Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
A předpokládáme, že je nezneužijí.Což je občas předpoklad dost optimistický - občas se najde bedna plná citlivých zdravotních informací vyhozená u popelnic, takže si kdokoli může přečíst, kdo se například léčil s kapavkou.
Myslím si, že ve srovnání s českými firmami jsou informace pro google u obyčejného člověka nejméně zajímavé.Ony jsou pro Google zajímavé hodně. Hlavně pro co nejpřesnější cílení reklamy. Když se Googlu podaří získat o člověku co nejvíc informací, může si vytvářet detailní profily, podle kterých vybírá, jaká reklama (a kdy) se tomu člověku zobrazí. Samozřejmě to z podstatné většiny funguje automaticky, byť možnost do toho vstoupit a ty informace si ručně vytahovat, tam samozřejmě je.
Ale verim, ze G tieto data nikdy nemaze, iba pridava a neda sa vylucit, ze im to raz niekto ukradne, alebo nejaky sud im to prikaze vydat.Kdepak. Tyto data se uchovavaji po dobu 6 mesicu az dvou let podle geografickeho umisteni.
shred
opravdu spouští?
A az niekde na svete bude v tom momente strelena vlada, ktora z toho, ze si citam clanky o jadrovych elektrarnach a katastrofach bude vyvodzovat, ze som urcite terorista vhodny na odstrel (alebo Guantanamo), tak ma to trapit bude.(a IMHO tam "nepatrně" střelená vláda je...)
zakon reguluje osobni informace, u nas je to dokonce natolik prisne ze kdyz se sbiraji data, tak se musi dopredu deklarovat ucel, proc se sbiraji a nesmi se k nicemu jinemu ucelu pouzitJenže ono stačí tento účel vymezit tak, jak je to uvedeno v podmínkách služeb, s tím, že to uživatel odsouhlasí. Takto je to v souladu se zákonem a ty podmínky dávají Google poměrně široká práva.
Ale nevim co řešíte, gmail tu je celkem dlouho, tak proč ten povyk až teď?heh? ty ses právě probudil ze zimního spánku? - "povyk" kolem gmail je tu už taky celkem dlouho ...
Source Chromu si můžete stáhnout, zkontrolovat, a co si zkompilujete, to budete mít. Žádnej problém.žádnej problém? - kolik to má řádek, kolik času by tím člověk strávil, kdyby četl tempem řádek za sekundu?
“In order to keep things simple for our users, we try to use the same set of legal terms (our Universal Terms of Service) for many of our products. Sometimes, as in the case of Google Chrome, this means that the legal terms for a specific product may include terms that don’t apply well to the use of that product. We are working quickly to remove language from Section 11 of the current Google Chrome terms of service. This change will apply retroactively to all users who have downloaded Google Chrome.”
Při odinstalaci Crome se objeví msgbox "Chcete opravdu odinstalovat Google Chrome? (Udělali jsme něco špatně?)"
Jsou vtipní))
Tiskni
Sdílej: