Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
To nevypadá zle, hlavně ten panel je celkem vkusně vyřešen
Jo panel je opravdu dobrý a to je asi jedniné co mi připadá na Windows 7 nové! Ale asi bych s tím panelem nemohl dělat!!
Jinak Windows 7 mi přijdou jako SP pro Windows Vista, ale pokud by nebyly tak drahý, tak bych možnát šel do jedný licence, ale při pohledu do mé peněženky a pohledu na náskok KDE 4.3 se mi nechce!! :-D
Ha, koukám, že konečně dali do pořádku ten odporný hinting z Vist, teď se na ty fonty konečně dá dívat (čti jsou stejně vykreslené jako v Linuxu).
No, uz to trochu zacina vypadat jako system
Fascinuje mě, že panel je buďto velký s velkýma ikonama nebo je o něco menší ale ikony jsou pak tak malé, že zabírají naprosto nesmyslně jen cca 50% panelu na výšku. Ten panel klidně mohl být menší... nebo ikony větší.
no taky jsem si nainstaloval pokusně win7,tak trochu otestoval a napadlo mne, že jsem rád že se linux snaží být pro běžného uživatele stejně jednoduchý na používání jako win, ale navíc je v mnoha oblastech pokročilejší technologicky, bezpečnější, je free. naopak win zase má lepší podporu HW (je to sice důsledek nekalých praktik velkého Bila, ale je to tak)
Windows nemá lepší podporu hardware. rozdílmezi Linuxem a Windows je ten, že ovladače pro windows dělá výrobce hardwaru a ovladače pro Linux dělá tvůrce Linuxu. Při instalace windows jsem musel nainstalovat ovladače pro síťovku, wifi kartu, touchpad, monitor a mnoho jiného hardwaru. Při instalaci Ubuntu, byl jediný problém s wifi kartou, který je teď už vyřešen pomocí ath5k (Původně jsem to řešil Madwifi). Jinak jsem na Linuxu nemusel instalovat žádné jiné instalace.
Ano, už jsem si o tom úřečetl. tto zkušenosti jsem měl s Win XP. Bylo to fakt něco. Už to nechci více zažít.
No, nevim jestli je spravne porovnavat instalator Windows z roku ~2002 s aktualnim Linuxovym distrem. Vytahni stejne stare distro a povime si.
Ale s tim, ze neni pravda, ze Windows podporuje nejvice hardwaru ale ze Windows je podporovano nejvice vyrobci hw souhlasim.
Ve viste jsem se stretl se zajimavym problemem, sice ovladace k zvukovce i grafarne byly a ten HW nejak fungoval (aero jelo,zvuk se prehraval), ale jakmile jsem chtel treba vyuzit mikrofon, napsalo ze muj mikrofon je vadny a at si koupim jiny a grafarna mela min vykonu nez moje intelka v notebooku (a pritom to byla naka nvidia 7xxx).
Po nainstalovani oficialnich ovladacu od vyrobce to zaclo byt OK, ale abych nasel co v tom je za zvukovej cip a kodek, jsem musel pouzit linux, ve windowsu se totalne neda najit jednoduchy info o HW. V linuxu to na stejny masine fungovalo hned vsechno, az na nvidii.
IIRC MS taky vykuchava s driveru podporu pro OpenGL.
Strasne ten Windows 7
Tiskni
Sdílej: