Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Vzpomínám, jak nám kdysi Jindra povídal o kompilování kernelu s ifconfigem. Zdálo se to být tak uhozené, že si to našlo cestu i do licence k JXP-bloggerovi. Ale když se chce, všechno jde: Napsali jsme Jindrovi na památku shellový skript na kompilování kernelu, používající ifconfig. To aby aspoň některý z jeho veselých nápadů zůstal s námi...
Tiskni
Sdílej:
Spěchat určitě není třeba, jen bacha na softwarové mrtvolky.No jo, taky si myslím. Uvidíme, k čemu se dojde s trochu chladnějšími hlavami. Každopádně ať už se rozhodně, že se do toho půjde nebo ne, já si těch pár tlačítek, checkboxů a dalších udělátek do vokýnka poskládat zkusím. No a když je dokážu Céčkem ještě trošku oživit, tak už to bude úplně čupr :o) I kdyby z toho mělo vzejít něco, co by TC nepřipomínalo ani náhodou ;o) Jakýkoliv program, který je na vyšší úrovni než Hello world je pro mě úspěchem :o)
Kdoví, třeba si na tom společně nahrabeme i pár zápočtů, v prváku je ještě dávají za ledacosTřeba jo, to by bylo fajn :o) Popravdě řečeno pořád ještě nemůžu uvěřit tomu, že jdu fakt na Matfyz :o)
Popravdě řečeno pořád ještě nemůžu uvěřit tomu, že jdu fakt na Matfyz :o)Mýtus matfyzu. Je to úplně obyčejná škola jakých je spousty. Vždycky se můžeš utěšit tím, že nejdeš na medicínu
Mýtus matfyzu. Je to úplně obyčejná škola jakých je spousty.No tak to klidně věřím, ale stejně to na mě tak působí. Navíc je to škola na kterou jsem opravdu chtěl jít a jsem rád, že jsem se na ni dostal. A s medicínou mě nestraš :o)
musí se to umět chovat i nějak normálně (třeba jako Nautilus).+1
int main(int argc, char * argv[])
a jedem! IMHO to chce nějakou analýzu, UML diagramy apod...
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
a samotna aplikacia by vyzerala ako kniznica callback-ov a subor definicii layoutov.