Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Pro práci s Linuxem je složitější vybrat správné lidi pro jeho správu, kteří navíc často představují vyšší náklady. Pro produkty Microsoft naproti tomu hovoří skutečnost, že představují velice rozšířenou technologii a najít zkušené odborníky pro správu IS je daleko snazší a levnější než u Linuxových systémů.S timto docela souhlasim...
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
No ja mam presne opacne informace od lidi co prave administratory Windows shaneji. Problem je, ze skill "administrace Windows" si do zivotopisu napise kazdej picus, co doma nainstaloval XPecka.
Jinak maji pry jednu spolecnou vlastnost. Napriklad nevedi co to je IP adresa, ale vedi, ze museji kliknout tam, pak tamhle a nakonec tam napsat 10.0.0.1 aby to fungovalo. Zkratka zadne teoreticke znalosti, nebo ze by snad vedeli proc nastavuji to co nastavuji.
Společnost MAFRA a.s. vybírala pro portál iDNES.cz nejlepší možné řešení z hlediska stability a výkonu.
No, nezadařilo se… :-)
podobný Windows Firewall rozhodně neníNojo, o našich iptables si v Redmondu můžou nechat jenom zdát
Na mne to působí jako snůška prázdných frází. Možná jsem moc tupý, ale opravdu nevím, co konkrétního si mám představit pod formulacemi typu
EAL4 permits a developer to gain maximum assurance from positive security engineering based on good commercial development practices which, though rigorous, do not require substantial specialist knowledge, skills, and other resources.
Microsoft se striktně řídí heslem „peníze nesmrdí“. Já jsem ale toho názoru, že existuje hranice mezi propagačním textem a sprostou lží. A tohle už je kilometry za hranicí.
Vyhodnocené konfigurace systému Windows obsahovaly Windows Firewall, IPSec, Kerberos, IPv6, DHCP a systém souborů EFS (Encrypting File System), zatímco vyhodnocená konfigurace systému SuSE Linux srovnatelné součásti neměla.
Sahá snad některá z vyjmenovaných technologií Linuxu alespoň po kotníky? Lidé od Microsoftu nemají ani tolik slušnosti, aby aspoň taktně pomlčeli o tom souborovém systému.
Přejme jim to. Být nejhorší na světě je taktéž prvenství svého druhu... Ještě se mohli pochlubit, že všechny produkty Microsoft mají aktivní podporou pro viry, zatímco Linux žádné srovnatelné součásti nemá.
Studii jsem nečetl, ale je dost možný, že je to pravda. Protě na u SuSE se ty části zrovna nenainstalovaly, takže ve vesledky je ona "vyhodnocená konfigurace systému" prostě neměla.
Zkratka učelově napsaná studie. Není důvod se nad tím pozastavovat
Možnosti konfigurace rolí serverů • Při použití vyhodnocené konfigurace s certifikací EAL4+ v případě systému Windows Server 2003 SP1 byli pracovníci organizace Dickerson Technologies schopni sestavit a nasadit role Adresářový server, Certifikační server PKI, Webový server, Souborový server, Tiskový server a Síťový server. • Při použití vyhodnocené konfigurace s certifikací EAL4+ v případě systému SuSE Linux Enterprise Server 9 byli pracovníci organizace Dickerson Technologies schopni sestavit a nasadit pouze roli Tiskový server.No jo, to je asi jako kdyby automechanika který se vyzná perfektně ve vozech Ford, postavili před vůz Chevrolet a řekli mu: "je tam něco rozbitého a teď z fleku to musíš opravit". Je zřejmé, že pracovníci Dickerson technologies jsou dobře proškolení na systémy Windows a před to SuSE byli hozeni do vody se slovy "a teď plavejte". Nejsem linuxový fanatik, v práci používám jak Windows tak Linux, ale tyhlety Microsoftí FUDy už mě štvou.
Tiskni
Sdílej: