Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Tak jsem pridal nektere funkce a vubec dostal program do nejake, snad funkcni, ale urcite ne koncove, faze.
Nastavovat lze zatim jenom pres konfigurak v ~/.tv/tv. Me by zajimalo, jestli je nekdo schopny zkusit, jestli to funguje i na jinem PC, nez je to moje :) Je to takovy mezikrok.. :)
Pro dobry chod programu je nutne mit python-qt3 a nejlepe python2.4 (v pythonu 2.3 jsem netestoval, ale melo by to fungovat). Dale je treba mit konfiguracni soubory v "~/.tv/". Program najdete na http://hanzz.wz.cz/tv-0.42.tgz. Archiv nekam rozbalte a do sveho home prekopirujte cely adresar ".tv". pak spustte "python tv.py"...
Jestli tohle pojede relativne dobre, tak pak prijde na radu zdokonaleni spravy upozorneni (upozornovani na opakujici se porady), CSFD a mozna i IMDB... :). Dalsi dulezitou veci bude zobrazeni vice kanalu v jednom okne a jejich porovnani (jako je tomu na skoro vsech internetovych TV programech). Jeste nevim, jak to zrealizuju, ale urcite to chci pridat, protoze mi to samotnemu zacina chybet :) Diky vsem za nejake ty reakce :)
EDIT - opravena verze je je na http://hanzz.wz.cz/tv-0.43.tgz
Tiskni
Sdílej:
LOADING CHANNELS
Traceback (most recent call last):
File "<stdin>", line 458, in ?
File "<stdin>", line 94, in __init__
UnicodeEncodeError: 'ascii' codec can't encode character u'\u010c' in position 24: ordinal not in range(128)
Python jsem nikdy nevidel, takze mi pohled do zdrojaku nikterak nepomohl. Ale nasel jsem kosmetickou /gramatickou/ chybu. Je tam retezec
zobrazi vsechny upozorneni
namisto "vsechnA upozorneni"
Ale to je jen detail1. nefunguje mi "nastaveni" - nic sa nedejeNastavovat lze zatim jenom pres konfigurak v ~/.tv/tv. Uz jsem to psal i v blogu :). Zatim nedelam dialog na nastavovani, protoze chci pockat, az se ten konfiguracni soubor trohu ustali :)
2. chybaju mi tam Markiza, JOJ, STV1, STV2Vim o tom... Ted jsou tam pridany jen ceske programy... V dalsi verzi tam dopisu i slovenske a polske a vubec vsechny, ktere jsou podporovany TV programem na internetu.
3. v tom spodnom okne by mohol byt nejaky HTML kompatibilny vidget aby sa zobrazila informacia formatovana, pripadne aj nejake obrazkyneni jednoduche tahat do QWidgetu obrazky z netu... takze zatim nevim(to uz prehanam co ?)
4.dali by sa zobrazit vybrane programy vo velkom okne sucasne ako v stlpcochtahle vlastnost mi taky chybi, takze ji tam urcite hodne brzo dam :) Je to jen otazka casu.. nejdriv jsem chtel zjistit, jestli zaklad programu jede dobre a vypada to, ze jo
Este ma napadlo, ze by bolo dobre dat tam nejaky prikaz aj na zmazanie niektorych programov. Napriklad natiahnem si omylom nejaky polsky nabozensky kanal a potom sa mi tam zjavuje v prehlade aktualne beziacich programov a to ma otravuje...
Tusim kdesi v PyQt examples som videl aj nejaky browser napisany ako priklad, mozno by pomohol.
Mark%EDza=Markíza
STV1=STV1
STV2=STV2
JOJ=JOJ
TA3=TA3
.tv
do houmka?