Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Posílal jsem své patche Jeisenovi (autor IAC) a říkal, že bude IAC pravděpodobně upravovat, tak moje patche zařadí...8-D Nerad bych někomu bral iluze, ale doporučoval bych se podívat do historie stránek k příslušným rozšířením přímo na Mediawiki. Původní rozšíření - 'Group Based Access Control' - se objevilo 16. října 2006. V době kdy jsem potřeboval problém se skupinami vyřešit, bylo ve verzi 0.8 a podporovalo Mediawiki v. 1.11, jenže já ho potřeboval použít s verzí 1.12 a tam nefungovalo. Nejdřív jsem ho chtěl pouze upravit, jenže jsem zjistil že jeho kód má zásadní chyby a autor řadu věcí nedomyslel. Takže jsem to nakonec napsal úplně znovu. Chtěl jsem ale z hlediska obsahu Mediawiki zachovat kompatibilitu, takže jsem zachoval (až na ty čárky) syntaxi tagu i stránek s uživatelským seznamem. Aby byla zachována kontinuita, tak jsem do gitu uložil i všechny předchozí verze, které jsem vytahal z SVN. To bylo v srpnu 2008. Nechápu pohnutky tvůrce IAC, nicméně v době kdy vytvořil svůj klon (rozvněž založený na 'Group Based Access Control') byl Accesscontrol funkční a použitelný. Každopádně mne nijak nekontaktoval, takže předpokládám že se ani moc nedíval, jestli náhodou někdo jiný něco podobného neudělal. Ale to není můj problém. Drobnou úpravu bylo třeba provést až pro verzi 1.16 Od Mediawiki verze 1.18 byl odstraněn hook na kterém byl 'AccessControl' (i původní 'Group Based Access Control' ) navěšen, proto bylo třeba kód v podstatě přepsat. Proto také verze 2.0 Psal jsem to tehdy už pro 1.19beta, takže tato verze funguje i s aktuální stable verzí Mediawiki 1.20.3 Jak už jsem zmínil v blogu, od verze 1.21 přilepili do Mediawiki framework, který mění chování při generování stránek. Vím které části kódu je třeba upravit, ale háček je v tom že se změnilo nejspíš ještě něco jiného. Takže další verze bude nejspíš 3.0 Osobně mi přijde smysluplnější věnovat pozornost rozšíření, které pokrývá všechny verze Mediawiki od 1.11 nahoru a které je součástí oficiální repository, než vytvářet forky. Původní rozšíření už svou stránku na Mediawiki nemá řekl bych že IAC v dohledné době nejspíš také vyšumí. Ale proti gustu..
Tiskni
Sdílej: