Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
tady by mela byt rozchozena a funkcni akcelerace graficke karty, stahnete si to a nejak si to sami rozjeddte, tady by vam fungovalo prehravani filmu, ale musite si to nejak rozchodit, tady bychom vam prehrali vase legalne koupene DVDcko, ale musite si to nejak hacknout a rozchodit, mozna byste potrebovali ceske fonty z windows tak si je stahnete, tady by vam hraly vase mp3, kdybyste si je nejak rozchodily, tento kompresni algoritmus nerozbalim, protoze si to musite nejak rozchodit....
a tohle je vsude, u grafiky, u HW, u fontu, u archivu, u DVD, u mp3, u nekterych formatu obrazku, u wine, u IE, ...buhvico jsem jeste zapomel, proste hruza.
A linux pak vypada jako nejake pitome nefunkcni demo na fungujici operacni system. Divim se, ze nekdo neudela nejakou "evil" distribuci, ktera to vse nainstaluje a bude zamerena na to, ze v ni veci "just works" neboli proste jen funguji, tak jak trebas v Mac OS X.
To je zajímavé - akcelerace grafické karty rozchoditelná přímo balíčkovacím systémem distribuce,kdyz mas system, co nepouziva binarni balicky?
s přehráváním mp3 jsem nikdy neměl problém,tvrdis s vahou vyroku, ze neexistuje nejmene jedno velke distro, ktere ve vychozim stavu neprehraje format mp3? Proc, to je mi jako uzivateli uplne fu(c)k.
fonty mám česky,...ja taky, nicmene si pamatuju, ze jsem kdysi stahoval ze sourceforge skript, ktery stahl fonty z webu vsemi tak nenavideneho microsoftu....a co zbytek, gif, kodeky, DVD,...nepotesilo by te, kdyby to proste fungovalo? Fakt ne?
tak ako aj vo windows sa musia doinstalovat veci.)Myslim, ze by nebylo na skodu, kdyby sis uvedomil, ze pri pouziti na desktopu existuje jista prioritni hierarchie takovych veci... Ve windows prehravani MP3 funguje hned po instalaci, v nekterych distrech ne. To je objektivni chyba Linuxu - pokud chce usilovat o desktop - a ne ze ve Windows "se taky musi neco doinstalovat", tak je to vlastne na stejno.
Nadavat mi za vyjadreni nazoru do hlupaku,...svedci to hlavne o tobe a tve argumentacni urovni...Imago? Asi máš halušky, protože nic takového jsem nenapsal. A kritizovat mě za něco, co jsem nenapsal, svědčí o tvé argumentační úrovni. A ne prvně*.
kdyz mas system, co nepouziva binarni balicky?* Tak třeba tady je to zas. Řekl jsem někdy něco takového? Obtěžoval ses podívat se do profilu, jestli je to pravda.
tvrdis s vahou vyroku, ze neexistuje nejmene jedno velke distro, ktere ve vychozim stavu neprehraje format mp3? Proc, to je mi jako uzivateli uplne fu(c)k.Tvrdím, že existuje distro, ve kterém jdou přehrávat mp3 bez problémů. Jinak souhlasím, proč to nejde v tom alespoň jednom ostatním, je mi jako uživateli úplně jedno. Ten zbytek nechávám být, protože by to tady byla jenom další zbytečná hádka založená na domýšlení si faktů z tvé strany.
Dalsi prosim pripiste v DiskusiTakových programů je ale opravdu velká spousta
Java...Od Sunu (a potom ta od IBM, tuším).
Podľa mňa, by takmer každé distro skočilo po tom, keby mohlo distribuovať balík, ktorý do systému pridá napr. Skype, Operu, alebo drajver nVidie. Ale výrobca to nechce. Napriek tomu, že sám nemá zdroje na to, aby poskytoval balíky pre množstvo distribúcií a ich verzií.