abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
dnes 01:01 | Zajímavý software
Rich Geldreich, bývalý vývojář Valve, vydal první stabilní verzi 1.0 bezeztrátového kompresního algoritmu a knihovny LZHAM (GitHub). Komprese s LZHAM je srovnatelná s LZMA, dekomprese je ale 1,5 až 8 krát rychlejší. Rich Geldreich pracuje na LZHAM již více než 3 roky. Předchozí vývoj probíhal na Google Code. [Phoronix]
Ladislav Hagara | Komentářů: 0
včera 14:32 | Zajímavý software
Byl vydán Cool-Retro-Term ve verzi 1.0.0. Jedná se o emulátor terminálu, který napodobuje vzhled a chování starých CRT terminálů. Původně byl emulátor vyvíjen pod názvem Cool-Old-Term. V září loňského roku byl přejmenován na Cool-Retro-Term (CRT). Ukázka vlastností a nastavení na YouTube.
Ladislav Hagara | Komentářů: 12
včera 14:31 | Zajímavý software
Byl vydán Fossil 1.30. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
Ladislav Hagara | Komentářů: 5
včera 14:30 | Zajímavý projekt
Článek na Opensource.com představuje Biicode, multiplatformní balíčkovací systém pro programovací jazyky C a C++ inspirovaný balíčkovacími systémy jako Pip pro Python, Gem pro Ruby nebo Pub pro Dart. [LWN.net]
Ladislav Hagara | Komentářů: 5
23.1. 20:09 | Pozvánky
29. ledna 2014 večer se v Brně koná první DevOpsClub – otevřené setkání lidí, kteří se pohybují okolo vývoje, nasazování a provozu aplikací.
Věroš | Komentářů: 0
22.1. 23:59 | Nová verze
Vývojový tým OpenSSL vydal verzi 1.0.2 kryptografické knihovny OpenSSL. Jedná se o první verzi z nové větve 1.0.2. Větve 0.9.8 a 1.0.0 budou podporovány do konce letošního roku. Větve 1.0.1 a 1.0.2 do konce následujícího. Vydána byla také nová verze konkurenční knihovny LibreSSL. Nejnovější verze 2.1.3 řeší například bezpečnostní problém CVE-2015-0206.
Ladislav Hagara | Komentářů: 9
22.1. 23:24 | Bezpečnostní upozornění
Byl vydán Adobe Flash Player ve verzích 16.0.0.291 a 11.2.202.438. Dle bezpečnostního upozornění APSB15-02 je opravena závažná bezpečnostní chyba CVE-2015-0310 v současnosti zneužívaná k cíleným útokům. Nainstalovanou a doporučenou verzi Adobe Flash Player, spolu s odkazem ke stažení, lze zjistit na stránce About Flash Player.
Ladislav Hagara | Komentářů: 6
22.1. 23:23 | Nová verze
Google Chrome 40 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 40.0.2214.91 pro Windows, Mac a Linux opravuje především 62 bezpečnostních chyb. Řada z nich byla odhalena pomocí nástrojů AddressSanitizer a MemorySanitizer.
Ladislav Hagara | Komentářů: 0
22.1. 01:00 | IT novinky
Společnost WhatsApp představila WhatsApp Web, webové rozšíření své proprietární multiplatformní aplikace WhatsApp Messenger umožňující výměnu zpráv a multimediálních souborů mezi vlastníky chytrých telefonů. Nejedná se o náhradu mobilní aplikace, ale pouze o její rozšíření. Uživatel se přihlašuje naskenováním QR kódu. Telefon musí zůstat připojen k internetu. Aktuálně je podporován pouze prohlížeč Google Chrome. Na podpoře dalších prohlížečů se pracuje. [OMG! Chrome!]
Ladislav Hagara | Komentářů: 33
21.1. 16:38 | Pozvánky
SatoshiLabs a Paralelní Polis organizují víkendový hackathon zaměřený na kryptografii pojmenovaný /crypto^HACK. Bude se konat 6.–8.2. (pátek–neděle) v Praze v prostorech Paralelní Polis. Na místě budou po dobu celého konání akce k dispozici mentoři ze SatoshiLabs. Více informací se nachází na stránkách akce, případně na facebookové události.
STiCK | Komentářů: 5
Disketu jsem naposledy použil během
 (41%)
 (3%)
 (12%)
 (41%)
 (3%)
Celkem 1982 hlasů
 Komentářů: 58, poslední včera 18:11
  Rozcestník
  Reklama
  Autoškola testy online Levný benzín

  Jaderné noviny – 3. 5. 2012: Když jeden hack rozbije druhý hack

  21. 5. 2012 | Luboš Doležel | Jaderné noviny | 3887×

  Aktuální verze jádra: 3.4-rc5. Citáty týdne: Jon Masters, Paul McKenney, Linus Torvalds. Užitečná dokumentace k perf. Opravování TCP spojení. Oprava neopravitelného ABI v autofs.

  Obsah

  Aktuální verze jádra: 3.4-rc5

  link

  Aktuální vývojová verze jádra je 3.4-rc5 vydaná 29. dubna. A stejně jako v případě -rc5 docela dost změn dorazilo v pátek (a pár dalších ještě včera). A neuklidňuje se to, spíš naopak. -rc5 má o téměř 50 % commitů víc než -rc4. To není dobré. Tak jako tak přicházejí hlavně opravy, krátký přehled změn najdete v oznámení.

  Stabilní aktualizace: verze 3.0.30 a 3.3.4 vyšly 27. dubna s obvyklou hromadou oprav.

  Citáty týdne: Jon Masters, Paul McKenney, Linus Torvalds

  link

  Když vám teď povím, že jsem měl včera noční můru, ve které se mě r12 (IP registr na ARM) snažil zabít, tak věřte, že si nevymýšlím. Asi jsem to s hrabáním se v disassembly jádra o víkendu trochu přehnal.

  -- Jon Masters

  No zajisté, mým cílem bylo, aby to bylo „méně ujeté“, nikoliv „neujeté“. A „neujetý“ popis zůstává dlouhodobou snahou spíše než krátkodobým cílem.

  -- přiměřeně ujetý Paul McKenney

  Co to s těma Linusama lidé mají? Už i v Googlu jednoho mají. Jednoho dne si vezmu meč, začnu pobíhat okolo a křičet "Může tu být jen jediný Linus!"

  Býval jsem něco _extra_. Fňuk.

  -- Linus Torvalds

  Užitečná dokumentace k perf

  link

  Pro ty z vás, kteří by se rádi dozvěděli, jak používat subsystém perf, zveřejnil Google rozsáhlý tutorial napsaný Stephanem Eranianem. U zájemců si tento odkaz asi vyslouží zařazení do záložek.

  Opravování TCP spojení

  link

  Migrace běžícího kontejneru z jednoho fyzického hostitele na jiného je na mnoha úrovních docela záludnost. Je to ještě složitější, pokud má kontejner aktivní síťová spojení k procesům mimo kontejner. Je přirozené požadovat, aby tato spojení následovala kontejner na nového hostitele, nejlépe, kdyby si vzdálená strana ani nevšimla, že se něco změnilo, jenže síťový stack Linuxu nebyl k tomuto napsán. I tak to ale vypadá, že transparentní přesídlení síťových spojení bude podporováno od jádra 3.5, díky patchům pro opravu TCP spojení od Pavla Emelyanova.

  Prvním krokem nezbytným pro přesun TCP spojení je shromáždění všech dostupných informací o aktuálním stavu. Většina těchto informací je už teď dostupná z uživatelského prostoru, z /proc a /sys lze vytáhnout adresu a port vzdálené strany, velikosti přijímacích a odesílacích front, sekvenční čísla TCP a řadu dalších parametrů vyjednaných mezi oběma stranami. Zbývá ještě ale pár věcí, které je nutné zjistit, než je možné provést úkon; k tomu je zapotřebí dodatečná pomoc od jádra.

  S Pavlovým patchem je možné tuto pomoc získat, pokud jste dostatečně privilegovaným procesem. Aby bylo možné zkoumat vnitřnosti aktivního síťového spojení, tak musí uživatelský prostor nejprve přepnout soket do nového „opravářského režimu“. To se dá udělat pomocí volání setsockopt() s volbou TCP_REPAIR. Pro nastavení tohoto režimu je třeba mít capability CAP_NET_ADMIN, soket také musí být buď připojený (established) nebo uzavřený (closed). Jakmile je soket v tomto režimu, dá se s ním pracovat několika způsoby.

  Jedním způsobem je číst odesílací a přijímací fronty. Odesílací fronta obsahuje data, která ještě nebyla úspěšně odeslána druhé straně; tato data je nutné přesunout spolu se spojením, aby došlo k jejich odeslání z nového místa. Přijímací fronta zase obsahuje data, která ještě nenačetla přesouvaná aplikace; tato data je rovněž nutné přesunout, aby na aplikaci čekala na novém hostiteli. Získání obsahu těchto front je možné pomocí dvou kroků: 1) zavolat setsockopt(TCP_REPAIR_QUEUE) s buď TCP_RECV_QUEUE nebo TCP_SEND_QUEUE a 2) zavolat recvmsg() pro přečtení obsahu zvolené fronty.

  Ukázalo se, že je tu už jen jedna další informace, kterou nejde získat z uživatelského prostoru: maximální hodnota MSS (maximální velikost segmentu) vyjednaná mezi oběma konci při vytváření spojení. Aby bylo možné hodnotu získat, tak Pavlův patch mění sémantiku volby soketu TCP_MAXSEG (pro getsockopt()) – když je spojení v opravářském režimu, tak je vracena maximální MSS místo aktuální aktivní hodnoty.

  Poslední věcí je to, že pokud je spojení ukončeno v tomto režimu, nejsou druhé straně zaslána žádná upozornění. Žádný RST nebo FIN, takže druhá strana nebude tušit, že se něco děje.

  Pak je tu obnova spojení na novém hostiteli. Toho dosáhneme vytvořením nového socketu a okamžitým přepnutím do opravářského režimu. Pak je možné soket navázat na správný port, obvyklé kontroly portů jsou v tomto režimu vypnuty. Opět se použije setsockopt(TCP_REPAIR_QUEUE), ale tentokrát se obsah front obnoví pomocí sendmsg().

  Dalším důležitým úkolem je obnovit sekvenční čísla. Tato čísla jsou při připojení obvykle generována náhodně, ale to při přesunu spojení nelze dělat. Tato čísla jde nastavit pomocí dalšího volání setsockopt(), tentokrát s volbou TCP_QUEUE_SEQ. Tato operace se dotýká té fronty, která byla předtím zvolena pomocí TCP_REPAIR_QUEUE, takže obnovu obsahu fronty a nastavení sekvenčního čísla jde udělat najednou.

  Pak je třeba obnovit ještě několik dalších sjednaných hodnot – MSS clamp, aktivní maximální velikost segmentu, velikost okénka a používání selective ACK a časových otisků (timestamps). K tomu slouží volání setsockopt(TCP_REPAIR_OPTIONS).

  V moment, kdy byl soket obnoven do stavu, v jakém původně byl, je čas jej uvést do běhu. Když je na socketu v opravářském režimu zavoláno connect(), tak je většina kódu kolem nastavování spojení přeskočena a spojení přejde rovnou do stavu připojeno (established). Poslední věcí je to, že při vypnutí údržbářského režimu je poslán paket pro nastavení okénka, aby se obnovil provoz mezi oběma stranami; od této chvíle může být soket používán na novém hostiteli.

  Tyto patche v uplynulých měsících prošly několika revizemi; ve verzi 4 je pak správce síťování David Miller přijal do net-next. Z tohoto místa je pak krátká cesta do začleňovacího okna verze 3.5. Patche pro opravu TCP spojení nejsou kompletním řešením problému migrace kontejnerů, ale jsou významným krokem v tomto ohledu.

  Oprava neopravitelného ABI v autofs

  link

  Jedním ze zásadních pravidel vývoje jádra je to, že rozbíjení ABI pro uživatelský prostor je nepřijatelné. Pokud nějaký kód v uživatelském prostoru závisí na konkrétním chování, tak je nutné toto chování zachovat, i když se to nemusí moc hodit do krámu. Ale co dělat, když dva různé programy závisí na vzájemně nekompatibilním chování, takže je na první pohled nemožné zachovat fungování obou z nich? Odpovědí může být porušení jiného pravidla, tedy dát do jádra ošklivý hack – nebo udělat něco ještě zákeřnějšího.

  Protokol „autofs“ je používán pro komunikaci mezi jádrem a démonem pro automatické připojování. Umožňuje automounteru vytvořit speciální virtuální souborový systém, který při použití uživatelem může být nahrazen skutečným. Většina protokolu je implementována pomocí volání ioctl() na speciálním zařízení autofs, ale používají se i roury, a to když se konkrétní souborové systémy připojují.

  Tento protokol je rozhodně součástí jaderného ABI, takže jeho komponenty byly navrhovány s určitou mírou péče. Jednou ze zásadních součástí protokolu autofs je struktura autofs_v5_packet, která je z jádra do uživatelského prostoru poslána rourou; mj. se používá k oznámení, že souborový systém už nebyl nějakou dobu používán, takže je možné jej odpojit. Takto struktura vypadá následovně:

  struct autofs_v5_packet {
  	struct autofs_packet_hdr hdr;
  	autofs_wqt_t wait_queue_token;
  	__u32 dev;
  	__u64 ino;
  	__u32 uid;
  	__u32 gid;
  	__u32 pid;
  	__u32 tgid;
  	__u32 len;
  	char name[NAME_MAX+1];
  };
  

  Velikost každého pole je precizně definovaná, takže by struktura měla vypadat stejně na 32 i 64bitových systémech. A až na jeden malý problém to tak je. Velikost struktury je definovaná na 300 bajtů, což není dělitelné osmi. Takže pokud by se do paměti umístily dvě takové struktury, 64bitová hodnota ino by nemohla být správně zarovnaná. Aby se tomu kompilátor vyhnul, tak na 64bitových systémech zarovná velikost struktury na násobek osmi, takže přidá na konec čtyři extra bajty. sizeof(struct autofs_v5_packet) tedy na 32bitovém systému vrátí 300 a na 64bitovém 304.

  Tento nesoulad až na jednu výjimku nepředstavuje problém. Automatické připojování je jedním z mnoha úkolů, které řeší démon systemd. Když systemd čte takovou strukturu z jádra, zkontroluje správnou velikost. Tato kontrola funguje správně do té doby, dokud se jádro a systemd na velikosti shodnou. Pokud je ale systemd 32bitovým procesem na 64bitovém jádře, tak to nedopadne dobře, systemd usoudí, že něco je špatně, a ukončí se.

  V únoru začlenil Ian Kent patch, který má problém vyřešit. Je to docela hack: jaderný kód pro automount odečte 4 bajty z velikosti struktury, pokud (a jen pokud) 64bitové jádro komunikuje s 32bitovým procesem. Tento patch zajistí, že systemd funguje; byl začleněn v 3.3-rc5 a byl rychle začleněn do různých stabilních řad. Všichni žili šťastně až do smrti.

  ...jenže oni šťastně nežili. Ukázalo se, že program automount z balíčku autofs-tools, který se na spoustě systémů stále používá, na tento problém narazil už před léty. Tehdy se vývojáři autofs-tools rozhodli problém obejít v uživatelském prostoru. Takže když automount zjistí, že běží v 32bitovém režimu na 64bitovém jádře, opraví údaj o tom, jak velká by struktura měla být. Když začne jádro na tuto velikost sahat, oprava v automountu přestane fungovat, takže Ianův patch opravuje systemd s tím, že rozbíjí automount.

  Takže jsme se dostali do situace, kdy dva různé programy mají jinou představu o tom, jak má protokol autofs vypadat. Je to dosti nešťastná situace. Zachování patche nepotěší jedny, jeho odstranění rozzlobí zase druhé.

  Nešťastná, ale ne neřešitelná. Jedním způsobem, jak to opravit, je patch od Michaela Tokareva. Ve zkratce dělá to, že se dívá na název aktuálního příkazu (current->comm) a porovnává to s „automount“. Pokud se aktuální program jmenuje automount, oprava velikosti struktury se nekoná a všechno zase funguje. Takže všechno je opraveno, akorát že tu máme jaderné ABI, které závisí na názvu běžícího programu. To je přinejmenším ne zrovna elegantní. Přinejhorším tu může být jiný program s jiným jménem, který se porouchá stejně jako automount; takový program by ani pak nefungoval.

  Linus přesto dospěl k tomu, že to asi budeme muset překousnout. Dával ale přednost robustnějšímu řešení. Jednou možností bylo to, že by se jádro podívalo na velikost operace read(), pomocí které se načítá struktura autofs_v5_packet; pokud by velikost byla 300 nebo 304, tak by jádro dalo volajícímu programu tu velikost, jakou očekává. Problém je v tom, že operace read() je tu ukryta za rourou, takže kód autofs nemá přístup k velikosti tohoto bufferu.

  Linus tedy přišel s jiným řešením, jsou jím tzv. paketizované roury. Paketizovaná roura připomíná obyčejnou rouru s pár rozdíly: každé volání write() se uchovává v odděleném bufferu a read() spotřebuje celý buffer, i když je velikost v read menší objem dat v bufferu. S paketizovanou rourou může jádro vždy zapsat větší strukturu a pokud program čte jen 300 bajtů, tak dostane to, co očekává. Takto není potřeba speciálních hacků v jádře, jen se volí jiné chování roury. Na základě návrhu od Alana Coxe zpřístupnil Linus paketizované chování přes volbu O_DIRECT, takže uživatelský prostor může takové roury vytvářet podle potřeby.

  Po několika neúspěších Linus patch rozchodil a začlenil jej těsně před vydáním verze 3.4-rc5. Takže jádro 3.4 by mělo dobře fungovat s automount i systemd.

  Tentokrát z toho jaderná komunita vybruslila lacino; tentokrát bylo možné, aby chytrý vývojář našel způsob, jak všem programům dát to, co chtějí. Příště už to nemusí být tak snadné. Udržování stability ABI není vždycky sranda, ale je nutné udržovat systém dlouhodobě použitelným.

         

  Hodnocení: 100 %

          špatnédobré        

  Nástroje: Tisk bez diskuse

  Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

  Komentáře

  Vložit další komentář

  Bedňa avatar 21.5.2012 10:04 Bedňa | skóre: 30 | blog: Žumpa | Horňany
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 5. 2012: Když jeden hack rozbije druhý hack
  Jon Masters to zabil :)
  Pokecajte si s KUbotom na http://www.kernelultras.org/ - Phone Ubuntu Phone - My LinuxCNC
  21.5.2012 10:37 Mti. | skóre: 30 | blog: Mti
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 5. 2012: Když jeden hack rozbije druhý hack
  no... vis ... ten stav znam. Kdyz sem po neprijemne stravenych dnech hrabanim se v konfigurakoch cisca (25xx,26xx,52xx...) zavrel konecne oci a ty konfiguraky mi drze scrollovaly pred xichtem dal... nic moc. Spat se s tim nedalo. Nastesti sem se tech stroju postupne zbavil.
  Vidim harddisk mrzuty, jehoz hlava plotny se dotyka...
  Bedňa avatar 21.5.2012 11:07 Bedňa | skóre: 30 | blog: Žumpa | Horňany
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 5. 2012: Když jeden hack rozbije druhý hack
  Poznám to, ale nespomínam si či ma nikedy register chcel zabiť, alebo "for" uškrtiť :)
  Pokecajte si s KUbotom na http://www.kernelultras.org/ - Phone Ubuntu Phone - My LinuxCNC
  21.5.2012 14:49 Mti. | skóre: 30 | blog: Mti
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 5. 2012: Když jeden hack rozbije druhý hack
  ok, tak daleko sem se nedostal... pouze sem se nevyspal, coz mi bohate stacilo. :-)
  Vidim harddisk mrzuty, jehoz hlava plotny se dotyka...
  Migilenik avatar 21.5.2012 15:26 Migilenik | skóre: 58 | blog: Mig_Alley
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 5. 2012: Když jeden hack rozbije druhý hack
  každy chce mit sveho Linusa.
  GIMP 2.8 Cage Transformation - what is it good for? http://www.youtube.com/watch?v=S4whULCb8t0
  21.5.2012 22:37 Michal Kubeček | skóre: 69 | Luštěnice
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 5. 2012: Když jeden hack rozbije druhý hack
  No, kdyby to byl nějaký nováček, tak by ten vtip dával smysl, ale zrovna Linus Walleij se ve vývoji jádra angažuje dost dlouho na to, aby si ho Linus všiml až teď.
  23.5.2012 13:37 Petr Ježek | skóre: 10
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 5. 2012: Když jeden hack rozbije druhý hack
  Třeba to LT došlo dávno, pouze měl vypnutý verbose mód...
  Archlinux for your comps, faster running guaranted!
  21.5.2012 19:47 Miloslav Ponkrác
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 5. 2012: Když jeden hack rozbije druhý hack
  Možná jsem hloupej, ale nebylo jednodušší opravit ty dva programy, než složitě hackovat a vymýšlet tyhle věci?

  Tím spíše, že jsou open source. Linuxoví vývojáři pošlou dva patche těmto programům a je vymalováno.
  stativ avatar 21.5.2012 20:04 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 5. 2012: Když jeden hack rozbije druhý hack
  Kdyby to byla aspoň oprava dvou programů, ale ona je to oprava jen jednoho (systemd).

  Protože jestli to chápu správně, vývojáři systemd rozbili ABI protože byli líní řešit na straně aplikace různé chování jádra. A místo toho, aby vývojáři zkroušeně připustili, že to někdo podělal a příslušnou změnu revertovali, tak vyrobí hnusný hack.
  Ať sežeru elfa i s chlupama!!! stativ.kx.cz
  21.5.2012 20:29 l0gik | skóre: 22
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 5. 2012: Když jeden hack rozbije druhý hack
  Kdyby to opravili tim check programname="automount", tak souhlasím Packetová roura je ale vcelku konzistentní a obecné rešení na komunikaci různěbitových procesů. Kdykoli se narazí na takovejdle problém, tak se odteď použije todle řešení. Takže sice možná není špatné někdy donutit k opravě userspace, na druhou stranu, pokud díky tomu vzniklo řešení, které problémy tohoto typu do budoucna bezproblémově řeší, tak na tom nevidím nic negativního.
  stativ avatar 21.5.2012 20:54 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 5. 2012: Když jeden hack rozbije druhý hack
  No, je to lepší řešení než kontrola jména programu, ale pořád dávám přednosti mít to userspace. Zejména když taková oprava by byla jednoduchá.
  Ať sežeru elfa i s chlupama!!! stativ.kx.cz
  22.5.2012 14:59 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 5. 2012: Když jeden hack rozbije druhý hack
  Kdyby to byla aspoň oprava dvou programů, ale ona je to oprava jen jednoho (systemd).

  Protože jestli to chápu správně, vývojáři systemd rozbili ABI protože byli líní řešit na straně aplikace různé chování jádra. A místo toho, aby vývojáři zkroušeně připustili, že to někdo podělal a příslušnou změnu revertovali, tak vyrobí hnusný hack.
  Ne chápeš to zcela špatně - myslím, že zde to Linus vysvětluje.
  When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
  stativ avatar 22.5.2012 15:26 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 5. 2012: Když jeden hack rozbije druhý hack
  No, mě to moc jako vysvětlení nepřijde. Jen říká, že workaround v autofs je „complete and utter shit,“ ale neříká proč.

  Jasně, rozumím tomu, že je tam chyba, že kontrolují i architektury, u kterých to tak být nemá, ale přijde mi, že jemu se to zdá principiálně špatně.
  Ať sežeru elfa i s chlupama!!! stativ.kx.cz
  22.5.2012 16:53 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 5. 2012: Když jeden hack rozbije druhý hack
  Asi se Linusovi nelíbí povinnost znát ke každému jadernému rozhraní i sadu hacků pro user-space a raději by jádro, které je drobet příčetnější.

  Řečeno jinak, bez této opravy by si pravděpodobně každý další uživatel autofs api natloukl stejně, jako systemd.
  When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
  stativ avatar 22.5.2012 17:22 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 5. 2012: Když jeden hack rozbije druhý hack
  Tohle už dává aspoň trochu smysl.
  Ať sežeru elfa i s chlupama!!! stativ.kx.cz
  22.5.2012 18:16 Mrkva | skóre: 21 | blog: urandom
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 5. 2012: Když jeden hack rozbije druhý hack
      if (pkt_len % 8) {
          if (strcmp(un.machine, "alpha") == 0 ||
            strcmp(un.machine, "ia64") == 0 ||
            strcmp(un.machine, "x86_64") == 0 ||
            strcmp(un.machine, "ppc64") == 0)
              pkt_len += 4;
  
      }
  
  Až mi někdo řekne, že prasím v C tak mu pošlu tohle.
  22.5.2012 21:17 Michal Kubeček | skóre: 69 | Luštěnice
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 3. 5. 2012: Když jeden hack rozbije druhý hack
  Kéž bych mohl říct, že je to to nejhorší, co jsem kdy ve zdrojácích viděl. :-)

  Založit nové vláknoNahoru

  ISSN 1214-1267   Powered by Hosting 90 Server hosting
  © 1999-2013 Argonit s. r. o. Všechna práva vyhrazena.