Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
ale také o čase stráveném při údržbě, rychlosti řešení problému a komfortu uživatelů.a tohle je u Vás špatné, nebo to funguje jek má? čím argumentovali pro MS?
Jaké podrobnosti bys rád?Co je to za úřad? Od koho přišel ten pokyn? Něco bližšího k té prezentaci. Cokoliv, co by ukazovalo na to, že se děje něco nekalého.
Řekl bych že právě proto jak se neustále masíruje veřejnost, že čerpáme málo peněz z evropských fondů - zřejmě někdo vytušil příležitost.A co takhle příležitost z druhé strany? Tedy například nějaký projekt typu "implementace standardu ISO/IEC 26300 do oběhu dokumentů" apod. - to by také nemuselo být špatné
Nevím jaké další podrobnosti by bylo třeba uvést.Sorry, ale ten text sám o sobě neříká prakticky vůbec nic. Zejména, kterého úřadu se to týká (kdyby tam bylo třeba něco jako "náš úřad", tak bych třeba zauvažoval a zapátral, ale takhle jsem jen zíral jako puk), zda prezentaci dělal sám MS (jeho české zastoupení) nebo nějaká partnerská firma (která by se ráda přiživila) atd.
> A co ti brání kandidovat a nastolit mír a lásku, když jsou všichni takoví úplatní blbci?Robím programátora už viac ako 10 rokov. A občas vidím ako rozhodnutia manažmentu sú vyslovene nesprávne. S odstupom rokov sa ukazuje, že keby dali na mňa, teraz by boli veci jednoduchšie. To ale neznamená, že som schopný robiť managera. Je známa vec, že záujem o verejné funkcie majú predovšetkým ľudia, ktorí sa na ne nehodia. Ľudia ktorí sa na to hodia, sú znechutení systémom a radšej robia niečo iné.
Pokud jde o to kdo zadá příkaz, tak jak píše Zdeněk, stačí si přečíst rozhodnutí rady. Ale popravdě.. kolik z občanů si to skutečně čte?Mam prectene dve (cerven a zari) a jen v tom najit to podstatne, co me tehdy zajimalo, trvalo docela dlouho. Takze asi tak...
Tiskni
Sdílej: