Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
. = { Icon = "default-icon.png"; SharedAppIcon = No; };Ted jsem ale nasel, ze jde taky nastavit "NO application icon" a kdyz jsem to u testovaciho programu aktivoval, tak se vlevo ta ikona zmizela. Takze zrejme to bude tohle. Takze do ty konfigurace defaultni a do vsech uz existujicich pridej radek
NoAppIcon = Yes;a ikony by se zobrazovat nemely. Pak si jeste zrus volbu "when miximizing... do not cover icons" a "...do not cover dock", ve WindowMaker configu jsou to volby NoWindowOverIcons a NoWindowOverDock (ja mam YES, takze ty dej NO). Jinak jednou nekdy hned v zacatcich se mi tu sponku podarilo smahnout a pak jsem spis dumal, jak ji dat zpatky
Na jednu stranu mam rad lidi co pouzivaj jednoduche WM (prestoze ja pouzivam KDE), ale tahle barevna kombinace se mi fakt nelibi! Me by to priserne bilo do oci.Jasne, kazdej ma jinej vkus. Me se proste duha libi
A jinak docela me pobavilo ze duha je barva. Ale tak to je fuk. Musim si rejpnout.Jojo, nevadi
Chlape ty máš problém. Víš to?Nevim, jeste jsem nebyl u zadnyho psychologa, tak jestli budes tak hodnej a jako vystudovanej psycholog mi reknes, jakej problem mam, tak budu rad
A to že si gay, z toho si nic nedělej.nedelam
Ne teď vážně. Nikdy sem se neodhodlal přejít na něco takhle light jako wm nebo fluxbox, snad ke stáru.No, kdybych zacinal s Linuxem nekdy po roce 2002 nebo tak, tak bych mozna take zacal na Gnome, mozna i na KDE a vyladil bych si ho podobne jako mam ted WindowMaker (pokud by to teda slo). Jak jsem ale psal, zacinal jsem o par let driv a v tej dobe jsem mel to AMD K5 133MHz se 32MB RAM a 2GB diskem. Takze nahodit tam KDE nebo gnome znamenalo vyplecnout dost pameti a zatizit procak, a na disku bylo taky min mista. Proto jsem zacinal na WM. Mozna v tej dobe jeste ani Gnome a KDE moc stabilni nebyly. Ja jsem na WindowMaker neprechazel, ja ho proste zacal pouzivat pri prechodu z Win95.
Problém je když se u počítadla střídáš s někým jiným tam se prostě musíš z praktičnosti podřídit a nahodit něco klikoidnějšího.No, to mas 100% pravdu a taky nic nepisu o tom, ze bych nekoho jineho nutil ve WindowMakeru pracovat. Samozrejme ze ted na svym silnejsim pocitaci mam v Gentoo i KDE a Gnome (spis kvuli aplikacim) a nez koupime manzelce novej notas s Woknama (bohuzel, linux ji moc nebere
Tiskni
Sdílej: