Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Nejdřív jsem pochopitelně vinil Libre Office 5.2.7.2, ale když to nešlo otevřít ani ve Wordu 2010 ani v 97s příslušným rozšířením, začal jsem tušit čertovinu.
Jako první pokus jsem začal gůglit věci jako "docx recovery" a podobně, vypadlo na mne několik dosti pochybných SW a online služba jako demo, která sice něco vytáhla, ale dost rozbila formátování. Za to se mi padesát dolarů fakt platit nechce. Takže tudy asi ne.
Druhý pokus byl vydat se za chybou. To už vypadalo lépe, na openoffice fóru se to už řešilo tady, tady, tady, tady a tady a dokonce to má svůj otevřený bug. No to jsem nechtěl slyšet. Nápady jako zanalyzovat hnojózní xml (dva řádky s tím, že druhý je dlouhý přes 100 000 znaků je fakt fajn, kdo to vymyslel ?!). Když se mi to nepodařilo opravit na druhou dobrou ve vimu, rohodl jsem se pro úplně jiné řešení.
Loni (ehm, vlastně už předloni) jsem napsal pár zápisků o novém Psionoidu/palmtopu/N900/telefononotebooku/PDA Gemini od Planet Computers. Zaslouží si samostatný text, ale důležitá informace je, že jsem nakonec vybral docela dobrý editor MS souborů zvaný WPS office. Tak jsem se rozhodnul to zkusit. LO to neotevře, dvě verze Wordu to neotevřou, ale jakýsi docx->pdf konvertor je v pohodě. Zjevně konvertor ignoruje nějakou část standardu. Stejnou "chybu" by mohl mít i WPS ... ... ... MÁ ! Takže vezmu soubor, otevřu ho ve WPS office, tam se mi korektně zobrazí, dám uložit jako .docx a projistotu i .doc a tento "fixed.docx" se mi korektně zobrazuje v LibreOffice (víc nepotřebuji). Takže problém vyřešen !
Tiskni
Sdílej:
Užívám on-line služby rovněž. Záleží na údajích. Například nějaké obecné návody k výrobkům, konverze hrozných video formátů, proč ne?
K níže uvedenému příspěvku - 15:03 This0ne - Je více verzí WPS (kdysi Kingsoft Office jsem zkoušel); zadara, placená, profi. Sám jsem viděl, jak dobře WPS převedl PDF do editovatelné formy. Ale asi jen placená verze.