Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
3. Zaujimalo by ma, ci sa nieco podobne dotkne aj napr. distribucie Parsix, teda priamo z IranuNe, tato omezení platí pouze pokud vyvážíš z postdemokratických zemí. Obdobně, jako měli v 90. letech zakázáno vyvážet šifrování z USA. Import do USA byl v pohodě, takže se to prostě stahovalo z mirrorů v Kanadě.
a NM se mi vubec nelibiTak v tom se mnou spíš souhlasíš, ne? :)
You may not download Fedora software or technical information if you are located in one of these countriesToto nejak súvisí so slobodným softvérom?
Úprimne, som presvedčený, že v logoch od tvojho ISP by aj podpriemerný policajný vyšetrovateľ našiel dôkazy používania technológií, ktoré používajú aj zločinci.Tím se ani netajím, ostatně jsem tu již prezentoval třeba nmap. A taky se o mě ví, že, stejně, jako zločinci, jím chleba. Naštěstí v ČR je stále ještě potřeba úmysl, tohle neprošlo. Ale vývoz je nelegální.
když si z mého mirroru někdo stáhne šifrovací programnabizis tam ke stazeni nejake specialni vojenske sifrovaci programy nebo nejake jine, normalnim lidem nedostupne sifrovaci programy? Jestli ne, IMHO se na tebe nic z toho vyse uvdenho nevztahuje (*), jestli jo, dej link na ten mirror, at si muzu taky neco zaijmaveho stahnout
(*)
VŠEOBECNÁ POZNÁMKA K SOFTWARU (Tato poznámka má přednost před kontrolami stanovenými v oddílu D kategorií 0 až 9.) Kategorie 0 až 9 tohoto seznamu se nevztahují na kontrolu ́ ́softwaru ́ ́, který je buď: a. běžně dostupný veřejnosti, přičemž: 1. je prodáván ze skladu v maloobchodě bez omezení prostřednictvím a. pultový prodej; b. zásilkový prodej; c. elektronický prodej; nebo d. telefonické objednávky; a 2. je určen k instalaci uživatelem bez další podstatné podpory od dodavatele; nebo POZN.: Položka a. všeobecné poznámky k softwaru se nevztahuje na ́ ́software ́ ́ uvedený v kategorii 5 – Část 2 ( ́ ́Ochrana informací ́ ́). b. ́ ́veřejně dostupný ́ ́.
Stallmana fakt nemusimTvůj problém.
“Sometimes I work on free software, and sometimes I work on proprietary software—but when I work on proprietary software, I expect to get paid.”Aneb nejlepší způsob jak zaprodat svou duši. Ale to patří o par blogů vedle.
Jinak to, ze firma operuje v totalitni zemi a musi poslouchat jeji zakony... no skoda, ale v takovym pripade proste nemuzou delat svobodny software.To je dost diskutabilní. Ono je třeba docela podivuhodné, že lidi jako Stallman, Eben Moglen (a znám ještě pár takových kulaťoučkých roztomiloučkých zarostlých starých dědků, kteří nemají s FSF a GNU hnutím nic společného, ale kdyby si je seřadil do řady, těžko by si rozpoznal jednoho od druhého) a vlastně celé GNU hnutí se zrodilo z tohoto pohledu v jedné z nejméně svobodných zemí (další je Německo a GB). Ale vysvětlení není nijak složité: Čím extrémnější totalita o to extrémnější názory a vznikající hnutí proti ní. V jiných zemích to ani vzniknout nemohlo, protože tam to není potřeba. Tam se to doposud bralo jako nepsaná samozřejmost. Takže svobodný nebo ne?
Tvuj problem ze si myslis ze je to muj problem. Fakt s tim problem nemam, jenom sem konstatoval ze ten pamflet nebudu cist (jenom sem ho proletel)Stallmana fakt nemusimTvůj problém.
To je dost diskutabilní. Ono je třeba docela podivuhodné, že lidi jako Stallman, Eben Moglen (a znám ještě pár takových kulaťoučkých roztomiloučkých zarostlých starých dědků, kteří nemají s FSF a GNU hnutím nic společného, ale kdyby si je seřadil do řady, těžko by si rozpoznal jednoho od druhého) a vlastně celé GNU hnutí se zrodilo z tohoto pohledu v jedné z nejméně svobodných zemí (další je Německo a GB). Ale vysvětlení není nijak složité: Čím extrémnější totalita o to extrémnější názory a vznikající hnutí proti ní. V jiných zemích to ani vzniknout nemohlo, protože tam to není potřeba. Tam se to doposud bralo jako nepsaná samozřejmost. Takže svobodný nebo ne?Muze se ten software exportovat vsude po svete a komukoliv? Nemuze. Takze rms si muze prndat co chce, ale svobodny sw to nikdy nebude.
Tvuj problem ze si myslis ze je to muj problem.No můj problém to není. Žijeme ve svobodné zemi (zatím), takže si čti, mysli a označuj pamfletama co chceš.
Muze se ten software exportovat vsude po svete a komukoliv? Nemuze. Takze rms si muze prndat co chce, ale svobodny sw to nikdy nebude.RMS si může prndat co chce, ale znovu opakuju, že (nad)národní právo je nadřazeno tomu smluvnímu, takže stejně není moc co proti tomu dělat krom vyhlašování války dané zemi. Dal jsem si tu práci a ono to není až tak dávno co do této klauzule zapadlo i naše území.
vlastně celé GNU hnutí se zrodilo z tohoto pohledu v jedné z nejméně svobodných zemí (další je Německo a GB).
Tak schválně, ukaž mi nějakou svobodnější zemi, hahaha...
Jinak to, ze firma operuje v totalitni zemi a musi poslouchat jeji zakony... no skoda, ale v takovym pripade proste nemuzou delat svobodny software.Jo a doporučuju si seřadit příspěvky do svobodného SW od komerčních subjektů podle zemí (pokud taková statistika existuje). Můžeš tak akorát hádat kdo bude na vrcholu žebříčku a něco mi říká, že Kuba to nebude.
Z tvé definice přímo vyplývá, že každá země s dostatečně dlouhou právní kontinuitou není a nemůže být svobodná.A je snad?
Tiskni
Sdílej: