abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
včera 21:11 | Nová verze

Vyšla nová verze 1.4.0 nástroje pro připojení ke vzdálené ploše Remmina. Mezi změnami figurují např. opravy autentizace přes SSH nebo nakládání se schránkou při připojení přes RDP. Sestavení dostupná z PPA pro Ubuntu skončí ve prospěch Flatpaku a Snapu.

Fluttershy, yay! | Komentářů: 4
21.2. 16:33 | Komunita

Google zveřejnil seznam 200 organizací přijatých do letošního Google Summer of Code (GSoC). Dle plánu se studenti přihlašují od 16. do 31. března. Vydělat si mohou od 3 000 do 6 600 dolarů. V Česku a na Slovensku 3 600 dolarů. Další informace v často kladených otázkách (FAQ). K dispozici jsou také statistiky z minulých let.

Ladislav Hagara | Komentářů: 1
21.2. 15:55 | IT novinky

Ve věku 74 let zemřel Lawrence Tesler. V 70. letech pracoval v Xerox PARC a posléze odešel do Apple. Zabýval se především zjednodušováním uživatelských rozhraní, byl odpůrcem modality a přispěl k prosazení moderního způsobu označování a kopírování textu – myší a klávesovými zkratkami (kombinace s XCV) – v raných Apple Human Interface Guidelines. Dále se podílel např. na vývoji Smalltalku a souvisejícího přenosného počítače Xerox NoteTaker nebo později PDA Apple Newton.

Fluttershy, yay! | Komentářů: 6
21.2. 13:11 | Zajímavý článek

Aktuální příspěvek What is Mobile PureOS? na stránkách společnosti Purism je věnován operačnímu systému Mobile PureOS, tj. PureOS pro mobilní zařízení a především pro telefon Librem 5. Víceméně se jedná o stabilní Debian s GNOME doplněný o balíčky phosh, phoc, libhandy, Calls, Chats a další.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
20.2. 19:33 | Zajímavý článek

Jozef Mlich se v příspěvku PinePhone je nové OpenMoko na svém blogu věnuje svému novému linuxovému chytrému telefonu PinePhone v edici BraveHeart: "Momentálně se pocity z tohohle zařízení dají přirovnat k BrokenMoku. Většina věcí prostě nefunguje. Minimálně ne sama od sebe. Začít se dá už u samotného hardware, kde existuje wiki stránka popisující nedostatky".

Ladislav Hagara | Komentářů: 24
20.2. 10:00 | Zajímavý projekt

Justine Haupt aktualizovala svůj open source mobilní telefon s rotační číselnicí a zveřejnila kompletní dokumentaci, vlastní kód, schémata i STL soubory pro 3D tisk. Desku plošných spojů případně i vytištěný obal lze koupit v jejím obchodu.

Ladislav Hagara | Komentářů: 40
20.2. 06:00 | IT novinky

Otevřená certifikační autorita Let's Encrypt v příspěvku na svém blogu informuje, že žádosti o vystavení certifikátů nově validuje z několika míst současně (Multi-Perspective Validation). Další informace v diskusním fóru.

Ladislav Hagara | Komentářů: 10
19.2. 13:55 | Nová verze

Byla vydána verze 15.0 na Debianu založené linuxové distribuce Untangle NG Firewall. Přehled novinek v poznámkách k vydání a ve videu na YouTube. Vyzkoušet lze (zatím neaktualizované) demo webového rozhraní.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
19.2. 12:11 | Pozvánky

Letošní ročník konference LinuxDays se uskuteční o víkendu 3. a 4. října, opět se potkáme v pražských Dejvicích na FIT ČVUT. Také během devátého ročníku nás budou čekat desítky přednášek, workshopy, stánky a spousta doprovodného programu. Aktuální dění můžete sledovat na Twitteru nebo Facebooku, přidat se můžete také do telegramové diskusní skupiny.

Petr Krčmář | Komentářů: 7
19.2. 10:22 | Zajímavý článek

Alexander Popov se v příspěvku na svém blogu podrobně věnuje možnostem zneužití bezpečnostní chyby CVE-2019-18683 v linuxovém podsystému V4L2. Videoukázka eskalace práv na YouTube. Chyba byla v upstreamu opravena v listopadu loňského roku. Alexander Popov se chybě věnoval ve své přednášce (pdf) na konferenci OffensiveCon 2020.

Ladislav Hagara | Komentářů: 1
Vydržela vám novoroční předsevzetí?
 (10%)
 (5%)
 (3%)
 (82%)
Celkem 185 hlasů
 Komentářů: 0
Rozcestník

Sám jsem člověkem více než cokoli jiného rozporuplným, a bohužel i mé texty jsou začasté plny rozporů. Když si jich někdy všimnu a snažím se o vysvětlování, čitelnost obvykle povážlivě klesá. Celé to je jen snaha zdokonalovat svoje vyjadřování, snaha vměstnat notně zkurvenou poezii do schémat hovorové řeči. A snad i já mohu věřit, že hledat krásná slova je lepší než zabíjet a vraždit.

Aktuální zápisy

www.AutoDoc.Cz

Nejčtenější za poslední měsíc Nejkomentovanější za poslední měsíc

Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)

9.8.2010 23:53 | Přečteno: 1318× | na (pseudo)renesanční téma

Déšť. Ten samozřejmě není ničím novým, ale v historii kravýprav ještě nikdy nefiguroval tak významně (vlastně v ní ještě nefiguroval vůbec). Z původně plánovaného sedmého srpna se pár minut po deváté ráno několika SMSkami stal srpen osmý, predikovaný mnohem sympatičnější ikonkou snad ve všech předpovědích počasí, na které jsem se koukal. Predikce se vyplnily a proto i letos byl zájem kravičkofilů uspokojen měrou vrchovatou. Ano, jubilejní čtvrtá plzeňská kravýprava úspěšně proběhla a na mně, jako již tradičně, je sepsat tento památný report k této památné akci.

Sraz v tradičních 10.00, tentokráte pod budovou Divadla J. K. Tyla u, vznosně řečeno, obelisku s kravičkou. Zde na nás čeká nejsmutnější událost celého dne – z množství lidí, kteří se na webu v komentářích hlásili k účasti, nepřišel nikdo, zůstalo jen tvrdé jádro: kelvin, Maia, Zámeckej a já, Ladicek. Kelvin zde dovršuje základní vzdělání zjištěním, že kamenná koule, po které teče voda, je mokrá a studená, my ostatní zatím studujeme kvalitně připravené prospekty (a v průběhu dne na nich nacházíme řadu drobných nedostatků).

Dlouhodobý plán vydat se na Skvrňany, kde jsme ještě nebyli, bere za své zjištěním, že jsme tam byli loni, a tak vyrážíme na první část naplánované trasy s úmyslem později improvizovat. Kelvin přibližně v pětiminutových intervalech nepřestává vyjadřovat svůj smutek nad nedostatkem účastníků, což nás ostatní spolehlivě rozesmívá. Počasí je krásné, nikdo ještě nemá hlad (!!!), panuje tedy jakási forma kompromisní spokojenosti. Shlédneme lezoucí ("nahorutočivé") kravičky i zelenou dohlížitelku, poměrně novou kravičku na Belánce a plot naproti, kde se v dřevních dobách prohánělo stádo dvaadvaceti kusů (podle kelvinových průzkumů), inverzní kravičku i růžovku (kravičku lásky), u dvojhlavé pod plzeňským Parthenónem pak zanecháváme první cache (cha!).

Kolem jakéhosi kostela, kde jsme museli kelvinovi nasadit náhubek, pak k černobílé prakravičce a odtud směrem k vlakovému nádraží. Maia po pár krocích zahlédne spoustu panelů s více či méně povedenými graffiti a neznámé puzení ji nutí k obhlédnutí, čímž naplňuje náš odvěký sen a přímo na kravýpravě objevuje novou kravičku. Tedy: 20 nových kraviček najednou!

Kelvin svým neodolatelným šarmem přiměje dvojici starších žen, aby nás vyfotily, a na oplátku jim daruje jeden výtisk prospektu, kterých s sebou nesl opravdu požehnaně. Loučíme se, odcházíme a vidíme, jak si ho se zaujetím prohlížejí. Víru je třeba šířit všemi způsoby i směry!

Jelikož všechno tamní graffiti bylo nakresleno legálně co propagace letošního Pilsner Festu a podle informační tabule se druhá část nachází u Olympie, je rozhodnuto – další cesta povede právě tam. Mimochodem, pro kravičky lze hlasovat na webu Pilsner Festu, takže honem všichni tam!

Na vlakovém nádraží zjišťujeme, že žádný vlak nejede, a tak jdeme na tramvaj s úmyslem dojet na Světovar a odtud jít pěšky (je to přibližně stejně daleko jako z Koterova). Naštěstí jsem tu já, který zachraňuji kravýpravu a upozorňuji, že jsme se nepodívali na kravičky, které na nádraží jsou! A krom těch dvou pevných spatříme i dvě pohyblivé, namalované na vagónech vlaku. A pak už pryč odtud.

Cestu si zpestřujeme pouze házením slimáků po Maie, která z nich má panyckou hrůzu, a tuším jedinou kravičkou. Na zdi u Olympie je graffiti spousta, ale kravička žádná, což nás mrzí (mne zvláště, protože už jsem měl hlad, ovšem jeho uspokojení mi v rámci optimalizace přesunu nebylo dovoleno), a tak se třináctkou vracíme do města. Spravíme si náladu opětovnou návštěvou Nové Mekky (a zanecháváme druhou cache) a pak se vypravíme na náměstí, vynést konečný verdikt nad novými kašnami. Ten zní: kašny se na náměstí velmi dobře hodí, protože celé náměstí je každej pes jiná ves. Jisté pozitivum však přece jen představují, když se z vnitřních pohnutek, které jsou zbytkem kravýpravy nepochopeny, nechávám fotit u jistého řeckého písmene :-)

A pak přece jen na Skvrňany, kde hodláme shlédnout minimálně jednu novou kravičku a minimálně jednu velmi starou kravičku. Cesta železničním koridorem nás neminula, takže míjíme i starou známou krávu Milku, a u Staré Mekky zanecháváme další cache. Kelvin telefonuje s Mrožkou, který se konečně probral a hodlá nás poctít svou přítomností, a vyrážíme najít ztracenou kravičku.

Úspěšný lov je korunován záškodnickou akcí dvou neznámých, kteří zamykají vrata, i když nás dobře viděli. Nastalou situaci, která nás přinutila prověřit všechny tělesné rezervy, jsme všichni ve zdraví přežili, a vydáváme se tak najít již dlouho nahlášenou, ovšem dodnes nevyfocenou těhulku.

Nu a poté zpátky do města, San Marino čeká! Vyfotíme se na obvyklém místě, čímž je první část výpravy zakončena, a usazujeme se na zahrádce. Dvě kofoly, tortellini aglio speciál, Mrožu si dává steak a je znechucen absencí hranolek v jídelním lístku, doráží dokonce JasnaPaka. Zámeckej pak odchází do práce a my provádíme poslední přesun celého dne, ještě jednou přes Novou Mekku kolem Mansfeldů (plno) na Parkán. Sedm nefiltrovaných plzní tvoří důstojné zakončení kravýpravy, jíž se v záhlaví skví první sudé číslo, které není prvočíslem.

Kravičkolog: kelvin
Nad něhou růže: Maia
Cynický smích: Ladicek
Support: Zámeckej (tričko s pohyblivou kravičkou už je mu malé :-) )
Fotodokumentace: kelvin
Spálená kůže na rukou, nohou, obličeji a v dekoltu: všichni, i když se to o den dřív opravdu nezdálo

Nevýslovné díky: nám všem a Tvůrci. Kravičkám zdar!

       

Hodnocení: 100 %

        špatnédobré        

Obrázky

Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010), obrázek 1 Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010), obrázek 2 Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010), obrázek 3 Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010), obrázek 4

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Vložit další komentář

10.8.2010 00:06 kelvin
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
Delegování určitých věcí nese svoje rizika. Nebude to nikdy dokonalé, a v případě delegování psaní reportu na ládíčka to bude plné narážek na mě. Ale dejme tomu.

A příště nedeleguj psaní reportu na nějaké děti, toto: "panyckou hrůzu", je moc i na tebe ;).
10.8.2010 00:11 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
Nežereš maso, nepoznáš vtip :-)
Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
Jendа avatar 10.8.2010 01:21 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
Příště dej prosím hned na začátek odkaz, o co vlastně jde. Z rychlého prolítnutí blogpostu jsem nabyl dojmu, že ty stěny przníte vy a ještě se tím chlubíte na Internetu.
10.8.2010 08:52 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
V prvních třech reportech jsem odkaz měl, tak jsem si říkal, že už ho počtvrté vynechám… a hle, jsou ještě lidi, kteří nevědí :-)
Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
Marek Bernát avatar 10.8.2010 07:09 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)

Plzeň -- prvé čisto funkcionálne mesto :-)

physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
alblaho avatar 10.8.2010 08:42 alblaho | skóre: 17 | blog: alblog
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
Taky se mi líbí, jak Plzeň propaguje funkcionální programování. Tahle kašna se prý jmenuje Haskell.
10.8.2010 08:50 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
Já věděl, že tady mne pochopí! :-)
Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
kotyz avatar 10.8.2010 10:22 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Radnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
ja myslel ze se jmenuje Half-Life :-D
Mul-ti-pass! | Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
alblaho avatar 10.8.2010 10:48 alblaho | skóre: 17 | blog: alblog
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
Každý tam vidí, co chce. Nicméně hlavní hrdina Half-Life je snad jediná akční postava s Ph.D. :_)
Marek Bernát avatar 10.8.2010 11:02 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)

Indiana Jones bol dokonca profesor. A určite sa ich nájde viac. Ale z oblasti mat/fyz/inf asi bude jediný :-)

physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
10.8.2010 11:41 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
Ale z oblasti mat/fyz/inf asi bude jediný
Tipoval bych, ze i tam jich bude dost. Hned me napada treba Another World.
Marek Bernát avatar 10.8.2010 11:52 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)

Fíha, tak to som ani netušil. Ale nie som si ani istý, či som to hral. Obrázky pripomínajú inú hru, ktorú som trochu hrával -- Flashback. A podľa wikipédie:

The 1992 game Flashback, which is also from Delphine, is often mistaken as a sequel to Another World because of similar gameplay and graphics. It has nothing to do with Another World, except for the said graphics and gameplay. It was also made without the involvement of Chahi. Flashback does seem to make a few direct references to Another World, including the prominent use of personal force fields in combat, a nearly identical end text in the ending cutscene, and an almost exact motion recreation of the gun pickup cutscene.

physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
alblaho avatar 10.8.2010 12:01 alblaho | skóre: 17 | blog: alblog
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
Indiana Jones byl archeolog, žádný magor s páčidlem :-).

Jinak ve státech je profesor jen vypsané místo na univerzitě, takže to neznamená nic, dokud nezjistíš co je to za univerzitu. U nás samozřejmě na univerzitě taky záleží, ale profesory oficiálně jmenuje prezident a ti lidí ho mají doživotně. OT: americký systém dává větší smysl.
Marek Bernát avatar 10.8.2010 12:49 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)

Čo to? Ja som mal za to, že tie systémy sú zhruba rovnaké. Bc., Mgr., Ph.D., postdoc spoločné a na západe potom Assistant Professor a Professor, čomu u nás zodpovedá Docent a Profesor. Non?

physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
alblaho avatar 10.8.2010 22:50 alblaho | skóre: 17 | blog: alblog
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
Docent, je pokud vím rakouskouherský vynález.

Navíc Bc. až Ph.D. jsou akademické tituly, ale Doc a Prof jsou snad hodnosti. Něco jako plukovník a generál na univerzitě:-)
Marek Bernát avatar 10.8.2010 23:10 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)

Fíha. Budem sa musieť dovzdelať. Nerád by som niektorí z tých titulov získal a ani nevedel, čo má znamenať :-D

physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
10.8.2010 11:46 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
Tahle kašna se prý jmenuje Haskell.

No, ja bych ji pojmenoval spis Church.
Marek Bernát avatar 10.8.2010 11:47 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)

Church of lambda? Lambda of Church? :-)

physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
10.8.2010 12:00 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
Samozrejme podle Alonza Churche
Marek Bernát avatar 10.8.2010 12:46 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)

To mal byť pokus o vtip :-) Alonza pochopiteľne poznám. Keby som mal opačné pohlavie a 14 rokov, tak mám jeho plagáty vylepené všade po izbe :-D

physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
10.8.2010 12:30 brutalniBommel
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
cely ten zapisek mi pripada nejak chaoticky s krecovitou snahou o vtip, kde to jen jde. Vlastne by nestal za komentar, nebyt te divky:

Nevim co se temi mladymi muzi dnes deje, ale nechapu jakto ze uz zde neni rada zadosti o adresu a nebo alespon mobil te divky. Misto toho kecy o funkcionalnim programovani.

Ta prirozena krasa te damy kombinovana s tim lezernim 'outfitem' me dost nadchla. Ale asi nejvic me bere ta tajemnost, ty otazniky, ktere ty divka vysila smerem k nam muzum - kdy nevime jestli ta divka dochazi na vysokou skolu jako studentka a nebo jako uklizecka. Ano, takovou zeny si my 'normalni' chlapi predstavujeme. Tajemnou prirozenou , nadhernou zenskou, kterou budeme kazdy den na novo objevovat.
10.8.2010 12:41 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
Pane kolego, budu vaši skrytou žádost forwardovat, ale nejsem si jistý, jestli nebude Maie trochu vadit, že jste ženatý :-)
Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
10.8.2010 13:17 kelvin
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtvrtá plzeňská kravýprava (8.8.2010)
http://kravicky.unas.cz/a/ohlednuti-za-ctvrtou-kravypravou ;)

Založit nové vláknoNahoru

ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
© 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.