abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:44 | Zajímavý článek

    Jean-Baptiste Kempf na svém blogu představil novou verzi 9.0 "Lei" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:11 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost NVIDIA.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Zajímavý software

    Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil svou aplikaci SlideRshow (GitHub). Funguje jako prohlížeč fotek, ale i jako jejich organizér a prezentátor. Neinstaluje se, běží přímo v prohlížeči. Bez serveru. Offline.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 11:44 | Nová verze

    Kermit, tj. protokol pro přenos souborů, vznikl před 45 lety. Při této příležitosti byla po 15 letech od vydání poslední stabilní verze 9.0.302 vydána nová stabilní verze 11 implementace C-Kermit. S podporou IPv6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý článek

    První verze konverzního nástroje Pandoc byla vydána před 20 lety. Jeho autor John MacFarlane při tomto výročí rekapituluje jednotlivé etapy vývoje a přidávání nových funkcí – rozšíření nejen Markdownu a podporu mnoha dalších formátů.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 00:55 | Pozvánky

    Srpen přinesl nejen další spalující vedro, ale také Virtuální Bastlírnu s neméně žhavými novinkami. Využijte tedy předpovědi na deštivý čtvrteční večer a od 20:00 se připojte online k tomuto neformálnímu setkání kutilů, techniků a vědců, kde se strahovskými bastlíři proberete nejzajímavější věci, na které jste narazili za poslední měsíc. Pokud jde o novinky, řeč zcela jistě přijde na systém INDX pro tiskárny Průša, který na konci

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    3.8. 17:22 | Zajímavý článek

    Firma T-Mobile blokovala „dezinformační web“ AC24 bez toho, aniž by k tomu měla závazný pokyn orgánů veřejné moci. Píše to ve svém rozsudku Městský soud v Praze, který po čtyřech letech uzavřel kauzu blokace zmíněného webu. Operátor musí uhradit škodu ve výši 35 tisíc korun. Advokát společnosti T-Mobile se snažil i u odvolacího senátu argumentovat tím, že firma jednala v dobré víře, když na stránky omezila přístup poté, co ji k tomu vyzvalo

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    3.8. 16:33 | IT novinky

    Padla obžaloba v bitcoinové kauze. Státní zástupkyně chce pro Blažka 6,5 roku vězení, pro Titze 8 let.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    3.8. 15:22 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    3.8. 14:22 | Komunita

    Na GitHubu byl publikován seznam 55 kritických bezpečnostních chyb v SQLite s přiřazenými CVE čísly. JFrog Security informuje, že se jedná jenom o AI slop, části kódu na které CVE odkazují, v daných verzích vůbec neexistují. Upozorňuje také, že čísla CVE jsou přiřazována bez ověřování.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2322 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Fakt mám rád chytráčky..

    15.12.2006 10:57 | Přečteno: 2056× | Za vším hledej Linux

    ..co napíšou do sekce Hardware pro příslušný kus a typ vítězoslavné:"Funguje!" eventuálně s dovětkem že lepší postup najdete na google. Jenže vždycky to takhle jednoduše nejde a problém nemusí být vždy na straně zakoupeného zařízení. A totéž by se dalo říct i na adresu obhájců aplikací psaných v javě. Jasně že primární hák je v tom kdo a jak tu aplikaci napsal, ale proč nemá (nebo jsem to teda alespoň nikde nenašel) jvm možnost nastavit maximální množství dostupné paměti?

    Je taky moc krásné, že java umožňuje dělat multiplatformní aplikace, ale k čemu to? Když její programátor do nich "natvrdo" zadrátuje cestu k zařízení platnou jen na desktopové stanici s WinXP? Takže aplikace sice v prostředí linuxu jede, ale kvůli debilních čteček čárového kódu - které jinak pod linuxem normálně fungují - k nám Ministerstvo práce a sociálních věcí infiltrovalo 50(!) strojů s WinXP. A zapište si za uši, že podobné stroje putovaly na všechny úřady v téhle republice, pro všechny se kupoval OS a nejenom OS ale i kancelářské balíky a zalepí se to pěkně z prachů které jste zaplatili na nejrůznějších daních! Danajský dárek není-liž pravda? Přitom stačilo tak málo. Aby bylo možné v té javovské aplikaci nastavit cestu k zařízení místo na idiotského COM13 na /dev/ttyUSB0 a na všech těch strojích mohl být linux a opensource nástroje. Úspora mohla být bratru za cca 10000000 Kč

    Jen malý dovětek k úvodu tohoto blogpostu. Až bude někdo řešit proč se mu nechytá bluetoothová myška - zkuste se také podívat na jiná FAQ, třebas i u vás přijdete na to, že je třeba nejprve bluetooth ve vašem systému povolit.

           

    Hodnocení: 64 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    15.12.2006 11:09 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..
    java -Xmx<size> set maximum Java heap size
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    15.12.2006 12:15 podlesh | skóre: 38 | Freiburg im Breisgau
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..
    Ještě existují zásobníky, ty mohou také pěkně narůst (pokud si aplikace udělá "fork bombu"). Omezit se dá ledacos, viz dokumentace k JVM. Pozor také na to, že různé JVM od různých výrobců to mají různé.
    15.12.2006 11:10 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..
    To, ze nekdo natvrdo da cestu do zdrojaku, neni problem programovaciho jazyka ale programatora.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    15.12.2006 12:04 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..

    Je taky moc krásné, že java umožňuje dělat multiplatformní aplikace, ale k čemu to? Když její programátor do nich "natvrdo" zadrátuje cestu k zařízení platnou jen na desktopové stanici s WinXP?

    - IMHO autor netvrdi nic jineho.
    To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
    15.12.2006 12:17 podlesh | skóre: 38 | Freiburg im Breisgau
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..
    Přitom stačilo tak málo. Aby bylo možné v té javovské aplikaci nastavit cestu k zařízení místo na idiotského COM13 na /dev/ttyUSB0 a na všech těch strojích mohl být linux a opensource nástroje. Úspora mohla být bratru za cca 10000000 Kč
    A to by nestačilo udělat symlink? Případně rovnou mknod?
    15.12.2006 12:21 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..
    Když její programátor do nich "natvrdo" zadrátuje cestu k zařízení platnou jen na desktopové stanici s WinXP?
    To asi těžko, když Win do souborového systému sériová zařízení nezačleňují.
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    15.12.2006 14:17 podlesh | skóre: 38 | Freiburg im Breisgau
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..
    Když její programátor do nich "natvrdo" zadrátuje cestu k zařízení platnou jen na desktopové stanici s WinXP?
    To asi těžko, když Win do souborového systému sériová zařízení nezačleňují.
    Na linuxu, samozřejmě...
    15.12.2006 14:21 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..
    Tak tos měl říct, že se nevyjadřuješ k tomuhle zápisku. Nejsem přece věštěc.
    Když její programátor do nich "natvrdo" zadrátuje cestu k zařízení platnou jen na desktopové stanici s WinXP?
    Přitom stačilo tak málo. Aby bylo možné v té javovské aplikaci nastavit cestu k zařízení místo na idiotského COM13 na /dev/ttyUSB0 a na všech těch strojích mohl být linux a opensource nástroje. Úspora mohla být bratru za cca 10000000 Kč
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    15.12.2006 12:36 Vinicius | skóre: 10 | blog: viniciovy_postrehy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..
    To jsou chyby programatoru. Prenositelnosti programu se i Jave musi malicko pomoci. Nasel jsem takove programy, ktere dokonce cpou do cest k souborum natvrdo lomitka - misto
    System.getProperty("file.separator")

    Ale nejvic mne stve, ze si nektere programy s GUI nepamatuji rozlozeni oken a u oken nelze menit velikost - mate nahodou jinak nastavena pisma a kus GUI nevidite a ani se k nemu nedostanete.
    Pokud piseme sve vlastni programy, muzeme si vzpomenout na nesvary, ktere nemame radi a vyvarovat se jich.
    15.12.2006 14:22 Miloslav Ponkrác | blog: miloslavponkrac
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..
    A mohu se zpetat, proč Java ty lomítka interně nepřevádí sama? Proč se o to programátor musí starat takhle debilně, což vede k tomu, že většiuna programátorů se na to vykašle.

    Pro ilustraci, v Pythonu, v C++ a boost knihovně, v PHP a v dalších jsem zvyklý na to, že prostě napíšu dopředná lomítka v případná konverze na něco jiného je záležitostí knihovny a nestarám se o to.
    15.12.2006 14:26 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..
    Součástí jména souboru nemůže být lomítko?
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    15.12.2006 16:09 žabža
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..
    Na windows nemůže jméno souboru obsahovat \/:*<>?" a |

    Na linuxu nemůže jméno souboru obsahovat ... určitě / a \0x00, ale jiný nevím...
    15.12.2006 16:24 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..
    Hmm, takže až se jednoho dne v MS rozhodnou, že '/' může být součástí jména souboru, tak přestane fungovat boost, python a php.
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    20.12.2006 16:56 d
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..
    Hmm, takže až se jednoho dne v MS rozhodnou, že '/' může být součástí jména souboru, tak přestane fungovat boost, python a php.
    Odporucam skusit v tom widlackom prikazovom riadku (ci ako to nazvat) skusit:
      c:
      cd windows\system32
      cd \
      cd windows/system32
    
    15.12.2006 14:28 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..
    ... že prostě napíšu dopředná lomítka ...
    Nebude to tím, že je winapi moc chytré a dokáže snít cestu i s /? Třeba c:/windows/ mi v průzkumníku porchází ...
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    15.12.2006 14:33 happy barney | skóre: 34 | blog: dont_worry_be_happy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..
    pravda, aj v starom dose fungovali normálne lomítka, to len command.com kontroloval, či sa zadali tie naopak.
    15.12.2006 14:38 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..
    Přece je to jenom špatně okopírovaný unix :-)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    15.12.2006 14:40 happy barney | skóre: 34 | blog: dont_worry_be_happy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..
    možno dobre okopírovaný unix s blbo napísanou prístupovou medzivstvou obecne zvanou winapi :-D
    elviin avatar 15.12.2006 14:48 elviin | skóre: 29 | blog: elviin | Plzeň-Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..
    Myslim, ze se to prevadi. Je to napsany nekde v registrech u exploreru, tj. jen explorer to umi. Btw root Xpecek pro vsechny disky se oznacuje jako ::{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}:)
    15.12.2006 16:47 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..
    Pche, to už máme na Linuxu taky :-D. Například můj root je UUID=506a1435-b469-4b04-a165-5f4b6483d3d4
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    elviin avatar 15.12.2006 14:42 elviin | skóre: 29 | blog: elviin | Plzeň-Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..

    V boostu jsem moc spokojeny. Muzu zvolit, jestli cesty muzou obsahovat znaky, ktere jsou nativni pro porstredi (fs:native), urcit kompletni cestu v pripade, ze zadana neobsahuje root, tj. C:\ nebo / (path.is_complete()). Operator / je syntakticka pomucka, moc sikovna (viz priklad). A jine rostarny.

        namespace fs = boost::filesystem;
    
            <snip>
            fs::path tmpPath( workingDirOption, fs::native );
            workingDir = tmpPath.is_complete() ? tmpPath : workingDir/tmpPath;
            if( !fs::exists( workingDir ) )
            </snip>    
    

    15.12.2006 17:59 podlesh | skóre: 38 | Freiburg im Breisgau
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..
    Normální lomítka se převádí. Pravda, nemusí to řešit knihovna, protože momentálně podporované operační systémy požívají lomítka. Až bude implementace na systém který normální lomítka umět nebude, tak to bude převádět knihovna.

    Troufám si říct, že těmi lomítky natvrdo jsou míněna zpětná lomítka.
    15.12.2006 12:45 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fakt mám rád chytráčky..
    Jedina fakt kvalitni aplikace psana v Jave je Java SAP GUI, teda aspon podle meho nazoru...

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.