Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Zdá se, že někteří lidé začínají vážně uvažovat o zakazování, nebo mazání účtů uživatelům, jejichž názory a chování je podle nějaké definice špatné. Nebudu spekulovat nad tím, co se do blogu psát smí a co je nevhodné. Pravidla a definice správnosti si určuje majitel serveru, což je správné. Jen by mě zajímal váš názor a hlavně konkrétní příklady, co by se do blogu mohlo psát a co by bylo považováno za nevhodné, nebo až zakázání vhodné?
Bude se v blogu smět psát o politice, filozofii, vtipy, popisy GNU programů, nastavování jakéhokoliv programu, názory na ekologickou problematiku, pozvánky na jakoukoliv akci, veselé příhody které se vám zdáli zajímavé, ... ?
Jak by jste také řešili rozhodnutí, zdali uživatel pravidla porušil, nebo ne?
Zajímá mě to pro to, že některá pravidla už nastolena jsou, ale jejich dodržování a sankcionování nefunguje, respektive není.
Jelikož jsou lidé, kterým vadí moje blogy a moje názory, nebylo by vhodné pro zachování čistoty ABCLinuxu a ochránění nováčků před nevhodným názorem přemístit blogy na samostatnou stránku a na hlavní stránce nechat pouze odkaz, který tam už je?
Tiskni
Sdílej:
Jelikož jsou lidé, kterým vadí moje blogy a moje názory, nebylo by vhodné pro zachování čistoty ABCLinuxu a ochránění nováčků před nevhodným názorem přemístit blogy na samostatnou stránku a na hlavní stránce nechat pouze odkaz, který tam už je?
Děláš z ABClinuxu nějakej totalitní stát. Nováčka zajímá jak má rozchodit svoji grafickou kartu a ne nějakej zakomplexovanej Plešinger co se "zabouch" do dvou-tří programů a musí svoji "lásku" dávat najevo kde to jde pokud možno tak, aby moch všechny kteří nesouhlasí s jeho "úchylkou" nařknout za porušování lidských práv a ukazovat na to jak ho všichni chtějí smazat.
Nelíbíš se mi...
Take nerikam, ze je to tak u vsech programu, ale u tech o kterych pises to tak vypada. Treba PSpad/codepad nejsou jedine existujici programy pro editaci zdrojaku (pravda je, ze uz se tu vyskytly blogy o tom, ze dotycny zacal pouzivat vim a jak je super ktere maji take naprosto nulovou informacni hodnotu, zaroven se ale objevili blogposty kde byl popis nejake zajimave featury vimu). Total Comander neni jediny filemanager na svete, ktery se da pouzivat atd. Kdyby jsi spise popsal nejake zkusenosti s nimi, jejich vyhody a NEVYHODY (doposud jsi psal jenom vyhody, pokud se mylim, omlouvam se). Pokud se spravne pamatuji, tak o codepadu jsi psal, ze jsi ho nikdy nepouzival ale jak je super, tak se nediv, ze jsi za to byl zkritizovan. Ted mas pouze jedno schema: Chmeno programu, na co ten program je (prestoze to vetsinou vyplyva z nazvu), a povzdech nad tim, ze v linuxu neni + nejaky ten screenshot.
I kdyz osobne si myslim, ze tady u vetsiny lidi uz nemas sanci, i kdyby jsi kompletne zmenil zpusob prezentace. Jednou jsi se tady zapsal jako troll a ta nalepka ti uz asi zustane.
Stale si ale myslim, ze nejvetsi problem je v tom, ze vlastne delas reklamu na programy, ktere jsou pro jiny os, ktery je svym zpusobem konkurenci linuxu na portalu ktery je zameren na linux. Kdyby jsi se objevil na nejakem serveru ciste o windows a zacal tam psat seznam linuxovych programu a jak jsou super tak bych se vsadil, ze te vsichni brzo vykopou s tim jaky si fanatik. Narozdil od abicka.
Vytahuješ stéblo z kupy slámy...co si pamatuji, tak se snad jen někdo jednou zeptal jestli už jsou bulánci na linuxu. Za to ty tu tim WinSCP a WIN* okupuješ blog každou chvíly...a když už ti teď došly nápady tak si se začal opakovat. Věčně se tu do komunity obouváš, že nikdo nerespektuje jiný operační systém, jak všichni jednohlasně odhazují Windowsy atd. Stejně tak tu prohlašuješ jak jsou Windows přívětivé, i když tu bylo pár blogů o winech kdy mohl chudák autor vyletět z kůže. Přestaň tu prosazovat tu svoji dynamickou myšlenku a bude klid.
Zprávička: - vyšla Nová verze wine - fungují bulánci? - neV tom bych zase takový problém neviděl.- škoda....