Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Mikrotik totiž USB nemělNo tak on Inifineon/Adm5120 má USB kontroler myslím libovolný. Akorát jak na sviňu u RouterBoardů řady 1XX není ani u jednoho vyveden.
Na druhou stranu, ten Mikrotik má normální RS232Není úplně pravda. On ten UART je naprosto stejný jako v případě výše popsaného routeru (tedy TTL logika nebo tak), akorát těsně před Cannonem je MAX. Ty ostatní nedatové piny jsou stejně intaktní jako u jakéhokoliv jiného podobného Embedded boardu.
00:08 < Bystroushaak> jsem ho stahl rucne a nakopiroval do nejake nahodne slozky, snad to vyjde..Tak to mě dostalo. Hezkej dlouhej zápisek. Takhle má vypadat pravej blog. Né napsat jednu otázku nebo vložit trapnej komix.
Vzpomněl jsem si, že na routerech často běhá OpenWRT, jenže ten není jen tak jednoduché zkompilovatje jen sporstá pomluva a určitě to není pravda. Teda aspoň občas.
http://
na svn://
, jmenovitě squidge/openwrt/feeds.conf.default
, a /squidge/openwrt.py
. Dál je pak nutné ošetřit řádek 153 v squidge/mksquidge_usbroot.py
do tvaru
try: cfg.module(i) except KeyError: passNěkde na netu se se mi podařilo najít script který to taky nějak řeší, bohužel až poté co jsem na to několik hodin přicházel :S Nejsem si úplně jistej jeho funkčností, ale podle všeho dělá to samé co jsem dělal já; http://openpaste.org/en/24730/, s vyjímkou toho patche
mksquidge_usbroot.py
.
Narazil jsem na to, že některé balíky prostě nejdou nainstalovat (resp. nainstalují se, ale při spuštění hlásí skutečně podivnou chybu openwrt symbol 'errno': can't handle reloc type xx), tak si teď zkouším udělat čisté OpenWRT. Mám takovej pocit, že za tu chybu totiž může to zakomentování..
Jestli se mi to podaří, tak o tom udělám další blogpost.
Tiskni
Sdílej: