Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Su oblasti, kde sa o 1 miesto uchadza 20-30 ludi a zamestnavatel to patricne zneuzije, aby dal na plat co najmenej penazi.A na tom je něco špatně? Pokud se někdo rozhodl pracovat v takovém oboru, je to jeho věc.
Su oblasti, kde sa o 1 miesto uchadza 20-30 ludi a zamestnavatel to patricne zneuzije, aby dal na plat co najmenej penazi.Treba reditel banky? Tam se o jedno misto uchazi casto i 50 kandidatu. Totez je libovolna pozice v topmanagmentu zahranicni firmy.... Kazdy ma takovou mzdu jaka odpovida jeho schopnostem.
http://www.abclinuxu.cz/blog/unknown_blog/2006/4/12/128724#25
http://www.abclinuxu.cz/blog/unknown_blog/2006/4/12/128724#31
about:config
a u řetezcemousewheel.horizscroll.withnokey.action
nastavit 0
Dokazu si predstavit, ze na nektere nelinuxove okruhy blogpostu by byl pouze odkaz. At je od politiky pokoj.Blokuj "nepohodlne" autory a mas od jejich blogu pokoj (ani je neuvidis). Tohle uz je na abicku pomerne vyjimecne zarizeni. Pokud pisou i neco, o co stojis, tak se budes muset smirit s tim, ze lidi nejsou jen fachidioti a proto se zajimaji i o jine veci nez "linux" a taky s tim, ze neni vubec zadny duvod k tomu, abys predepisoval, o cem maji do sveho vlastniho blogu (poznamkoveho denicku) psat. Povinna kategorizace patri k technicke casti portalu, ne do osobni. Neprehanejte to s tou regulaci :P
Pokud pisou i neco, o co stojis, tak se budes muset smirit s tim, ze lidi nejsou jen fachidioti a proto se zajimaji i o jine veci nez "linux" a taky s tim, ze neni vubec zadny duvod k tomu, abys predepisoval, o cem maji do sveho vlastniho blogu (poznamkoveho denicku) psat.Pôvodná výtka sa týkala len politiky. Zúžiť to na to, že ten, kto píše len o linuxe je fachidiot, mi pripadá značne prehnané. Mimochodom, od začiatku mám pocit, že názov blog je dosť nešťastne zvolený. Zastávam názor, že keď už píšem niečo, takpovediac, pre verejnosť, malo by to mať pre tú verejnosť nejaký prínos. Asociácia: blog == "osobný denníček, kde si môžem písať čo chcem" je podľa mňa veľmi zle zvolená.
Asociácia: blog == "osobný denníček, kde si môžem písať čo chcem" je podľa mňa veľmi zle zvolená.To si pak ale stezuj jinde, protoze to tak je. Jsou to proste zapisy autora o vsem, co uzna za vhodne (jakysi "log" myslenek a nazoru zverejnovany na webu, proto weblog). Weblog se pak napr. od E-zinu ci webzinu lisi zejmena tim, ze je osobni a bez redakce. A jakakoliv omezeni nad ramec obvykle netiquetty jsou v takovem mediu kontraproduktivni.
Pokud pisou i neco, o co stojis, tak se budes muset smirit s tim, ze lidi nejsou jen fachidioti a proto se zajimaji i o jine veci nez "linux" a taky s tim, ze neni vubec zadny duvod k tomu, abys predepisoval, o cem maji do sveho vlastniho blogu (poznamkoveho denicku) psat.Jses uz nekolikaty, kdo tu odkazuje na skutecnost, ze blog je osobni zalezitost. To je samozrejme pravda, nicmene, a na tom trvam, neni osobni zalezitosti to, kde je odkaz na blogpost uveden a zda jsou odkazy na blogposty nejak kategorizovany. To je zalezitosti spravce portalu a at se s tim nejak zaridi. Priste pokud mozno napis svuj nazor a nesnaz se mi vkladat do ust neco co jsem nikdy nerekl. Vim, ze lide nejsou fachidioti a IMHO jasne vymezeni tematu diskuze je v tomto ohledu jedine pozitivni zalezitosti. K dalsimu nesmyslnemu naznaku, ze snad chci nekomu neco predepisovat se nema smysl ani vyjadrovat.
< neni osobni zalezitosti to, kde je odkaz na blogpost uveden a zda jsou odkazy na blogposty nejak kategorizovany. To je zalezitosti spravce portalu a at se s tim nejak zaridi.Spravce portalu se s tim zaridil na ceske i celosvetove pomery unikatne: kazdy uzivatel si muze svobodne vybrat, blogy kterych autoru nechce ani videt a pak uz je vubec nevidi. Proti tomu je nejaka povinna zhovadila (protoze nutne nepresna, kontroverzni a prakticky nekontrolovatelna) kategorizace jen prace navic, ktera ma velmi malou perspektivu nejakeho efektu (krome vzplanuti hadek a flamewaru o tom, kam ktery zapis patri a jestli tam patri). Krome toho, kazdy autor ma moznost si kategorie zavest a pouzivat, kdyz na nich trva. Zkratka, od te doby, kdy si muze kazdy zvolit, ci blogy nechce videt, dokonce jestli chce vubec nejake blogy na hlavni strance videt, povazuji podobne vykriky za nemistne. Nechces? Nemusis, ne-mu-sis.
to sa z blogov stalo miesto na riesenie konfiliktov medzi uzivatelmy?chtel bys je radsi resit v diskusnim foru nebo pod odbornymi clanky?
Tiskni
Sdílej: