Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Na konkrétní HW zkuste kontaktovat mého kolegu z Hydronetu.
zeman zavinac hydronet tecka cz
Montuje, kupuje a programuje naše webkamery, poví vám zkušenosti. Ale dneska něco vylepšuje na Jizerce, tak nečekejte odpověď hned.
<OT>Mezi námi, jediná smysluplná ochrana chaty je nemít tam nic cenného.</OT>
cena za zabezpeceni jedne mistnosti se pak pohybuje od 10 tisic Kc vyseEhm... kompletní zabezpečení bytu 2+1 stojí 16 tis.
Až tě půjdu vykrást, tak o kameře asi vědět nebudu. Ale jako zloděj chalupář půjdu okolo 2h. Seš si jistý, že fotografie bude dostatečně ostrá, aby byl rozeznat obličej?
Od doby, kdy ti zapípá mobil, že si máš v poště prohlédnou obrázek, kdy na chalupě budou policajti? Brokovnici ovládanou přes servo tam asi mít nebudeš...
USB kamera je omezena max délkou kabelu. PC musí být blízko, tuším že do 8m. Co až budeš chtít kameru i na druhý konec chalupy?
Teď k SW. Myslím si, že dva stejné obrázky nebudou úplně stejné. Jakým programem je budeš porovnávat? Neumím si to představit.
Držím palce, také chci něco podobného. Až to postavíš, mohl by si sem popsat konečné řešení?
Nevsiml jsem si, ze by nekdo odbihal od tematu. Pokud nekomu reknu, ze ta rezava skodovka Vltavu nepreplave, tak jsem taky chytrak, co by mel radsi mlcet? Usetrene penize investujte do sousedky, co vam tu chalupu ohlida a nepremyslejte nad ptakovinami.
Zaznělo tu několik řešení, chtěl bych vás někoho poprosit, hoďte sem (link) obrázek, co "to" umí vyfotit. Jeden za dne a jeden za normálních zlodějských podmínek, tedy za noci.
Myslím si, že nebude dostatečně poznat obličej a policie s touto fotkou odmítne pracovat.
Jinak fandím bastlířským řešením, kde si člověk zimprovizuje zařízení za desítky tisíc, hlavně šité na míru, pro jeho konkrétní aplikaci.
Tiskni
Sdílej: