V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Proč nepodpořit konkurenci?
[snad jediná odpověď, kterou nevyvolám flamewar]
Wifi od Broadcomu jsem měl na netbooku Lenovo ideaPad S10-3, po instalaci binárního ovladače přímo ze stránek Broadcomu jsem pár desítek minut fungoval a najednou kernel panic, kouř a něco se podělalo
Po dvou reklamacích mi konečně vyměnili desku (zkušel jsem flash BIOSu [utilita jen pro Win spuštěná ve Win] a ten to zničilo tak, že už ani dioda neblikla) a wifi zase šla....asi deset minut
Nakonec jsem zkusil další reklamaci, byl jsem poslán do /dev/null, že si z nich dělám prdel a koupil jsem si wifi do USB, která už mi dva roky slouží perfektně
Nejlepší bylo vyjádření, že je to bug driveru v sedmičkách a stačí nainstalovat záplatu záplaty
Tak zrovna Lenovo mi hřeje jak prase, Intel Atom N455 v idle nejde pod 60°C, v zátěži se do 70°C nic neděje a najednou začne funět vysavač, co udržuje maximální teplotu na 73°C
Jinak HP Pavillion stačilo přepastovat a idle teploty z 70°C+ slezly pod 40°C Hádám že u toho Lenova to bude podobně, když jsem viděl co dokáže napatlat výrobce na chladič, tak jsem se opravdu zděsil!
mám IdeaPad, netuším jak je to u ThinkPadů
Smutne ze na 4" telefony se dava vyssi (stejne) rozliseni jako na notebooky od 12" do 15"Tak s tím nelze než souhlasit.
a předinstalované MS Windows 7 professional rozlezlé po celém disku. Celý den jsem zabil jenom zálohováním původního obsahu disku.čím jsi to dělal? CloneZilla popř. ntfsclone ?
ntfsclone
), protože pokud v notebooku něco odejde, tak může být reklamace problematická - četl jsem o případech, kdy lidé museli zpět nainstalovat Windows, aby prodejce nemohl tvrdit, že chyba je na straně Linuxu. Než pak shánět po všech čertech ovladače a CD, na které funguje originální productkey, to je lepší si udělat zálohu.
Tiskni
Sdílej: