci prefs.js, mozna by to mohl byt ono, co hledas, pripadne zkus mrknout na http://portableapps.com, je tam thunderbird pro wokna na usb disk, mozna bys dokazal nakopirovat i linux verzi na usb disk a pak udelat odkaz na profil jako relativni ../profile a mohlo by to ject ve woknech i linuxu. (netestoval jsem, zkus si to sam).
Na můj vkus mají mně známé implementace IMAPu příliš tlustého klienta (neznám žádného klienta, který by byl schopen pracovat bez lokálního kešování zpráv), ale roztřídění e-mailů do složek a zachování stavu přečtený/nepřečtený to zvládá.Treba PINE? Konfigurace ulozena na IMAP serveru?
[Profile0] Name=default IsRelative=1 Path=8252cabq.defaulttak myslim nahradit IsRelative=1 za =0 a pak Path=8252cabq.default za Path=/full/path/k/profilu, tak by to snad mohlo slapat. Podobne to udelas i pro wokna. Vyhoda - oba thunderbirdy (Wokna i Linux) by pouzivaly stejnej profil, tzn. stejna konfigurace, add-ons, themes atd. Zmenis konfig ve Woknech, zmeni se ti automaticky i v Linuxu. Na druhou stranu, muze to zlobit prave proto, ze Wokna pouzivaji jinej zapis cest nez Linux a pak by uz nemusela sedet cesta k adresari s IMAP offline datama v prefs.js (viz niz) a proto je dalsi moznost 2) v .mozilla-thunderbird/8252cabq.default/prejs.js najdir polozky, ktery obsahujou /home/USER/.mozilla-thunderbird/8252cabq.default (ja jsem u sebe nasel mail.root.imap, mail.root.none, mail.server.server1.directory a mail.server.server2.directory) a zkus je zmenit trebas na /mnt/usb-flash/thunderbird a pak do tohohle adresare presun/prekopiruj adresare ImapMail a Mail. Snad by to mohlo zabrat. Ve Windows zase nastav spravnou cestu k flashce v profilu Windows Thunderbirdu. Bohuzel takhle nebudes moct sdilet nastaveni a kdyz neco zmenis v jednom, tak to pak budes muset zmenit jeste jednou ve druhym thunderbirdu. Napr. PINE (ALPINE) umoznuje ulozit konfiguraci na IMAP server, takze pak se muzu pripojit z Woken nebo z Linuxu, konfigurace se nacte z IMAPu a jede se. Ale maily jsou jenom na serveru, kdyz je clovek offline, tak si postu neprecte (na tom mam dalsi programek offlineimap nebo imapsync, kteryma si postu nakopiruju na lokalni IMAP server).
Osobně používám variantu jedna (jak pro Firefox, tak pro Thunderbird), a šlape to úplně bez problémů. Už to takhle používám zhruba tři roky. Nenosím to sice na USB klíčence, ale jen kopíruju z disku na disk přes síť. Sdílím takhle profily mezi několika různými stroji s Linuxem a dvěma Windows počítači.
Sdílím takhle profily mezi několika různými stroji s Linuxem a dvěma Windows počítači.Jaky mas cesty v prefs.js? Linuxovy /neco/neco nebo windows d:\neco\neco?
Abych řekl pravdu, tak „nevím“, protože se o to nemusím starat.
Od jisté verze jak Thunterbird, tak Firefox mají v prefs.js i jinde uvedeny i relativní cesty. A jestli jsem to pochopil správně, tak ty mají přednost (minimálně pokud je v profiles.ini
nastaveno IsRelative=1
?). Takže jen zkopíruji profil a hotovo.
[15:56:47 marian@nbmkyral ~]$ ll .thunderbird/kp6v5apo.default/ celkem 3376 drwx------ 4 marian users 4096 2007-10-16 14:53 . drwx------ 3 marian users 4096 2007-05-08 17:25 .. lrwxrwxrwx 1 marian users 102 2007-05-13 16:36 abook.mab -> /mnt/winc/Documents and Settings/mkyral/Data aplikací/Thunderbird/Profiles/4ivpucbm.default/abook.mab .... lrwxrwxrwx 1 marian users 97 2007-05-12 17:32 Mail -> /mnt/winc/Documents and Settings/mkyral/Data aplikací/Thunderbird/Profiles/4ivpucbm.default/Mail -rw-r--r-- 1 marian users 7734 2007-10-16 10:10 mimeTypes.rdf ....