Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
- Dle typu: - Seznam položek - Jedna položka - Dle cíle: - Prostá informace - Obchodní informace - ... - Dle tématu: - Počítače - Přírodní vědy - ... - ...
Co jsem začal používat konečně hibernaci, tak mam až tři firefoxe, každého s cca 6++ záložkami, plus mam schované přes session-manager session ... takže i takhle.
Co stojí za to, to posílam mailem nebo třeba uveřejnim tady. Takže to pak najdu buď v odeslaných nebo v blogu.
Hm, stejně tak časem zjistim, co vše už bylo vymyšleno a zapomenuto ...
Nějaké sociální sítě, jak se tomu teď říká, mne věru neberouMě taky ne, protože jsou zahlcené odkazy a co zajímá jednoho, bude druhému úplně ukradené (a nemyslete si, že nějaké štítky s tím pomohou). Používám ale vlastní instalaci softwaru Scuttle, kterou mám jen pro sebe. I tak tam mám spousty odkazů, ale ještě se v tom dá vyznat. Vedle toho mám ještě velkou databázi uložených stránek (html + složka s obrázky), která vznikla z velké části ještě v době, kdy jsem používal Windows. Je to proto, že hodně stránek z Internetu časem buď zmizí nebo aspoň změní url. Ale zkrotit tohle je ještě těžší - rozpadají se vazby mezi html a obrázky (a styly...) a taky se v tom těžko hledá (s tím trochu pomůže Beagle).
lynx -dump
.
Maje OperuObávám se, že karty (tabs) už dááávno nejsou výsadou Opery...
Autora blogu bych jen upozornil na pojem webarchiv (jeden soubor pro celou stranku), ktery tady par lidi zminilo. A pouzivat browser, ktery si pri vypnuti pamatuje otevrene okna a karty (dobre reseni na kratkodoby odklad precteni stranky).O webarchivech vím, jen se mi přijde zbytečné ukládat i obsah, který nepotřebuju (= cokoli mimo např. nějaký článek). Epiphany si pamatuje svá sezení, ale já to nepotřebuju a celé řešení s rozotevíráním v kartách se mi moc nelíbí a nezdá se mi spolehlivé.
Nečtu nic jiného než Ábíčko, Root.cz...A nemáš ty poruchu osobnosti?
Tiskni
Sdílej: