V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Tento blog obsahuje nebezpečnou symboliku.
Včera bylo v Brně setkání třetího druhu linuxáků všech distribucí, portálů, délky vlasů a politického přesvědčení.
S Markem Stopkou, Usámou, Michalem Vyskočilem a Davidem Jašou jsem se viděl poprvé v životě. Někteří, jako třeba Usámova přítelkyně tomu sice nechtěla věřit, ale stávají se i podivnější věci.
Nevěděl jsem, jestli cílem akce bylo vytvořit rekord v nejrychlejší transformaci největšího počtu linuxáků do podnapilého stavu, nebo výměna informací a zkušeností a pokec. Našemu stolu se podařilo obé. A Usáma mezitím vytvořil osobní rekord ve řvaní do ucha. Abyste rozumněli v restauraci Onyx jsme se usadili kolem dvou stolů. První stůl byl tichý, spořádaný, bylo na něm k vidění několik notebooků. Na druhém stole (našem) byly k vidění pouze skleničky s lihovinami všeho druhu. Moje finská vodka skvěle konstrastovala s mistrovstvím světa v hokeji.
Poté následovala procházka nočním Brnem. Brno je poměrně velké rušné město s rozvinutou sítí služeb a naše přítomnost v něm (kopudivu) nezpůsobila žádný větší rozruch.
Co se dělo poté bych raději nezveřejňoval, fotky z toho nejsou a když se nás někdo zeptá, tak všichni trpíme kolektivním výpadkem paměti.
Brňáci znají. Obyvatelé ostatních měst mohou jen závidět. Kdo nezažil rozjezd, nezažil nic. Zkátka ať jste odkudkoliv, přijeďte na dvě ráno do Brna a kochejte se.
Tiskni
Sdílej: