Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
OSNews včera informoval (použil ale nepřesné URL) o softwarovém patentu 7,418,668 (Glass appearance window frame colorization). Microsoft jej získal 26. srpna 2008 a jedná se o "barevnou úpravu oken na základě požadavků aplikací". Okna různých aplikací nebo i okna stejné aplikace se mohou lišit barvou, odstínem, průhledností nebo i tvarem. Okno čekající na vstup může být výraznější než zbylá okna. Prostě věci, které se v linuxovém světě už dávno běžně používají.
Perlou mezi patenty je určitě také patent 7,418,670 na hierarchické menu, také ze dne 26. srpna 2008.
Včera Microsoft získal patent 7,424,154 (Boxed and lined input panel), jde o možnost změny jazykového nastavení při psaní stylusem na dotykovém displeji.
Doporučuji podívat se i na další softwarové patenty Microsoftu na vylepšení GUI (odkaz Next).
Lidi sedící na patentovém úřadě schvalující takovéto patenty nemohou být normální.
Tiskni
Sdílej:
Lidé sedící na patentovém úřadě v USA o platnosti patentů nerozhodují, to má IMHO na starosti až soud.Ano, v USA si klidne muzete patentovat naprosty nesmysl, pokud k tomu dodate rozumne vypadajici podklady (v dusledku toho je patentovano dokonce nekolik zarizeni typu perpetum mobile). Naopak druhym extremem je nutnost predvedeni alespon dvou fungujicich prototypu. A. C. Clarke v jedne ze svych knih zertem pise, jak v si dusledku tohoto opatreni nemohl nechat patentovat geostacionarni druzici
když si to nepatentuje MS, tak to udělá nějaký patentový troll.Před nějaký vám tam vypadlo slovíčko jiný
Nevsim sem si ze by se to u nich vubec pouzivalo. I kvuli blbymu IE nebo WMP to chce restart.To ano. Ale mám v živé paměti, jak se v LKML řešilo, zda to použít v Linuxu, resp. že je to kvůli tomuto patentu problém.