V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Před pár dny Leoš dokončil podporu pro seriály. Jedná se o systém, který umožňuje pohodlné (aspoň doufám) prohlížení všech seriálů.
Rád bych se zeptal na několik drobností, abychom tu funkci mohli doladit podle představ čtenářů.
1) Jednak jde o, jestli má vůbec smysl zařazovat do seznamu seriálů i ty dvoudílné. Většinou se totiž jedná spíše o dlouhé články, které byly rozděleny na dvě části. Nejsou to "seriály", u který má každý díl své více či méně jasně vymezené téma. Mám tedy pocit, že by výpis těch "opravdových" seriálů jen zaplevelily.
2) Dále se chci zeptat na navigační rámeček, který má každý článek/díl seriálu na konci. Snažil jsem se navrhnout pokud možno přehlednou tabulku, která by se příliš nepletla do cesty, ale zároveň nabízela snadnou orientaci. Přikládám obrázek dvou návrhů, ze kterých jsem vybíral. Třeba mi pomůžete z nich vytvořit ideální výsledek.
3) Postupem času bych chtěl Leoše přesvědčit, aby doprogramoval ještě pár doplňkových funkcí. Například seskupování seriálů podle rubriky, ve které jsou jejich články. Nebo možnost zobrazit v seznamu seriálů autory, kteří se na daném seriálu podíleli. Případně volitelné zobrazení stránky, na které by byly u každého seriálu vypsány i všechny jeho díly (jednořádkově); tohle by samozřejmě byla velmi dlouhá stránka, takže by se automaticky nezobrazovala. Napadá vás ještě něco?
Díky za názory.
Tiskni
Sdílej:
<predchozi dil dalsi dil> Obsah kapitol: 1. dil 2. dil 3. dil ... 666. dil
<< prvni dil < predchozi dil Nazev aktualniho dilu nasledujici dil > posledni dil >>A obsah by se mohl zobrazivat (treba) 3 dily okolo aktualniho napr.:
Obsah: 1. dil ... 6. dil 7. dil 8. dil 9(aktualni). dil 10. dil 11. dil 12. dil ... 56(posledni). dilTa aktualni tabulka mi prijde dost neprehledna, kdyz jsem ji videl poprve musel jsem chvili premyslet na co to je a jak to funguje (a to se povazuji (mozna milne) za prumerne inteligentniho...).
[prvý] [predchádzajúci] [select] [button] [nasledujúci] [posledný]select: zoznam častí s javascriptom
plus navigácia generovaná na začiatku i konci seriálu
Prvni … Predchozi Nasledujici … Posledni
Prvni … Predchozi Nasledujici … Posledni
Na tom se mi nelíbí, že tam nejsou vidět názvy dílů. Musím na to kliknout, abych se dozvěděl, o čem ten další/předchozí díl je. Název by se sice mohl dát třeba do atributu title
, ale i tak by mi to nepřišlo moc pohodlné. I když je to nepochybně přehlednější, to je fakt.
Navigácia by mala byť na oboch koncoch (aby ten, čo iba listuje, nemusel zbytočne skrolovať na koniec článku, a aby ten, čo číta, naopak nemusel skrolovať na začiatok)OK, bude-li to jednořádková záležitost, tak můžeme dát navigaci i nahoru.
Pak ale potrebuji videt seznam vsech dilu, abych se mohl spravne rozhodnout. Nejake (blizke) okoli je nedostatecne.OK, pokud to půjde rozumně udělat, tak bych tohle řešil tím drop-down menu. Nezabírá to příliš místa a kterýkoliv díl seriálu bude dostupný na dvě kliknutí.
a zvlast obsah s nadpisy a jeste lepe s perexy kazdeho dilu.Takový seznam (s perexy) je k dispozici na hlavní stránce každého seriálu.
prvni: Jmeno prvniho predchozi: Jmeno predchoziho prohlizeny: Jmeno prave prohlizeneho dalsi: Jmeno dalsiho posledni: Jmeno posledniho pocet dilu: pocetsamozrejme prvni a podledni muzou byt rozliseny od tech ostatnich jeste barvnou podkladu, apod.
Na stránce s výpisem seriálů bych něco udělal s číslem v závorce, myslím, že nehrozí, že by měl seriál 2.5 článkůLeoš o tom ví... chybička se vloudila.
A díky za Ábíčko a za to, jak dobře se o něj všichni staráteRádo se stalo
format-number
? |<< << Jdi na: [drop-down] >> >>|Případně může být u těch šipek ještě slovní popis:
|<< << předchozí Jdi na: [drop-down] další >> >>|Komentujte tyto návrhy, prosím.
Bud serial znate a chcete jit na dalsi dil nebo jej neznate a chcete jit na zacatek.To není tak jednoznačné. U mnoha seriálů jednotlivé díly nijak úzce nenavazují - každý díl prostě popisuje něco jiného. Není tedy důvod začínat u prvního dílu. Stejně tak i když seriál znám, tak nemusím chtít pokračovat ve čtení hned následujícího dílu. Hledám-li například konkrétní téma, pak je užitečné mít po ruce seznam všech dílů.
Uzivatelske rozhrani ma byt navrzeno tak, aby se pouzivalo co nejlepe v tech nejcastejsich scenarich.Jistě. Ale pokud můžeme vyhovět jak běžnému uživateli, tak tomu, který skutečně ví, co chce, tak proč se omezovat?