Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Uvádí se též, že má konečně na ploše ikonky. To platí už dost dlouho, ale pořád jsou okolo popisu ikon nevzhledné bílé obdélníky, charakterizující Xfce (bohužel).
Jak je možný, že jsem si toho rámečku ještě nevšimnul??? Asi to bude tím, že jsem ikony na ploše vypnul hned při prvním spuštění.
XFce je každopádně velmi příjemný prostředí, jenom škoda, že mi v něm trochu zlobí Devilspie.
Na takovej článek bych byl snad i pyšnej , kdybych ho napsal sám. Držim palce, ať se dál daří.
pro tuto Vaši recenzi to nebude platit.Michal neni autorem teto recenze.
Někdo do mně ryje
když už ani nedokážete vyskloňovat zájmeno já ve třetím pádu
když už ani nedokážete vyskloňovat zájmeno já ve třetím páduTo se fakt povedlo... Co si takhle zamest pred vlastnim prahem, nez ti to ego vybouchne?
že tisíce čtenářů nenahlásili nepřenost
... je hned po instalaci dostupná kontola pravopisudobrý
ač by v něm také nemuseli být chyby (ale jiní lidé dělají horší a více
Tady něco ... slušně ... je mimo diskusi.
Na světě bude lépe, až přestanete být arogantní a přestanete psát úplné krávoviny (PT o tolik lepší, než kdokoli vy samotní a konečně ho začněte poslouchat).a tohle je taky od vás:
Nechte si ty kecy, lžete tady vy.jinými slovy, zameťe si před vlastním prahem.
Vaše předpojatost je opravdu naprosto hnusná a zakládá se na omylu.A když jsem byl malej, tak jsem škodolibě cvrnknul do vosy. Fakt!
Mně v nich funguej kontrola pravopisu automaticky.Mně ne. Jen kontrola překlepů.
Už jsem mnohokrát psal, že každý děláme chyby, to je normální. A normální je také je včas opravit a omlouvit seNo jo, vždyť já jsem svou chybu napravil a také se omluvil. A přesto jsem si vysloužil rýpnutí o používání kontroly...
Za překlepy a hrubky můžu jáAle houby
imho cenzurovany prispevek splnuje minimalne jednu z techto dvou definic, stanovenych platnym trestnim zakonikem a je tedy trestnym cinem...hm, obávám se, že kdyby si všichni vykládali zákony takto, tak 95% národa sedí za mřížemi ... nějak tam to hanobení a podněcování prostě nevidím, nanejvýše tak urážku autora, ale i to by se dalo zpochybnit
gphpedit-0.9.91-1mdv2007.0.i586 (z důvodu nesplněného libdbus-1.so.2)
". To bych ještě chápal, ale očekával bych nějaké "nakopnutí" co s tím.
A další důležitá věc, kodeky pro video se instalují jak? Prošel jsem manuál (pdfko z mandravalinux.cz) v sekci Přehrávání multimédií a tam o tom není ani slovo.
A ještě něco, proč se instaluje asi dvacet jazyků? Všechny možné aspell slovníky atd., všechno jsem ručně odklikával po instalaci, uvolnilo se asi 500 MB. Instaloval jsem z Live CD KDE.
V KMenu mi to přijde jako šílený bordel, hrozně moc věcí a když jsem zvolil "výchozí KDE styl nabídky" nebo co to bylo, tak se to všechno ještě víc zpřeházelo.
Ale abych jenom nenadával, pěkně je zakomponovaný Compiz a vůbec Správa systému se mi zatím jeví docela dobře, ovšem negativa převažují. Zítra vyjde Kubuntu 7.10, tak bude s čím srovnávat :)
Nevím, asi jsem poznamenaný Kubuntu, ale:
při pokusu o instalaci programu gPHPedit mne to nepustilo dál "gphpedit-0.9.91-1mdv2007.0.i586 (z důvodu nesplněného libdbus-1.so.2)
". To bych ještě chápal, ale očekával bych nějaké "nakopnutí" co s tím.
Pokud ta knihovna v oficialnich repozitarich neni (urpmf libdbus-1.so.2
), tak nahlasit do bugzilly. Pokud je, tak doinstalovat.
A další důležitá věc, kodeky pro video se instalují jak? Prošel jsem manuál (pdfko z mandravalinux.cz) v sekci Přehrávání multimédií a tam o tom není ani slovo.Uplne stejne jako jine knihovny -
urpmi [jmeno kodeku]
. Pro "ne-uplne-legalni" kodeky je treba pouzit repozitar PLF.
A ještě něco, proč se instaluje asi dvacet jazyků? Všechny možné aspell slovníky atd., všechno jsem ručně odklikával po instalaci, uvolnilo se asi 500 MB. Instaloval jsem z Live CD KDE.Ja bych vsechny tyhlety instalatory zrusil...
V KMenu mi to přijde jako šílený bordel, hrozně moc věcí a když jsem zvolil "výchozí KDE styl nabídky" nebo co to bylo, tak se to všechno ještě víc zpřeházelo.Pouzij GNOME
Ale abych jenom nenadával, pěkně je zakomponovaný Compiz a vůbec Správa systému se mi zatím jeví docela dobře, ovšem negativa převažují. Zítra vyjde Kubuntu 7.10, tak bude s čím srovnávat :)Jeeeee, ja chci mit taky tolik casu, abych porad zkousel dalsi a dalsi distribuce (misto abych si jednu vybral a poradne pochopil)
Pokud ta knihovna v oficialnich repozitarich neni (urpmf libdbus-1.so.2
), tak nahlasit do bugzilly. Pokud je, tak doinstalovat.
To teda není moc user-friendly, zkusil jsem dát příkaz do Konsole (i jako root) a hlásí, že to prostě nejde. Očekával jsem tady něco ve stylu Ubuntu restricted extras, kdy se jedním balíčkem (nakliknutým přes správce programů) všechno tohle přidá.
Jeeeee, ja chci mit taky tolik casu, abych porad zkousel dalsi a dalsi distribuce (misto abych si jednu vybral a poradne pochopil)No já taky používám stabilně jednu, ale chtěl jsem tu Mandrivu vyzkoušet co to umí :)
... při pokusu o instalaci programu gPHPedit mne to nepustilo dál "gphpedit-0.9.91-1mdv2007.0.i586 (z důvodu nesplněného libdbus-1.so.2)". To bych ještě chápal, ale očekával bych nějaké "nakopnutí" co s tím.hm, podle mě to patrně nechápeš - kdybys chápal, co toto (závislosti balíčků) znamená, patrně by ses nesnažil nacpat balíček určený pro starší verzi na verzi novou, a v případě selhání bys neočekával od systému, že ti pomůže ("nakopnutí") s úlohou, která je v přímém rozporu s jeho politikou
A ještě něco, proč se instaluje asi dvacet jazyků? Všechny možné aspell slovníky atd., všechno jsem ručně odklikával po instalaci, uvolnilo se asi 500 MB. Instaloval jsem z Live CD KDE.- přímo v recenzi je zmíněno, že je to feature instalace z Live CD, že se nainstaluje vše, proč se ptáš na to, co je zodpovězeno v textu, který jsi zřejmě četl, když pod ním přispíváš? nebo tě snad zajímá nějaké hlubší zdůvodnění než jenom "protože je to záměr"? - pak se ale ptáš na špatném místě, a ještě navíc dosti nevhodným způsobem, píšeš-li to de facto jako výčet chyb, na které jsi narazil
Musim se tazatele zastat -- ten balicek je opravdu v repozitarich verze 2008.0! A vubec neni tam jediny, ktery je z verze 2007! Ten, kdo se snazi nacpat balicky ze starych verzi do novych, jsou sami vyvojari Mandrivy... při pokusu o instalaci programu gPHPedit mne to nepustilo dál "gphpedit-0.9.91-1mdv2007.0.i586 (z důvodu nesplněného libdbus-1.so.2)". To bych ještě chápal, ale očekával bych nějaké "nakopnutí" co s tím.hm, podle mě to patrně nechápeš - kdybys chápal, co toto (závislosti balíčků) znamená, patrně by ses nesnažil nacpat balíček určený pro starší verzi na verzi novou, a v případě selhání bys neočekával od systému, že ti pomůže ("nakopnutí") s úlohou, která je v přímém rozporu s jeho politikou
Ale nepřijde vám to jak divná vlastnost, že se tam hodí slovníky pro jazyky, které opravdu nepoužiju? Proč se nenainstaluje jen ten jazyk + angličtina, který jsem nastavil jako výchozí pro systém?I když bych taky uvítal možnost neinstalovat "zbytečnosti", jedná se o "feature" edice One:
nefunguje Audacious ... používám sice Amarok, ale ten je pro mě moc přeplácaný(mám rád jednoduchost)tip - jestli jsi "Qt-pozitivní" (soudě dle Amaroku), pak místo audacious vyzkoušej qmmp btw, Fedoristi najdou odkaz na aktualizovaný spec (resp. srpm) v bugzille (non-free pluginy viz Livna)
Tiskni
Sdílej: