Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Šmankote, proč všichni v tom pravopisu tak rejpete?Komplex menejcennosti... alebo niecoho ineho, proste clovek sa snazi zaujat, aj tym ze sa robi mudrejsi a za kazdu cenu opravuje. Nenavidim to hlavne pod dobrym clankom - prvy komentar a miesto pochvaly je bud "Som prvy" alebo "s/z i/y" a pod..
Už od mala mám podprůměrně dlouhý penis a tak si to léčím tím, že opravuji pod články gramatické chyby.Ve společnosti nebezpečných inteligentů se penis odpouští, ale nedostatek důvtipu ne. Řekl bych, že si lidé spíše léči komplexy z toho, že nejsou okolím vnímani jako natolik chytří, jak by si sami představovali. Netvrdím, že je to tvůj případ.
věřím, že každou chybu, kterou nahlásím autor opraví a výsledný produkt pak bude kvalitnější.100% souhlas. Každý děláme chyby, někdo z neznalosti, někdo z nepozornosti. Nevidím nic špatného na tom, když se na chybku v článku v diskusi (slušnou formou) upozorní.
věřím, že každou chybu, kterou nahlásím autor opraví a výsledný produkt pak bude kvalitnější. Stejně jako se snažím hlásit bugy v programechJestli si právě nepletete dohromady zcela odlišné účely "produktu". Patrně opravujete pravopis i svým partnerům v rozhovoru přes IM a v e-mailech? Výslovnost při telefonování? Pokud ne, tak osobní weblog se od oficiální publikace se taky liší. Hádejte v čem. P.S. Věřím, že i tuto chybu, kterou nahlašuji, autor opraví a výsledný produkt pak bude kvalitnější
Tiskni
Sdílej: