Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Vzpomínám, jak nám kdysi Jindra povídal o kompilování kernelu s ifconfigem. Zdálo se to být tak uhozené, že si to našlo cestu i do licence k JXP-bloggerovi. Ale když se chce, všechno jde: Napsali jsme Jindrovi na památku shellový skript na kompilování kernelu, používající ifconfig. To aby aspoň některý z jeho veselých nápadů zůstal s námi...
Tiskni
Sdílej:
Spěchat určitě není třeba, jen bacha na softwarové mrtvolky.No jo, taky si myslím. Uvidíme, k čemu se dojde s trochu chladnějšími hlavami. Každopádně ať už se rozhodně, že se do toho půjde nebo ne, já si těch pár tlačítek, checkboxů a dalších udělátek do vokýnka poskládat zkusím. No a když je dokážu Céčkem ještě trošku oživit, tak už to bude úplně čupr :o) I kdyby z toho mělo vzejít něco, co by TC nepřipomínalo ani náhodou ;o) Jakýkoliv program, který je na vyšší úrovni než Hello world je pro mě úspěchem :o)
Kdoví, třeba si na tom společně nahrabeme i pár zápočtů, v prváku je ještě dávají za ledacosTřeba jo, to by bylo fajn :o) Popravdě řečeno pořád ještě nemůžu uvěřit tomu, že jdu fakt na Matfyz :o)
Popravdě řečeno pořád ještě nemůžu uvěřit tomu, že jdu fakt na Matfyz :o)Mýtus matfyzu. Je to úplně obyčejná škola jakých je spousty. Vždycky se můžeš utěšit tím, že nejdeš na medicínu
Mýtus matfyzu. Je to úplně obyčejná škola jakých je spousty.No tak to klidně věřím, ale stejně to na mě tak působí. Navíc je to škola na kterou jsem opravdu chtěl jít a jsem rád, že jsem se na ni dostal. A s medicínou mě nestraš :o)
musí se to umět chovat i nějak normálně (třeba jako Nautilus).+1
int main(int argc, char * argv[])
a jedem! IMHO to chce nějakou analýzu, UML diagramy apod...
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
a samotna aplikacia by vyzerala ako kniznica callback-ov a subor definicii layoutov.