Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Kudy kam?
Kdo vás napadne, když se řekne český Arch–linuxák (Archista)? (anketa má vyšší smysl, ač se to nemusí zdát)
Tiskni
Sdílej:
Já jsem spíš aktivní v AUR-u, kde hlavně reju do nekvalitních balíčků (někdo tu práci dělat musíTak aspoň nejsem jedinej, kdo to dělá.) a rozesílám maily autorům s opravami (já vím, dovedu nasrat
).
Ubuntu (pak OpenSUSE a pak Windows XPZapomněl jsi Vista-období.
Ale je fakt, že někoho mohlo napadnout, jelikož nám tu po nějakou dobu hlásil, že jediné správné řešení je Ubuntu (pak OpenSUSE a pak Windows XP; obecně: správné je to, co používá aktuálně on).Kdyby to aspoň byla pravda, ale není, protože to nemáš jak dokázat. Ale to bys nesměl být chudák a přimýšlet si do mých příspěvků něco, co tam není.
A osobně neznám hodně lidí, o kterých si troufám tvrdit, že to jsou idioti. Je to otřepaná osoba, ale co třeba Hitler nebo (Gustáv) Husák.Možná jsem se špatně vyjádřil, radši znova... Přestože osobně neznám hodně lidí (PT aj. trollové, Hitler..), troufám si o některých z nich říct, že jsou idioti. Zlomek projevu člověka někdy stačí pro utvoření názoru.
argantníMálo jsi cvičil psaní na klávesnici.
neschopný vycházet s lidmiTo je k smíchu. Omezení lidé dělají omezené závěry z omezených informací. A ještě je veřejně podsouvají jiným...
... čímž ti nechci utvářet názor na něj. K poznání, že je to magor, musí každý dojít sám....ano, přesně takto porkytecky.
...ano, přesně takto porkytecky.
Málo jsi cvičil psaní na klávesnici.
Jsi totiž psychopat a dobytek.Hmm, na úrovni...