Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
(...) Reklama by přilákala nový lidi třeba k Jabber.cz, Seznam by měl možnost vyhodnotit si úspěšnost tý kampaně a pokud by chtěl založit vlastní službu propojenou dejmetomu s mailem, blogem, službou Spolužáci.cz atd., i to by Jabberu mohlo pomoct.Dobrý nápad. Seznam spojuje kdeco s kdečím a tohle by mohlo nenásilně přitáhnout další lidi k Jabberu. Nevím jak moc složité je provozovat Jabber server, ale myslím si, že přidat k JID podle Seznamových mail postfixů nebude takový problém. Koneckonců Root nedávno taky spustil jabber server, i když fyzicky není jejich.
Podívejte se například na Google Talk – kvůli jeho uživatelům je teď třeba v Pidginu jak protokol "XMPP", tak "Google Talk", protože uživatelé Google Talku netuší, že se připojí přes XMPP...Mám pocit že to tam je protože Google Talk používá, jiný TCP/UDP port, používá šifrovanou komunkaci atd. Tak je tam tato volba, aby se BFU nemusel zabývat, jak všechny ty volby pro "protokol Google Talk" (v uvozovkách, protože jinak je to klasický XMPP + libjingle) správně nastavit.
1/ Všechny nováčky odradí ta zkratka XMPP, napiš tam Jabber.V te souvislosti bych taky doporucil autorum Jabber.cz, at trosku zapracuji na titulku "open source XML instant messaging". Open source je fajn, ale rozhodujici to pro lidi neni, ze je to XML, na to hazi bobek jeden kazdy BFU a instant messaging taky neni zrovna "friendly", minimalne proto, ze ne vsichni jsou tak uplne zbehli v anglictine.
Pokud vymyslíš (nebo kdokoli jiný) vymazlenější titulek, určitě jej tam dáme. Původně to byla taková "pocta" starému webu jabber.cz.Podle diskuse k hlavni strance Jabber.cz nejsem jediny, komu ten titulek nesedi a to, co tam ten dotycny navrhuje, je myslim docela OK.
Tiskni
Sdílej: