Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Právě jsem s kámošem na koleji zblajznul kuřátko a tak mě napadlo, že bych docela rád poznal, jak chutná tučňák. Netušíte někdo náhodou kde se prodává tučňáčí maso? Jak vypadá? Jakou má barvu? Jak chutná? Docela rád bych ho otestoval. Budu vám vděčen za jakoukoli radu, která povede ke kýženému dlabenci.
Tiskni
Sdílej:
- Nechejte ho, vždyť je to primitiv!
- Díky že ses mě zastal, náčelníku
Tučňáci přeci žijí na jižním pólu, vždyť jsme to už probírali… :-(
A ten následující dialog je spíš nějak takhle:
Vždyť i mě to zmátlo, natož takového primitiva, jako je tady Frištenský.Děkuji ti, náčelníku, že ses mě zastal.
psy se u nás nesměj pěstovat na maso a jsou dobrý. Kráva se u nás dlabe o sto šest a v Indii je uctívanáPes ani kráva však není chráněné zvíře, chytrolíne. A pod "chráněné" myslím takové, u kterého hrozí vyhlazení. Psa doporučuji, krávu snad každý zná. Ale velrybí maso je prý také dobré, ale nejedl bych ho právě kvůli tomu, že velryby hrozí vyhynutím.
.
PS: Nejsem vzteklej při psaní tohoto komentáře.
Z'LI0(%:`&/NRU`Y0"@8.L%.%PG(%!D>"<!@C(4&'?`UO!/$"K\2)+!1K',R'
2V,*3$D-EG4PC!<*(%%I"<*$`
`
Tučňáčí maso by ti IMHO nechutnalo (tedy pokud ti nechutná rybí tuk). Tučňáci mají totiž velké množství podkožního tuku a díky jejich stravě a životnímu prostředí budou určitě chutnat po rybách. No a barva bude nejspíš třeslavě bílá, nebo mírně nažloutlá.
Navíc jsou tučňáci, jak už ti tady někteří sdělili, chránění.
Tučňáka jsem nikdy nejedla, ale odhad může udělat každý, kdo jen trochu zavadil o biologii a viděl (cítil) živého tučňáka v zoo.
odhad může udělat každý, kdo jen trochu zavadil o biologii a viděl (cítil) živého tučňáka v zoo.Já bych tedy při pohledu (a přičichnutí) na vepře taky neodhadoval, že by mi takové zvíře mohlo chutnat. O chobotnici ani nemluvím...
Mě vepř chutná přesně tak, jak bych od pohledu a vůně čekala (vůbec). Někdy sice může chutnat o něco lépe, ale to záleží na schopnosti kuchaře udělat z Zvědavé Olihně něco, co v sobě nemá ani stopu po chuti Zvědavé Olihně (Hrr na ně, Terry Pratchett). K chobotnici jsem si ještě nečichala, ale z toho co jsem viděla a odhadu ... konzistence je podobná jako ta "želatina" (jížka s vodou) na číně a chuť - pokud se to poleje sojovou omáčkou pak to bude chutnat (stejně tak cokoli jiného, co se poleje sojovou omáčkou) jako sojová omáčka.
pokud se to poleje sojovou omáčkou pak to bude chutnat ... jako sojová omáčka.Když se k tomu přidá sůl a máslo, tak to chutná jako slané máslo?