V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
nicmeme si nedovedu predstavit telefon/tablet nabijet a soucasne pouzivat coz je u zavislych teenageru naprosto beznenejvyšší čas na zahájení odvykací terapie
nejvyšší čas na zahájení odvykací terapieTo je vec rodicu jak k tomuto pristupuji. Ja jako zaprisahly NErodic do toho nemam co komu kecat. Ba naopak mi situace kdy mladosi sedej doma na wifi s hoblikama vyhovuje pac je na ulicich klid. Zaplat Panbuh za NEpouzitelny mobilni semtambajt. To by hoblovali i na ulicich.
Toustovač by šel normálně použít jako nabíječka. Prostě bys měl v mobilu Peltierův článek a pak pak kus hliníkového plechu, který by vedl teplo ven z telefonu vloženého do toustovače. Bylo by to bezdrátové a univerzální – žádné problémy s konektory jako u USB mini, micro, C atd.
Brání ti něco pořídit více menších článků a pospojovat je do série? Stejně ta kamna nebudeš mít úplně rovná a menší články se na ně poskládají lépe.
Finanční návratnost nesmyslná, jak je ostatně u podobných blbin zvykem.To lidi u off-gridu kde planuji preckat apokalypsu moc neresi, ne? :)
Když už, tak: Zkoušel jsi to porovnat třeba s benzínovou elektrocentrálou? Kamna mají samozřejmě výhodu, že topíš tak jako tak a trochu té elektřiny bys mohl jako příjemný bonus. Ale kdyby to bylo moc drahé, tak bych se na to vykašlal. Případně si zkus udělat nějaké srovnání s parním strojem (pod tím můžeš topit dřevem a nepotřebuješ benzín).
A to samé platí pro nabíječky do aut. Dělají se nabíječky, které podporují i tyto technologie rychlého nabíjení.Ovsem na tuto technologii je treba mit prislusny hlavni jistic. S obligatnim 3x25A moc nenadelame a jezdit schvalne do civilizovane zeme nabijet auto je nesmysl.
Když po pouhých 18 letech přišli s konečně použitelným konektorem (C)Micro-USB domimovalo trhu docela dlouho...
tak je zase potřeba si vymyslet 28 různých napájecích standardů.Moje NTB nabijecka (ASUS) si zatim s fast-chargingem poradila u vsech telefonu ruznych znacek.
Když po pouhých 18 letech přišli s konečně použitelným konektorem (C)Ja ti nevim... s C mam ten problem, ze na telefonu po case zacne blbe dolehat. Nevim, jestli je to vic zanesene necistotama z kapes nebo proste opotrebene vetsim/castejsim namahanim, ale toto mi docela vadi. Micro USB jsou v tomto smeru odolnejsi. (Jinak dalsi vlastnosti nerozporuju...) Jinak mnohem vetsi fail udelal Apple, kdyz USB-C zacal pouzivat i na nabijeni pocitace. MagSafe(2) konektory jsou na toto proste genialni...
Různé značky podporují různé technologie rychlého dobíjení. Huawei má QuickCharge (nebo SuperCharge), Samsung má Adaptive FastCharge, Motorola TurboCharge, Pixel má USB Power Delivery, OnePlus DashCharge apod.Samozřejmě existují i nabíjecí stanice s nějakým rychlým dobíjením. Ale asi vždy jen jeden druh (nechci psát standard, páč standard bývá jeden). Takže pokud se i s rodinou držíš jedné značky, tak se i to dá řešit.
Také řešení, ale docela bych se ho bál. Jednak je 2.4 A pro jakoukoliv menší než tabletovou baterii docela smrtelná dávka
Ampéry uváděné u zdroje jsou přece horní limit – kolik je zdroj maximálně schopen poskytnout. Neznamená to, že tam tolik proudu poteče – záleží, kolik si ho zařízení vezme – a snad žádné USB zařízení nepočítá s tím, že ten zdroj bude regulovaný a bude hlídat maximální proud. Naopak to zařízení (mobil, tablet atd.) by si mělo samo hlídat, aby nepřekročilo USB specifikaci a nepřetěžovalo zdroj.
Koupil jsem logicky podobný krám z číny okolo 0k3. Záměr jsem měl stejný, centrální nabíjecí místo pro rodinu. Praxe ukázala jiné, každý chce mít telefon na svém místě, takže jsem "místa" vybavil kombinovanou zásuvkou 220V+2xUSB Lídl (220V tam již byla) a myslím, že rodina je spokojena a panuje nabíječkový klid...
Mimochodem, ten "krám" je už vyhozený, odešla elektronika cca po 1/2 roce málo frekventovaného použití. Nebylo to chlazený, humpolácká konstrukce... Nikdy více... Spolehlivostně čekám na výsledky výrobku/zásuvky 220V+2xUSB Lídl (2x0,8A spolehlivě dá), nejstarší kus jede cca 6 měsíců, ale je vypínaná. Uvidíme, jak dlouho vydrží...
Tiskni
Sdílej: