Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
ale vím, že označení Grosstapo vymyslel někdo z čelních představitelů ODS
Pokud já vím, tak Grosstapo vymysleli sami policisté, kteří tak říkali příslušníkům inspekce. Teprve po čase to začali používat i opoziční politici. A to, že se PČR za osm let vlády ČSSD absolutně vymkla jakékoliv kontrole, to ti potvrdí každý, kdo do problému aspoň trochu vidí.
A ještě něco mírně off-topic k Noci dlouhých nožů. Na této události je výborně vidět, jak odlišný PR mají komunismus a nacismus. Noc dlouhých nožů zná skoro každý, i když se o historii jinak nezajímá, je to symbol vraždění. Ale když se podíváme blíže, tak zjistíme, že se jednalo o jedinou vnitrostranickou čistku nacistického režimu a že zabito bylo maximálně 200 lidí. Když to srovnáme se Stalinovými čistkami, tak se jedná o nezajímavou historku okresního formátu. Ale komunistické zločiny nikoho nezajímají, protože to vlastně bylo jen takové drobné klopýtnutí na jinak správné cestě.
Vidim, ze se na abclinuxu stahuji sami komici - JiK, koffr, trekker.dk, ... A ted dalsi do rady. Ale jak uz jsem rikal, srandy neni nikdy dost.
Skoda, ze jste podrobneji nerozepsal argumenty, na zaklade kterych to tak vehementne podporujete. Nepochybuji, ze to bychom se teprve poradne nasmali.
Mimochodem, jakožto řešení tohoto problému jsem navrhoval kategorizování zápisků na související a nesouvisející, z čehož by plynuly (minimálně) 2 RSS kanály, takže by jste sledoval jen zápisky, které patří na "kvalitní linuxový server". Jedna z reakcí na tento návrh to zněla:
Fascinuji mne vecne snahy furt ty blogy katerorizovat, nalepkovat, regulovat, ... co z toho mate? Co v tom vidite za prinos? Proc proste neprestat cist ty, ktere Vas nezajimaji? Proc si nevystacis s perexem, rss, individualnim blokovanim nepohodlnych autoru a chces nekomu narizovat a vnucovat zda a jak ma nalepkovat sve zaznamy?
... a zamítavě se tvářily 3/4 respondentů.
Jsem rád, že jsme minimálně 2, komu by se toto řešení líbilo. Nebo nejsme?
Třetí.
Čekám, kdy se v Diskusním fóru objeví první dotaz: "Prosím poraďte! Jdu letos poprvé k volbám a nevím..."
Ale jo, jen kdyby to často nebyly jen stranický agitky.
Tiskni
Sdílej: