Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Dík za info, že chyba neni v licq
icqpacket.cpp
se zhruba okolo 700-800ste radky (dle verze) z
// Static versioning buffer->PackUnsignedLongBE(0x00160002); buffer->PackUnsignedShortBE(0x010A);udela
// Static versioning buffer->PackUnsignedLongBE(0x00160002); buffer->PackUnsignedShortBE(0x010B);Ti opravdu odvazni mohou zkusit patchnou binarku
Jojo, už fičim, dík
Az ted mi doslo, ze ho vlastne pouzivame bezne v praci jako vnitrofiremni komunikacni kanalEh, na tu jejich licenci koukám všichni házej bobek...
IMHO je to v ceskych firmach naprosto bezna vec.A je to špatně. Když se pak představitelé téže firmy rozčilují, že někdo porušuje licenční podmínky k jejich softwaru (byť by to byl SW pod GPL), tak je to typický případ "zloděj křičí: chyťte zloděje".
IMHO je to v ceskych firmach naprosto bezna vec.U nás třeba máme zřízený vlastní Jabber server. I tak ale někteří kolegové (a je jich celkem dost) používají (i) ICQ. I když pochybuji, že kvůli práci.
U nás třeba máme zřízený vlastní Jabber server.Presne to -- s popsanim vsech vyhod -- jsme s kamosem navrhovali v minianalyze firmy, kterou jsme psali v ramci predmetu Vyvojove trendy v informatice
you must be an AOL registered user with an AOL-issued or AOL-authorized (e.g. – AIM, mac.com) screen name and comply with all terms of service...
I can connect again with 0.12.7 after simply adding the default ICQ version from trunk to ~/.kde/share/config/kopeterc: [ICQVersion] Build=0x17AB ClientId=0x010A ClientString=ICQ Client Country=us Lang=en Major=0x0006 Minor=0x0000 Other=0x00007535 Point=0x0000
Tiskni
Sdílej: