Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Vulgarismy někomu prochází, někomu ne, OT totéž atd.To se děje na ABC taky. Bylo mi výslovně řečeno, že vulgarity procházejí jak kdy, jak kde a jak komu (podal jsem důkazy, že slova jako "šukat" se nacházejí i v šéfredaktorem schválených článcích).
Také se tu nemaže natvrdo. Prostě se po cenzuře zobrazení komentáře musí odkliknout nebo blog není na hlavní stránce.Jó, jasně. Za bolševismu ti vlastně taky nesebrali rozhlasovej přijímač, akorát jsi na něm legálně nemohl poslouchat západní stanice... (Doplňuju, že mi jakákoli "cenzura" jako taková u soukromých médií nevadí. Jediné, co vyžaduji, je, aby neexistovaly výjimky nezmíněné v daných pravidlech daného média.)
To se děje na ABC taky. Bylo mi výslovně řečeno, že vulgarity procházejí jak kdy, jak kde a jak komu (podal jsem důkazy, že slova jako "šukat" se nacházejí i v šéfredaktorem schválených článcích).Kdybys nežvanil. Není pravda, že by to procházelo jen někomu, naopak je pravda, že jen někde - konkrétně pouze pod blogy. A ta tzv. sprostá slova v "šéfredaktorem schválených článcích" byla buď v rámci limeriků, nebo přímo v komiksu XKCD. Tak přestaň kňourat, nikdo si na tebe nezasedl.
Kdybys nežvanil. Není pravda, že by to procházelo jen někomu ...Ty nekecej! Já jsem onehdá napsal: "někdo někde někdy vulgární být může a jiný jinde jindy ne, protože prostě proto." Ty jsi přesně toto ocitoval a pod to napsal: "Vystihl jsi to přesně." Každej si to může přečíst.
Tak přestaň kňouratNekňourám a nekňoural jsem. A i kdybych kňoural, tak jsem kňoural pravdu.
každopádně: pro ty kteří odcházejí nasráni z pct je tu skěvý server diit.cz...Jaké máte diskuzní forum? Vypadá to, že se tam moc neděje. Což sice není nic špatného, ale lze předpokládát, že pokud získá na popularitě, dopadne to stejně jako všude jinde.
Lépe žádné uživatele než ty, kteří dnes na obou dominují.Já bych zase rád aspoň nějaké uživatele – tady: http://sql-vyuka.cz/d/forum mám poradnu a prakticky nikdo tam nepíše, což vypadá dost trapně a odrazuje to nové návštěvníky („nežije to tam → tak ani já nebudu nic psát“, cyklický problém). Kdyby se našli dobrovolníci, kteří by to tam rozjeli, tak budu rád, ale to zadarmo asi nikdo dělat nebude, co?
Podle šablony dělané herní benchmarky hardwaru (včetně třeba netbooků, jejichž smysl leží zcela jinde), nemastné-neslané recenze her (už mě nezajímají, stará Score nebo p.levely, to byla aspoň sranda) a fillery v podobě blábolů jakoby úvahových -- nezřídka od Michala Rybky (uteklého ze Score i z p.levelu), ovšem už to zdaleka nestojí za to, nechal se nakazit mainstreamem.
+1 Buď to dělá idiot, co tomu vůbec nerozumí nebo je to skrytá reklama na daný produkt a nebo je to člověk zapálený pro jednu značku a recenze výrobku jiné značky podle toho dopadá.
Takže otázka do pléna: jaký magazín o HW čtete a jak? Mě už docela unavuje si pro každého autora v hlavě vytvářet konstanty a výsledky článků podle toho upravovat. U článků o hrách jsem to schopen akceptovat, tam jde o vkus a subjektivní posouzení, ale u HW, který lze přesně otestovat nikoliv.
tak asi dám druhý den výpověď.A ty tam seš zaměstnancem, jo?
(debil)
. Exotické komentáře Bleka a Turzina. Trapné, vulgární, povedené, politicky nekorektní remixy.
Samozřejmě to člověk nesmí brát vážně, je tam prostě vidět i větší exoty než jsem sám a to občas potěší.
Když je člověk mezi genii připadási jako blbec, když je člověk mezi blbci připadá si jako genius.A to občas neuškodí
Tiskni
Sdílej: