Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Včera jsme ve škole dostali zajímavou úlohu. Spočítat moment setrvačnosti figurky od člověče, nezlobe se.
Předně musím říci, že fyzika mě nijak nebere, natož nějaké šílené výpočty. Ovšem po výpočtu momentu setrvačnosti koule nám zadal vyučující figurku. Ať si to prý zkusíme doma. Tak jsem zkoušel. Hlavičku jsem vzal jako kouli ( 2/5 * M * r^2). Dále jsem uvažoval že zanedbám spojení koule a kuželu a vrhnul jsem se na moment setrvačnosti kužele, kde následoval tvrdý náraz v podobě jak to vypočítat když ho drobátko useknu.
Nejvíce jsem čerpal z Tohoto, pak jsem našel pár věcí na wiki ale tak celkově jsem se ztratil.
Neřešil jste někdo něco podobného?
Tiskni
Sdílej:
Pamatuju, že toto bylo to jednodušší , přesto dnes už je to mimo mne.
No v prispevku vyse se vam pht snazi naznacit reseni hodne vysokoskolaka. Tvrdi, ze rez figurkou se da popsat nejakou funkci (jejiz rotaci okolo patricne osy vznikne figurka v prostoru).
No a pak z vysokoslske fyziky vim, ze moment setrvacnosti je jen nejaky integral (mozna vic integralu, nebo taky neco jineho, fyziku si uz moc nepamatuju), ktery staci spocitat.
Ty se tady na ulohu snazis aplikovat typicky stredoskolsky postup. Napasovat vzorecky o kterych nic nevim (mimochodem vznikly z vyse uvedenou VS metodou) na problem o kterem vim jak ma vyjit.