Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Už dlouho mi nebylo tak šoufl. Popíchnut, jal jsem se provést upgrade firmware, postahoval vše potřebné a odvážně se vydal na tenký led. Doufám že nepopudím mnoho čtenářů prozradím-li rovnou pointu: Navzdory infarktovému stavu má E61 dostala nový firmware, aniž bych přišel o data z telefonu.
Pod Windows instalace flashovacího nástroje nešla dle popsaného postupu, tak jsem si řekl, že to zkusím pod vmware. Voilá - šlo to jako po másle.
Teprve při tomto pokusu jsem zjistil, že autor popisku nekecal, uvedl-li že soubory nezbytné pro ošizení security klíče je třeba nahradit během krátkého okamžiku, než si na ně instalační program opět šáhne. Při neúspěšném pokusu je to třeba opakovat dokud to nevyjde. Nicméně pod vmware to klaplo hned, tak jsem se dalším rebootem celého systému nezdržoval.
Program se spustil, telefon nahmatal, ale úplně košer to nebylo. Ale už jsem byl rozhodnut a ani varovná hláška o divném sériovém čísle mne nezastavila. S obvyklou pošetilostí a matnou nadějí na úspěch jsem se pustil do aktualizace firmwaru. První restart přístroje.. A byl jsem v pytli.
Nenapadlo mne totiž, že se pro přístroj po restartu nevytvoří v linuxu usb zařízení a tak tím pádem zůstane nepřístupný pro ten virtuální stroj. Polilo mne mrazivé horko - a hlavou jen blesklo: "Žena mě zabije". Přístroj byl mrtvý. Na jakékoliv pokusy o zapnutí reagoval pouze pomrkáním ledky a po chvíli opět zhasnul. Vytahal jsem z něj co se dalo, zase to do něj nasoukal a nic. Tak blbě jako v onu chvíli mi už dlouho nebylo. Že já vůl jsem takový měkota a nechám se tak snadno hecnout.
Tak nic. Osonduju půdu co v takovém případě lze dělat. Vylovil jsem svůj starý přístroj. Zasunul kartu, zalovil párátkem ve štěrbině a zapnul. Opět mne polilo horko, protože místo přihlášení po zadání PINu zůstal tuhý. Naštěstí se po opětném vyndání baterky vzpamatoval. Musím říct, že operátor na T-Mobile udělal pro mne maximum, byť mě nepotěšil. Já ho tedy také nelakoval, a po pravdě mu vyklopil jak k tomu došlo. Dodatečně mě mrzí, že jsem se na jeho ohodnocení vykašlal, ale byl jsem na tom s náladou fakt pod psa a sms od operátora mi přišla jako opruz.
Dal mi čísla na NOKIA hotline, a tam mi paní oznámila že servis končí pracovní dobu v pět, takže abych cinknul na druhý den. Sbalil jsem fidlátka a s černýma myšlenkama šel domů.
Mamča s Bobšem ještě nebyli doma a mě to nedalo a řek'sem si, že zkusím ještě jednu rozborku a sborku. Ovšem tentokrát byl zapnout bez SIM karty a světe div se! Začal normálně najíždět. Otrnulo mi a tak jsem kul "železo" dokud bylo žhavé. Nastartoval jsem notes, doinstalil flashovací software do widlí (tentokrát již poučen) a vzhůru na věc.
Opět nedbaje varování vrhnul jsem se do akce (však co, číslo na servis už jsem měl a v nitru jsem byl smířen s potupou). Zadal jsem přitom zkusmo volbu aby zůstala zachována uživatelská data a už to tlačil. Tentokrát však aktualizace doběhla tak jak mělo a má NOKIA E61 má firmware verze 2.0618.06.05 i původní nainstalované aplikace a uživatelská data.
Pravdu díc, žádné zjevné, krom jedné. Na tu jsem však byl připraven předem - a to že přestane fungovat možnost zadávání unicode znaků pomocí klávesy [Ctrl] a kódů XML entit, kterou jsem zmínil v minulém zápise. Přístroj zas nemám tak dlouho, abych zaregistroval nějaké větší bugy a teď již změny mohu porovnat stěží, neboť aktualizace firmware je vždy hop trop záležitost .
Tiskni
Sdílej:
Vám nesedí za krkem takový poťouchlý našeptávač co říká: "No tak zkus to, nebuď přizdisráč"?