Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
2) Černou obrazovku zavřít pomocí klávesové zkratky Alt+F4.No to cumim. Premyslim jestli uz to nekoho napadlo pouzit na BSOD ve woknech, az nekdy budu mit BSOD tak si snad vzpomenu a zkusim ...
#!/bin/sh touch ~/.nologout while [ -f ~/.nologout ] do gnome-session sleep 1 done~/bin/logout:
#!/bin/sh rm ~/.nologout killall gnome-session
gnome-shell --replace
. Nevýhoda toho druhého řešení je, že všechny aplikace, pro které nemám pravidlo v devilspie, se objeví na aktuální ploše.
Gnome Shell spuštěný z virtuální konzole místo z gnome-session si nenese některé věci z prostředí a například se na něm nejsem schopný připojit k VPN, protože se z nějakého pochybného důvodnu nespojí NetworkManager, autentizační agent a gnome-shell.
Protože nemá / jede na jiné D-Bus. A nebo ještě lépe se jedná o neúplné nastavení *kitu, který si myslí, že uživatel přihlášený přes display manager je něco víc než na virtuální konzole.
Protože nemá / jede na jiné D-Bus.To by neměl. NetworkManager je systémové služba.
A nebo ještě lépe se jedná o neúplné nastavení *kitu, který si myslí, že uživatel přihlášený přes display manager je něco víc než na virtuální konzole.To už zní o něco pravděpodobněji. Ale dneska už jsou *kity z velké části pohlceny systemd.
To už zní o něco pravděpodobněji. Ale dneska už jsou *kity z velké části pohlceny systemd.Hm, tot pravda. Zda se mi, nebo sem nekde zaslechl ze nektery z kitu se konfiguruje(/-val) pres javascript ? hurray for google v8 in systemd
Ale dneska už jsou *kity z velké části pohlceny systemd.No našťastie nie vo všetkých distrách sme podriadený tomúto démonu.
Protože nemá / jede na jiné D-Bus.To by neměl. NetworkManager je systémové služba.
Jo? A proč se do toho tedy montuje Gnome, když se jedná o systémovou službu?
A nebo ještě lépe se jedná o neúplné nastavení *kitu, který si myslí, že uživatel přihlášený přes display manager je něco víc než na virtuální konzole.To už zní o něco pravděpodobněji. Ale dneska už jsou *kity z velké části pohlceny systemd.
Otázka za dva bludišťáky: Do kterého logu se má člověk podívat, by zjistil příčinu? Dřív se člověk podíval do /var/log/messages, případně do secure/auth, když mu syslog drobil protokol, a bylo jasno. Ale dnes může akorát tak koukat jako tele na nový vrata. Silně mi to připomíná systém z Redmontu.
Jo? A proč se do toho tedy montuje Gnome, když se jedná o systémovou službu?Nerozumím otázce a neznám tvé zdroje informací. Ty mé jsou značně odlišné.
Ještě jedna taková drobnost. Gnome Shell spuštěný z virtuální konzole místo z gnome-session si nenese některé věci z prostředí a například se na něm nejsem schopný připojit k VPN, protože se z nějakého pochybného důvodnu nespojí NetworkManager, autentizační agent a gnome-shell.
Pokud máš nainstalovanýOtázka za dva bludišťáky: Do kterého logu se má člověk podívat, by zjistil příčinu? Dřív se člověk podíval do /var/log/messages, případně do secure/auth, když mu syslog drobil protokol, a bylo jasno. Ale dnes může akorát tak koukat jako tele na nový vrata. Silně mi to připomíná systém z Redmontu.
*syslog*
, tak do /var/log/messages
, jinak journalctl --since=-1h
a pokud víš, že se to týká logind
, tak přidej -u systemd-logind.service
.
Což ať si myslím o lennartově počinech cokoli, vypadá docela geek friendly. Akorát doufám, že můžu vynechat/vytabovat .service.Jo, bez
.service
to funguje taky, stejně jako bash completion.
To nebylo o journald, ale tom, že komponenta, která udělá rozhodnutí, nic nikam nenapíše. Přesně ve stylu Something goes wrong.
To nebylo o journald, ale tom, že komponenta, která udělá rozhodnutí, nic nikam nenapíše. Přesně ve stylu Something goes wrong.To je ošklivé. Ale co my s tím?
Tiskni
Sdílej: