Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Alespoň do té doby, než autotools vytlačí např. cmake nebo scons.
???
von je gcc a make v perlu? já tupoň, já myslel, že gcc se umí bootstrapnout...
autotools nejsou stupidní, jen jsou jevem evolučnímStejně jako unix, Perl, anebo C++
Zde opravdu není problém v pythonu, ale v tvé instalaci cedegy, měl nějak získanou cedegu, ale už ne nějaký engine modul, bez kterého nemůže fungovat. Ten se (v případě účtu na cedega webu) stáhne z netu, ale jde doinstalovat i z lokálního umístění (vybereš ten soubor) při konfiguračním průvodci. Jinak jmenuje se cedega-engine-5.1.1-local-update.i386.cpkg (například).
Posuzovat programovací jazyk podle toho že v něm někdo něco blbě naprogramoval je docela kuriózní - tak to je na tom C++ docela bídně, když je v něm windows že? :), ale jako provokace dobré ;). Jinak zatím pythonista nejsem, ale někdy bych se ho naučit chtěl.
A docela ti závidím Že ti hry ve wine tak pěkně šlapou, mam geforce 5200 (fps v glxgears 1650 s přetaktováním) a ani si neškrtnu, ve windows mafia třeba jela hezky, ale v linuxu je všechen direct o 50 procent pomalejší (nehratelné je i midtown madness, co jsem pařil na 64 MB ram, integrovaná intel grafárna, celer 500) :(. Ale vyzkouším nějaké tvé rady pro Flatoua, třeba nastavení grafické paměti ve wine.
Njn, když někdo používa debian (ubuntu), ať se nediví... gentoo ruleeez! (pokud mi odpovíš že jsem obyčejný sprostý flameista a trol, přečti si svůj příspěvek o pythonu :)).
<španý příklad>
Btw, windows mi někdy šlape, někdy ne, někdy v něm programy jdou, někdy ne.. to C je ale hrozný, v čem jiném by to bylo .
</španý příklad>
Tiskni
Sdílej: