Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Jirku Čecha, alias JiKa znáte. Prezentuje se zde jako pravičák s občas až extrémními názory. Před pár měsíci se zde ale objevil ultrakomunista Faun. Michal Vyskočil si v srpnu všimnul, že oba tak antagonističtí uživatelé mají stejnou IP adresu patřící stuttgartskému institutu Maxe Plancka, kde JiK pracoval. Admini dlouho debatovali, ale nedošli k jasnému závěru, zda je Faun alter ego JiKa. Každý se totiž vyjadřoval úplně jinak, nejen obsahově, ale i formou.
Nicméně nedávno se JiK přestěhoval do USA. A Faun s ním. Opět s ním sdílí IP adresu, tentokráte Lehig univerzity v Pensylvánii. Tohle už nemůže být náhoda.
Vyzývám tudiž JiKa, aby tuto hru ukončil. Vůbec se mi nelíbí, přijde mi trapná. Ostatní čtenáře chci tímto zápiskem varovat, ať neztrácejí čas zbytečnými diskusemi s Faunem.
Tiskni
Sdílej:
zda je Faun alter ego Yika. Každý se totiž vyjadřoval úplně jinak, nejen obsahově, ale i formou.On "Faun" hlavně kopíroval provokativní texty odjinud, takže není divu ;)
Pak jsem se ale dověděl, že ty články jsou SKUTEČNÝMI článkyTy články měly být z abíčka smazány, protože byly (byť v blogu) publikovány zjevně v rozporu s autorským zákonem. Docela se divím, že je Robert nesmazal, i když už vyšlo najevo, jak to je.
Protoze ten navrh pochazi od nej.Abych pravdu řekl, mám pocit, že to bylo kolektivní dílo.
My jsme slíbili mnohokrát svým voličům a myslím si, že o tom není žádných pochyb, že nebudeme v žádné vládě, která by se opírala o hlasy komunistů. Žádnou takovou vládu ani nepodpoříme. Konec konců, kdybychom to chtěli udělat, tak určitě bychom mohli vyjednávat o jiném vládním aranžmá s podporou komunistů a bylo by to pro nás z hlediska mocenských křesel mnohem výhodnější. Tím odpovídám té dámě, která nás napadla, že jsme v každé vládě. Nejsme a nebudeme, prostě některé ideje určitě neprodáme za svoje křeslo.Byl to Miroslav Kalousek, a sice 10.7.2006. A o měsíc později ještě prohlašoval:
V případě zelených pro mě bylo příjemné překvapení, že ani na vteřinu nekoketovali s myšlenkou vlády za podpory komunistů, byť by za ni mohli dostat skutečně obrovské výhody exekutivy, v případě ODS oceňuji, že brutální pragmatismus, na který jsme byli od této strany zvyklí v 90. letech, je vystřídán opravdu zamýšleným hodnotovým směřováním i za cenu nějaké oběti. Nebylo nic jednoduššího, než udělat skrytou či otevřenou koalici s ČSSD, a pak jen hledat, jak vhodně vysvětlit, že to byla ta jediná cesta. Skutečnost, že se ODS snaží, aby její politika měla skutečný obsah, je myslím dobrá zpráva.A hned 24.8.2006 zaznělo:
Udělal jsem velký politický ústupek. Nijak mě netěší. Měl jsem na vybranou: buď připustit likvidaci vlastní strany i celého pluralitního systému v zemi, nebo udělat tento ústupek. Když bojujete o život, saháte po mimořádných prostředcích.Tak asi proto. Sice do toho muselo být namočeno víc lidí, ale Kalousek je jasný.