Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Tiskni
Sdílej:
Jedinou rozumnou cestuTo predsa nemoze byť problém vytvoriť rpm zoznamy, kde sa nainštaluje len to, čo je v danom zozname.
BFU asi taky neskáče nadšením z toho že se každá aplikace v linuxu ovládá jinak, že jsou jinak klávesové zkratky atd. O tom že ty aplikace vypadají jinak se asi nemusíme ani bavit. To víme všichni.
Ano, přejmenujme Firefox na Super Internet Browser, KGet na Ultra Download Accelerator, AmaroK na Linux Music Player, Kopete na Linux Messenger...A ještě bych dodal XMMS na LinAMP, aby to bylo komplet
O tom že ty aplikace vypadají jinak se asi nemusíme ani bavit.Mluvíte o Windows, že? Na Linuxu máte GTK+ a QT, zbytek se příliš často nevyskytujete. Ve Windows má každá třetí aplikace svojí miliardu skinů...škoda mluvit.
Kdo chce jinou, má později možnost si ji doinstalovat.akorat to ma jednu chybu
sudo apt-get remove sound-juicer
a koukej, co ti to povi, ze se vsechno odinstaluje Rozhodně to nebylo myšlené jako například kritika Gentoo. Těmi jinými distribucemi jsem myslel některé jiné, nikoliv všechny jiné. To, že na Slackwaru se člověk ve většině případů dozví víc a snadněji než na Mandrivě snad uznáváte.
To, že na Slackwaru se člověk ve většině případů dozví víc a snadněji než na Mandrivě snad uznáváte.
Já ne. Kdysi jsem si to myslel, ale už jsem z toho vyrostl.
Pomineme-li ty, co o Linuxu nikdy neslyšeli
Pokud má být Linux opravdová konkurence Windows,
Linux = jakákoliv distribuce s Linuxovým jádrem, která se skládá z jádra operačního systému, jisté množiny základních nástrojů z projektu GNU a dalších distribučně specifických záležitostí.
Možná je problém v tom, že se Linux snaží tvářit až příliš desktopově - uživatel tak získá dojem, že Linuxem se lze proklikat stejně jako Windows
celkově však Linuxu snaha ukazovat extrémní desktopovost spíše škodí. Nemluvě o tom, že některé screenshoty Linuxu pro uživatele nevypadají příliš lákavě.
Linux = některé klikací distribuce orientované zejména na začátečníky.
Pokud ještě potřebujete vědět, jak se jmenují některé z těch klikacích distribucí orientovaných zejména na začátečníky, pak v mém podání jde o Mandrake Linux/Mandrakelinux/Mandriva, Fedora Core x a Ubuntu.
Z těchto uvedených se mi nejvíce zamlouvá Ubuntu, ačkoliv má stále na čem pracovat.
A já to risknu.
Kdo a na základě čehoAntimonopolný úrad?
Já to vážně nevím, v tomhle se nevyznám. Jsem uživatel a je mě to jedno. Logiku v tom ale nevidím žádnou. Jako tvůrce programu mám mít absolutní právo na to udělat v něm co já chci a jak já to chci mít. U OS to platí stejně. Mám pocit že antimonopolní úřad ještě neudělal ani jeden program natož OS.
Kdo a na základě čeho může programátory této soukromé firmy nutit k tomu, aby například umožnili odstranění MSIE nebo WMP ?Vlastní rozum. V MS si můžou myslet, že MSIE a WMP jsou dobré programy, ale třeba já si to nemyslím a chci jiné. Když si ale v MS myslí, že oni ví, jak je to nejlepší, tak je od toho odrazovat nechci. Používám takový operační systém, kde si můžu vybrat.
Dokážeš odinštalovať vo svojej distribúcii všetky varianty vi? Určite sa to pomocou nejakých hackov dá aj u mňa.Pomocí hacků? Mmm... já tomu říkám
emerge -C gvim vim-core
. cd / tar -tjf /misc/lfs6-pkg/vim-6.4-bin.tar.bz2 > /list rm -f `cat list` rmdir -p `cat list` rm listKéž by to šlo tak snadno i s IE ve Windows...
/misc
?
/dos/d/lfs/lfs6-pkg/...
. Pokud by se někdo podivoval nad tou cestou, tak to napíšu rovnou - ano, je to na FAT32 oddílu. Já na to léta letoucí používám k mé plné spokojenosti prográmek RegCleaner.Když jsem ho naposledy použil, tak smazal nějaké klíče VC++ a začaly tomu šíleně blbnout všechny toolbary. Vynikající to nástroj.
Zkus RegSupremem Pro.
Už chápu proč velká část uživatelů a propagátorů Linuxu nemá rádo Windows. Je to z toho důvodu, že mu nerozumí, nechápou systém configurace, registrů, ... a jsou spokojeni s tím jednoduchým co mají. Je škoda, že spousta protestních hlasů je způsobena z neznalosti a nevědomosti jak jiný systém funguje a tudíž není a nebude dost možné implementovat věci a systémy, které jsou navrženy a praktikovány daleko lépe.
Mohu dostat docela jednoduchou odpověď na to, zda si myslíš, že nerozumím Windows?
nevim jesi ush se tady tedle clanek http://www.cdr.cz/a/14961 nebrobiral, ale pokud chtej v budoucnu tak pevne svaaazat hw s OS konkretne s windows vista, uprimne maaam o linux vazne obavyUpřímně, já to vidím přesně naopak. Buď to půjde hacknout, nebo bude mít celá tato banda velké problémy. Spíš to ale celé chcípne, jako X pokusů předtím. Nepodcenujme sílu warezu.
A tady musím konstatovat, že jakkoli mám Linux rád, představa světa, kde (skoro) všichni používají Linux, se mi nelíbí o nic víc, než představa světa, kde (skoro) všichni používají Windows…Vidim to stejne. Nechci, aby vsichni presli na Linux. Rad bych jen, aby Linux motivoval k prechodu masu lidi dostatecnou k tomu, aby zacala fungovat skutecna trzni soutez.
Na zaver bych mel jedno mele OT, proc by mel byt na desktopu hlavne linux a ne treba bsd ?A proč hlavně BSD a ne Linux?