V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Zatím si dej stahovat OpenSUSE. Bude asi tak nejlépe splňovat tvé požadavky a v poslední verzi už šla i rychlo nahoru (údajně).
Ostatní toho napíšou urřitě víc
64bit - jsou tam problémy s flashem a podobnýma věcma. Není to nepřekonatelný problém, ale pokud se v tom nechceš vrtat, tak si dej 32bit.
Nebo ještě třeba i Mandriva 2008.Zatím si dej stahovat OpenSUSE. Bude asi tak nejlépe splňovat tvé požadavky a v poslední verzi už šla i rychlo nahoru (údajně).
64bit - jsou tam problémy s flashem a podobnýma věcma.Jaké problémy? Mě to fungovalo po standardní instalaci bezproblémů.
Jaké problémy? Mě to fungovalo po standardní instalaci bezproblémů.Napsal jsem to špatně, myslel jsem obecně. V OpenSUSE by to mělo fungovat, ale empiricky to vyzkoušený nemám.
kdebase3-nsplugin
nebo něco podobného, i když mi není moc jasné proč - děje se to i v případě, že jsem nespouštěl konqueror, natož abych si v něm prohlížel flash. Asi nezbyde než tu věc donutit vytvořit core dump.
rpm -qa --last
, to jen kdybys třeba přešel od Ubuntu jinam a nastaly tam stejné problémy Totéž se mi stalo včera. Problém je v libxine1 verze 1.1.8, která se dostala do Gutsy Backports. Buď si vyhoď gutsy-backports z /etc/apt/sources.list (nebo nějakým grafickým udělátkem, nepoužívám) nebo zakaž upgrade téhle knihovny (google "dpkg pinning", nebo třeba http://www.xs4all.nl/~carlo17/howto/debian.html). Pak je třeba se vrátit k předchozí verzi. Připoj si instalační CD, přejdi do něj v terminálu, pak
cd pool/main/x/xine-lib dpkg --force-depends --force-downgrade -i libxine1_1.1.7-1ubuntu1_i386.debA hlavně pak bacha na upgrady.
Jediný 32bitový požadavek máte wmvare.
VMware Workstation 6.0 už je i v 64-bitové verzi (naopak, 32-bitová se vám na 64-bitovém systému odmítne nainstalovat). VMware Server 2.0 bude také - ale ten má zatím k použitelnosti zatraceně daleko.
No dobrá dobrá. Takže ani ten. Pak není důvod mít 32bit (krom flashe, ale kvůli blbým animacím na internetu čék přece nevolí OS)Nevím, proč tu pořád opakuješ pitomosti. Přes Flash jsou řešené třeba služby typu YouTube a různé hry, a ty jsou natolik populární, že shaovat je na úroveň "blbých animací" je buď neznalost nebo hloupost. A Flash například v 64bitovém openSUSE 10.3 funguje bezproblémů v Konqueroru, Firefoxu, snad i v Epiphany...
Takže až budeš opět kritizovat přínos někoho k diskuzi, zameť si před vlastním prahem.Že to píšeš zrovna ty, když jsi tady vypustil tu svou krávovinu: "Zkontroloval jsi ruce před psaním kritiky?"
Přes Flash jsou řešené třeba služby typu YouTube…
Gratuluji. Výborná ukázka použití flashe, které nepřináší nic pozitivního, jen problémy.
…a různé hry
A to jsou přesně ty "blbé animace". I když, pravda, pořád lepší než zneužívání flashe pro potřeby otravných reklam.
Mně to nezajímá. Já to chci vidět a hlavně to můžu vidět.Přes Flash jsou řešené třeba služby typu YouTube…Gratuluji. Výborná ukázka použití flashe, které nepřináší nic pozitivního, jen problémy.
Nevím, proč bych se o to měl připravovat.…a různé hryA to jsou přesně ty "blbé animace". I když, pravda, pořád lepší než zneužívání flashe pro potřeby otravných reklam.
Mně to nezajímá. Já to chci vidět a hlavně to můžu vidět.
Bez použití flashe by to mohlo vidět mnohem více lidí a kvalita služby by byla podstatně vyšší.
Bez použití flashe by to mohlo vidět mnohem více lidínejsem si jist, zda množina platforem podporujících web a libovolný konkrétní videoformát, který zvolíte, je větší nežli množina platforem podporujících python(*) a mplayer
a kvalita služby by byla podstatně vyšší.ó to bezesporu
Tiskni
Sdílej: