Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Chodilo to asi takhle: oprav, pak se vyrovnáme -> Opravil jsem a nic nedostal.Zajímavé, to já zase vždycky dostal o dost víc než jsem chtěl :) Věděli, že kdyby to neudělali tak by příště museli shánět někoho jiného. :)
Vždycky jsem sehnal práci (jako programátor) tak nějak na černym trhu.+1, tohle se mi (bez vlastního přičinění) podařilo v patnácti, trvá to do teď a přineslo mi to hodně.
Chodit na VŠ jen pro ten papír se sice dá taky, ale svým způsobem je to promarněných 4-5 let (ačkoli, na některých jsou prý moc hezké holky).To si piš - u nás na pedáku je radost pohledět
Najit lidi je skoro stejne tezke jako najit praciJa ted na leto hledam do plzne par lidi z FAVky co zvladnou obsluhu traceroute, ping a tomu nejaky ten script v shellu nebo pythonu a nezda se, ze by jich byla plna skola.
Kdyby jsi hledal třeba v Kladně, nezlobil bych se ^__^
Ale samozřejmě záleží na tom, co přesně si představuješ...
Ale samozřejmě záleží na tom, co přesně si představuješ...
Tohle je IMHO blbost. Neměl by si naznačovat že na to nemáš, ale měl by si být schopen se to v rozumnym čase naučit ovládat nebo apsoň aby si věděl o čem je řeč. Budeš mnohem užitečnější jako někdo kdo neumí ale bude schopen hledat a učit se než člověk zakrnělej na jednom bez chuti do dalšího vývoje svého vzdělání.
Ale samozřejmě záleží na tom, co přesně si představuješ...Tohle je IMHO blbost. Neměl by si naznačovat že na to nemáš, ale měl by si být schopen se to v rozumnym čase naučit ovládat nebo apsoň aby si věděl o čem je řeč. Budeš mnohem užitečnější jako někdo kdo neumí ale bude schopen hledat a učit se než člověk zakrnělej na jednom bez chuti do dalšího vývoje svého vzdělání.
To, že z popisu hned nepoznám, co přesně by ta brigáda obnášela, ještě neznamená, že se po upřesnění detailů nemůžu doučit, to co mi nejde. S ping, traceroute, pythonem a bashem se dá dělat tolik různých věcí, že si nejsem jistý, co přesně je úkol.
Tak umim toho docela dost. Lidem kolem mě opravuju PC, dělal sem i web jedné skupiněNevím jestli tomuhle bych říkal "umím toho docela dost". Ale jistě záleží na tom, co znamená opravování PC...
Moje zkušenosti s brigádou. Maturitu ještě nemám (jsem ve 3. ročníku) a pracuji v OBI za 55 kč hrubého. To je myslím dobré, protože se tam nenadřu, doplňuji zboží. Sice jako brigádník nesmím používat ani štafle abych nespadl či jezdit na ještěrce abych něco nerozbil a nemám na ní papíry, to vůbec nevadí. Na štafle lezu kdy potřebuji a elektriku používám také, přece se neservu.
Dále si přividělávám na webu (adsense) ale to jsou hodně malé přijmy (zatím nic neposlali) nebo programuji v php nějaké weby pro známé (zrovna dělám web pro sjezd lhot (ve výstavbě link ) a to je práce tak na 20 hodin, je to pro známého tak to dělám za litra. Takže asi tak
Tiskni
Sdílej: