Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Nejdřív jsem si říkal, že to snad ani nebudu komentovat, ale tohle mi prostě nedá ... na rozdíl od vás se Vlastík nevyjádřil ani vulgárně ani jmenovitě (zasvěcení se dovtípí, neznalí mohou hledat po diskuzích o LE). Neméně podstatné je podle mě to, že ta věta nikoho neuráží, jen podtrhuje stávající situaci - totiž, že i když se to možná některým "taky-geekům" nelíbí, tak LE udělal kus práce pro začínající uživatele a bude v tom i přes nelibost prvně jmenovaných naštěstí pokračovat.
Nechce se mi to hledat, ale matně si vzpomínám, že už vám tady několik lidí (předtím než jste se ocitl na jejich blacklistu) napsalo, že až uděláte pro ostatní lidi (kdekoliv, nejen v Linuxové komunitě) tolik, co někteří, které si tak rád berete do úst, tak teprve potom budete mít alespoň jakési morální právo říkat o druhých podobné "fekální výplody", jako jste předvedl výše. A mně nezbývá, než s tím beze zbytku souhlasit...
kdekoliv!!! Dál už tady ale nebudu odpovídat, pokud někdo odpověď chce, ať mi napíše mail. Omlouvám se panu Ottovi, že jsem ten komentář napsal a odeslal. Bylo to hloupé. Již jsem administrátory požádal o cenzuru.
Proč musel v tom rozhovoru někoho urazit?vs
Co nadělám. Ale říkám jen to, co si opravdu myslím. Kdyby to dělalo víc lidí, bylo by na světě lépe.Tedy jestli zvládáte říkat co si opravdu myslíte a přitom nikoho neurazit - klobouk dolů.
Panu Ottovi jsem se již omluvil výše.To jsem přehlédl, omlouvám se.
Omluvu si zaslouží i všichni čtenáři a autor článku, zkazil jsem jim (nejen) diskuzi. Mrzí mě to.To jsem rád a doufám, že mi nebude nic bránit za pár dní použít prozměnu funkci odblokování.
Tiskni
Sdílej: