Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Po přečtení titulku musíte mít pocit, že jsem se asi nejspíš zbláznil . To nic, já jenom zjistil, že lila je barva (odstín fialové, pro ty z nás, kteří uznávají pouze 16 barev).
Přišel jsem na to dnes při prohlížení lynucs.org. Narazil jsem totiž na obrázek prozaicky pojmenovaný my lila theme colors. Na první pohled se mi zalíbil, takže jsem zamířil na kde-look.org a stáhl si tam Lila icon set.
Jenže tyto ikonky na šedém pozadí nevypadají moc dobře. Zbývalo najít barevné schéma. Defaultní Solaris se mi příliš nelíbil. Ale našel jsem barevné schéma Lila a Lila color scheme. Prvně jmenovaný byl příliš fialový (jak si může někdo plést lila a fialovou ). Ten druhý byl docela použitelný, ale trochu jsem ho modifikoval.
A nakonec, jak se mi to celé povedlo
![]() |
Zátiší s kompilací jádra |
![]() |
Ikonky |
![]() |
Nastavení barev v KDE |
UPDATE: zapomněl jsem odkaz na další pěkné schéma Lime & Indigo (nechápu proč indigo, když modrý je tam jen walpaper).
Tiskni
Sdílej: