Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
SUCCESS=0
FAILURE=-1
isdigit () # Tests whether *entire string* is numerical.
{ # In other words, tests for integer variable.
[ $# -eq 1 ] || return $FAILURE
case $1 in
*[!0-9]*|"") return $FAILURE;;
*) return $SUCCESS;;
esac
}
while read i do [[ -z $i ]] && echo "empty"|| ( [[ "$i" = *[!0-9]* ]] && echo "text" || echo "cislo" ) done
read vstup
[[ ${vstup} =~ "^[+-]?[0-9]+$" ]] && echo "$vstup je cislo" || echo "$vstup neni cislo"
Doporučuji zanechat těch trapností. Pokud bys o regulárních výrazech v Bashi předtím něco věděl, tak by zcela jistě nevypadala ta reakce na můj příspěvek takto
Neumíš číst? Je to tam dokonce verzálkami.
ale nějak takto
Ten kód nebude fungovat v Bashi řady 2.x a starších.
Z nouze ctnost ?
Menší upřesnění
Debian stable "Sarge" - 2.05b-26 - vyžadovaný
Debian stable "Sarge" - 3.0-12 - volitelný
Debian testing "Etch" - 3.1-5
Doufám, že se dočkáme Etche pod stromeček
== *
Takže si ještě tak 2-3 roky počkáme, než to ustabilizují a možná to začnu používat $ [[ kubukubu =~ '^(.*)\1$' ]] && echo OK OK $ [[ kubukubu =~ ^\(.*\)\1$ ]] && echo OK $ [[ kubukubu =~ ^(.*)\1$ ]] && echo OK bash: syntax error in conditional expression: unexpected token `(' bash: syntax error near `^(.' $ [[ kubukubu =~ ^kubu ]] && echo OK OKTakže část toho co napíšeš pro bash 3.[01] nebude fungovat v 3.2 a naopak. Výtejte ve světě unixu
No tak chlapi, seberte se. Proč se do sebe neustále musíte navážet. Jsme snad všichni jeden tým a na Ábíčko chodíme protože všichni máme rádi Linux. A když někdo říká svůj názor, tak mluví za sebe, takže nedoporučuji používat slovní kombinace typu vadí to nám, protože to nás okamžitě dělí na dvě skupiny a to vede k věčným soubojům o ničem. Mě to třeba zrovna nevadí, protože ten člověk za to zkrátka třeba vůbec nemůže, tak proč ho za to budu deptat, to my přijde bezcitné. Tady si v první řadě cením u lidí odborných znalostí a to, že mají problémy s pravopisem nebo byli moc hrr a upsali se (což se může stát každému) jim na nich nic neubírá. Já chci mít na Ábíčku hlavně hodně šikovných lidí, kteří se rádi podělí o své znalosti a vyjadřují se bez zbýtečných emocí a argumentují fakty.
Tiskni
Sdílej: